Кейс урок на тему "Прикмети весни"

Про матеріал
Кейс урок (інтегрований) обєднує три шкільних предмети: природознавство, літературне читання, математику. До уроку додається презентація
Перегляд файлу

Тема. Прикмети весни.

Природознавство “Які прикмети у весни”
Літературне читання. Анатолій Костецький “Починається весна”
Математика “Закріплення  таблиці множення числа 5. Збільшення та зменшення числа в декілька разів”

Музичне мистецтво «Веснянка»

Мета: формувати життєві компетенції; розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, творчі навички; виховувати любов і дбайливе ставлення до природи, естетичні почуття.

Тип уроку: інтегрований

Хід уроку

І. Організаційний момент.

1. Ранкове коло

2. Синоптична хвилинка.

- Яке сьогодні число?Який місяць ?                                                                                                   -Яка пора року?                                                                                                                              -Яке сьогодні небо?                                                                                                                       -Чи були зранку опади?                                                                                                                           -Чи є сьогодні вітер?                                                                                                                       -Що можна сказати про сьогоднішню погоду?                                                                          -Чи заглядає сонечко в наше віконечко?3.

3. Вправа «Надія»

Який урок ви надієтесь побачити?

– Чого чекаєте від нього?

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Кейс природничий

  1. Загадка.

Зійшли сніги, шумить вода,
Земля вже квіти викида.
Буяє травка молода,
Все мертве оживає.
Коли, діти, це буває?

2.Відео.

- Про яку пору року йдеться у загадці та відео?

ІІІ. Повідомлення теми та уроку

1. Гронування («асоціативний» кущ)

– Що спадає вам на думку, почувши слово «весна»?

     -Діти, давайте згадаємо, з яких місяців складається пора року весна?

2. Мозковий штурм.

- Чому весну вважають найважливішою поро року? 

ІV. Робота над новим матеріалом.

  1. ЗМАГАННЯ- ВІКТОРИНА МІЖ КОМАНДАМИ « ВЕСНЯНІ КВІТИ»
  2. В якому місяці настає весна?/ В березні /
  3. Як пригріває сонце?/ Сонце все вище і вище піднімається над землею/
  4. Де дівається сніг?/ Сніг починає танути/
  5. Чому переповнюються річки водою?/ Струмочки збігають у річку, які утворюються із талого снігу/.
  6. Які перші квіти з являються навесні?/ Підсніжники, проліски, мати- й – мачуха, сон- трава/
  7. Які дерева розпускаються першими?/ Вільха, горішник, верба, береза, липа/
  8. Які птахи прилітають навесні ?/ Граки,шпаки, жайворонки/
  9. Які тварини пробуджуються з початком весни?/ведмеді,борсуки, їжаки, хом' яки/
  1. ГРА « ДОПОВНИ РЕЧЕННЯ»
  • Піднялося вище/ сонечко/.
  • Почав танути/ сніг/.
  • На горбках з явилися перші/ проталини/.
  • Весело задзвеніли/ струмочки/.
  • На лісових галявинах з явилися перші весняні/ квіти/.
  • Прокидаються від зимового сну/ комахи, їжаки, ведмеді/.
  • Першими із комах просинаються/ метелики/.
  • Навесні у звірів народжуються/ малята/.
  • Навесні сонце гріє більш, ніж/ взимку/.
  • Прилітають з теплих країв/ птахи/.
  • Смілива травинка перемогла темряву і з явилася на/ світ/.
  • Сонячне проміння розбудило вербу і вона розпушила свої/ котики/.
  • Берізки радіють весні, у них по стовбуру тече березовий / сік/.
  1. ГРА « ПРОДОВЖ ПРИСЛІВ Я»
  • Весяний день рік/ годує/.
  • Весна ледачого не/ любить/.
  • Сьогоднішньої роботи на завтра не/ відкладай/.
  • Хочеш їсти калачі, не сиди на / печі/.

І група. Малюнок «Прихід весни»

ІІ група  Асоціативний кущ «Весна»

  1. Закличка.

Прийди, прийди. Весно,

Прийди, прийди, красна!

Принеси нам квітів, радість, сонце ясне!

  • Щось не йде весна. Чи то зимно в нас, чи то холодно. Треба цей холод розтопити, може й з' явиться весна.

Кейс літературний.

1.Читання чистомовки.

2. Слухання казки

КАЗКА « ВЕСНА»

Жив собі колись король Сонце. Його палац знаходився за найвищими хмарами. Король ніколи не спускався на землю, але посилав до людей своїх доньок- Зиму, Весну, Літо і Осінь.

   Найбільше король любив наймолодшу- красуню Весну. Але те, що вона була такою гарною, знав тільки батько, а люди були зайняті своєю роботою й не хотіли цього помічати. І тоді король попросив письменників, поетів, художників допомогти Весні. Вони прихопили з собою олівці, пензлі, фарби і пішли на Землю милуватися красою природи, щоб потім розповісти про неї людям.

3. Мозковий шторм.

-Яких ви знаєте українських письменників?

- З яким письменником ми ознайомилися на минулому уроці?.

Анатолій Костецький також чекав весну, про що написав у своєму вірші.

3. Опрацювання вірша А. Костецького «Починається весна»

2) Словникова робота.

Читання стовпчиків слів «буксиром» за вчителем.

Щоки           зранку

раптово  засіють

веснянки  лагідні

починається  розщебечуться

Прочитайте слова на одному диханні

  1.               Виразне читання вірша вчителем.
  2. Якій порі року присвятив свій вірш Анатолій Костецький?

3) Виразне читання вірша учнями.

— Як поет називає зміни, що відбуваються в природі з приходом весни? Чому? Дайте відповідь словами вірша.

— Прочитайте перших два рядки твору. Поміркуйте, чому автор починає вірш саме так, ще й двічі повторює слово знов?

— Які почуття переживає поет і ви разом із ним?

  1. Робота в групах. (Сласти запитання до вірша).

Щось подув весняний вітерець і розсипав букви в словах, що написані на листочках.

Спробуйте зібрати їх, ми дізнаємося про які зміни в природі навесні ми мало говорили на уроці.

Математичний кейс

-Що це за слова?

-Які це птахи осілі чи перелітні?

1. Гра «Вилучи зайве».

  • Вилучити зайвого птаха на дошці.
  • Давайте допоможемо птахам до нас прилетіти.

2. Усний рахунок.

-Віршовані задачі.

-Робота в групах (цікаві квадратики).

Молодці! Справилися з завдвнням і шпаки до нас прилетіли і принесли завдання.

3. Розв'язування прикладів (робота в  парах).

Молодці!

-А де посиляються шпаки?

-Давайте допоможемо їм !

4. Розв'язання задачі.

-Зараз ми будемо розв’язувати задачу про рибалку. Хто такий рибалка?

-А хто із птахів любить рибалити? Відгадайте.

Літати і бігати цей птах не може, але відмінно плаває і пірнає. Дорослі птахи годуються дрібними рибами, молюсками. Ви здогадалися? Хто це?

-Прочитайте уважно задачу № 876.

-Читає задачу  вчитель.

Перший етап.

-Про кого йдеться в задачі?

- Скільки окунів впіймав рибалка? (15.)

-Чи відомо, скільки йоржів  впіймав  рибалка? (Ні.)

-Що про це сказано в задачі? (Йоржів – у 3 рази менше.)

- Що це означає?

-Про що запитується в задачі?

 Під час аналізу умови задачі складається скорочений запис задачі.

-Розгляньте скорочений запис задачі.

Запис на дошці.

План розв’язання задачі:

  1. Скільки йоржів впіймав рибалка?
  2. Скільки всього рибин упіймав рибалка?
  3. Запис задачі на дошці.

5. Робота з геометричним матеріалом.

1. З яких складається шпаківня?

2. Складання птаха з фігур.

3. Периметр квадрата.

V. Підсумок  уроку.

1. Пісня шпака.

- Про що він співає?

2. Коло емоцій. Рефлексія.

3. Оцінювання.

VI. Виконання пісні. Веснянка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 вересня 2020
Переглядів
870
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку