План-конспект уроку німецької мови для учнів 4 класу (першої іноземної) за підручником Сотникова С. І. Німецька мова: підруч. для 4 класу загальноосвіт. навч. закл. / С. І. Сотникова, Г. В. Гоголєва. – Х.: Вид-во „Ранок“, 2015. – 240 с.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ №
4 КЛАС
Дата проведення:
Тема уроку: „Kleidung und Freizeit“
Тип уроку: комбінований урок.
Цілі уроку:
Практичні:
1) Навчити використовувати на практиці новий лексичний матеріал.
2) Навчити учнів усного монологічного мовлення за темою.
Освітня:
1) Розширити знання учнів про одяг та дозвілля.
Розвивальна:
1) Розвивати навички усного монологічного мовлення.
Виховні:
1) Виховувати в учнів бажання цікаво проводити свій вільний час.
2) Виховувати в учнів толерантність під час усних відповідей у монологічній формі.
Обладнання: Сотникова С. І. Німецька мова: підруч. для 4 класу загальноосвіт. навч. закл. / С. І. Сотникова, Г. В. Гоголєва. – Х.: Вид-во „Ранок“, 2015. – 240 с.: іл., робочий зошит, словник, дошка.
Змістовна лінія: соціалізація.
Схематичний план уроку
1. |
Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку. |
3 хв. |
2. |
Перевірка домашнього завдання.
|
6 хв. |
3. |
Введення та активізація лексичного матеріалу.
|
8 хв. |
4. |
Тренування лексичного матеріалу в усному мовленні.
|
9 хв. |
5. |
Виконання лексичних вправ.
|
8 хв. |
6. |
Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів. |
3 хв. |
ХІД УРОКУ
Етап 1. Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку. Прийом: Бесіда вчителя з учнями. |
L.: Steht alle auf! Sch.: Wir stehen auf. L.: Guten Morgen/ Tag, Schüler! Sch.: Guten Morgen/ Tag, Lehrerin! L.: Setzt euch, bitte. Sch.: Wir setzen uns. L.: Heute beginnen wir ein neues Thema: „Kleidung und Freizeit“ – „Одяг і дозвілля“. Wir lernen neue Vokabeln und trainieren sie, arbeiten mit den Bildern, erfüllen lexikalische Übungen. Los an die Arbeit! |
|||||||||||||||||||||||||
Етап 2. Перевірка домашнього завдання. Прийом: Групова робота вчителя з класом, фронтальна перевірка учнів. |
L.: Wer kann mir sagen, welche Hausaufgabe ihr für heute habt? Sch.: Übung 4, Seite 65 (Arbeitsheft) – mal deinen Lieblingsheld/ deine Lieblingsheldin und beschreibe seine/ ihre Kleidung. Lösungsbeispiel:
(Учні по черзі зачитують свої описи улюблених героїв). |
|||||||||||||||||||||||||
Етап 3. Введення та активізація лексичного матеріалу. Прийом: Робота зі словником, групова робота вчителя з класом. Аудіювання. |
L.: Macht eure Lehrbücher auf, Seite 144, Übung 1. Hört zu und sprecht nach.
(Вчитель читає слова, учні повторюють за ним.). L.: Macht eure Wörterbücher auf und schreibt das heutige Thema „Kleidung und Freizeit“, die Vokabeln aus der Übung 1, Seite 144. (Учні записують нову лексику у словники). L.: Macht eure Arbeitshefte auf, Seite 66, Übung 1. Hört zu und nummeriert die Bilder. Lösung: 1. der Mantel 2. die Shorts 3. die Handschuhe 4. die Mütze (Учні слухають слова, нумерують зображення предметів одягу). |
|||||||||||||||||||||||||
Етап 4. Тренування лексичного матеріалу в усному мовленні. Прийом: Усне монологічне мовлення учнів. |
L.: Macht eure Lehrbücher auf, Seite 144, Übung 2. Was trägt man im Sommer, was im Winter? Ergänzt die Sätze mit den Wörtern aus dem Kasten?
Lösung: Im Sommer trägt man Shorts, Kleider, Sandalen, Sportanzüge, Sportschuhe, T-Shirts, Hemden, Röcke, Jacken, Hosen. Im Winter trägt man Handschuhe, Mäntel, Mützen, Pullover, Stiefel. (Учні доповнюють речення словами з рамки, зачитують відповіді). L.: Übung 3, Seite 145. Was trägt ihr in diesen Situationen? Erzählt. Lösungsbeispiel: 1) Du gehst ins Kino. – Ich gehe ins Kino. Ich trage einen Mantel, eine Kleid und Schuhe. / Ich trage eine Jacke, einen Pullover, eine Hose und Schuhe. 2) Du gehst ins Stadion. – … 3) Du gehst in die Schule. – … 4) Du arbeitest im Garten. – … 5) Du machst Sportübungen. – … 6) Du gehst ins Konzert. – … (Учні по черзі розказують, як вони вдягаються у поданих ситуаціях). |
|||||||||||||||||||||||||
Етап 5. Виконання лексичних вправ. Прийом: Письмове виконання лексичних вправ. |
L.: Arbeiten weiter mit den Arbeitsheften. Übung 2, Seite 66. Teilt die Wörter in vier Gruppen – Ich trage etwas (Akkusativ). – Я щось одягаю (розподілити іменники у реченні в знахідному відмінку, використовуючи неозначений артикль чоловічого, жіночого, середнього родів та множину).
Lösung:
(Учні під керівництвом вчителя зачитують відповіді, записують їх). |
|||||||||||||||||||||||||
Етап 7. Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів. Прийом: Бесіда вчителя з класом. |
L.: Die Stunde ist zu Ende. Ihr habt heute besser/ gut/ nicht schlecht gearbeitet. Macht eure Tagebücher auf und schreibt die Hausaufgabe: Übung 3, Seite 66 (Arbeitsheft) – du gehst zur Geburtstagsparty. Was trägst du? Scheibe. Ihr seid frei. Auf Wiedersehen. Sch.: Auf Wiedersehen. |