План-конспект уроку німецької мови у 4 класі (перша іноземна) за підручником Сотникова С. І. Німецька мова: підруч. для 4 класу загальноосвіт. навч. закл. / С. І. Сотникова, Г. В. Гоголєва. – Х.: Вид-во „Ранок“, 2015. – 240 с.
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ №
4 КЛАС
Дата проведення:
Тема уроку: „Hobbys“
Тип уроку: комбінований урок.
Цілі уроку:
Практичні:
1) Навчити використовувати на практиці новий лексичний матеріал.
2) Навчити учнів усного монологічного мовлення за темою.
3) Навчити працювати з текстом.
Освітня:
1) Розширити знання учнів про хобі та дозвілля.
Розвивальна:
1) Розвивати навички усного монологічного мовлення.
Виховні:
1) Виховувати в учнів бажання цікаво проводити свій вільний час.
2) Виховувати в учнів толерантність під час усних відповідей у монологічній формі.
Обладнання: Сотникова С. І. Німецька мова: підруч. для 4 класу загальноосвіт. навч. закл. / С. І. Сотникова, Г. В. Гоголєва. – Х.: Вид-во „Ранок“, 2015. – 240 с.: іл., робочий зошит, словник, дошка.
Схематичний план уроку
1. |
Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку. |
3 хв. |
2. |
Перевірка домашнього завдання.
|
9 хв. |
3. |
Мовленнєва зарядка. |
3 хв. |
4. |
Введення та активізація лексичного матеріалу.
|
12 хв. |
5. |
Тренування лексичного матеріалу в усному мовленні.
|
7 хв. |
6. |
Робота з текстом.
|
8 хв. |
7. |
Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів. |
3 хв. |
ХІД УРОКУ
Етап 1. Початок уроку: оргмомент, повідомлення теми, практичних цілей уроку. Прийом: Бесіда вчителя з учнями. |
L.: Steht alle auf! Sch.: Wir stehen auf. L.: Guten Morgen / Tag, Schüler! Sch.: Guten Morgen / Tag, Lehrerin! L.: Setzt euch, bitte. Sch.: Wir setzen uns. L.: Heute beginnen wir ein neues Thema: „Hobbys“ – „Хобі“. Wir lernen neue Vokabeln und trainieren sie, arbeiten mit den Bildern, lesen und wiederholen einen Text. Los an die Arbeit! |
|
Етап 2. Перевірка домашнього завдання. Прийом: Групова робота вчителя з класом, фронтальна перевірка учнів. |
L.: Wer kann mir sagen, welche Hausaufgabe ihr für heute habt? Sch.: Übung 6, Seite 125 – einen Antwortbrief Max schreiben. (Учні по черзі зачитують свої листи-описи класної кімнати, вчитель коригує їхні помилки). |
|
Етап 3. Мовленнєва зарядка. Прийом: Групова робота вчителя з класом. |
L.: Macht eure Lehrbücher auf, Seite 129, Übung 1. „Hobbys“ – Hört zu und sprecht nach:
(Вчитель зачитує речення, учні повторюють за ним). |
|
Етап 4. Введення та активізація лексичного матеріалу. Прийом: Робота зі словником, групова робота вчителя з класом, усне монологічне мовлення учнів. |
L.: Was kann man in der Freizeit machen? Macht eure Wörterbücher auf, schreibt bitte die Vokabeln. Macht eure Lehrbücher auf, Seite 209: tanzen – танцювати, reisen – подорожувати, singen – співати, spielen – грати, wandern – мандрувати, basteln – майструвати, Klavier spielen – грати на піаніно, Rad fahren – кататися на велосипеді, Fußball spielen – грати у футбол, Basketball spielen – грати у баскетбол, Tischtennis spielen – грати у настільний теніс, Rollschuh laufen – кататися на роликах, spazieren gehen – гуляти / прогулюватися, Musik hören – слухати музику, ins Konzert gehen – ходити на концерт, Computerspiele spielen – грати у комп’ютерні ігри. (Учні записують слова у словники, розглядаючи малюнки). L.: Übung 2a, Seite 129. Ergänzt die Sätze mit den Wörtern aus dem Kasten und erzählt.
Lösung: Man kann Klavier spielen, Rad fahren, Fußball spielen, Rollschuh laufen, spazieren gehen, Basketball spielen, Musik hören, ins Konzert gehen, Computerspiele spielen, Tischtennis spielen. (Учні по черзі називають вирази). |
|
Етап 5. Тренування лексичного матеріалу в усному мовленні. Прийом: Усне монологічне мовлення учнів. |
L.: Seht euch sehr aufmerksam die Bilder aus der Übung 3, Seite 129 an. Was machen die Kinder gern? Erzählt bitte.
Jonas spielt gern Computer. Das ist sein Hobby. Lara / Karin / Lukas und Felix … gern. Lösung: Lara spielt gern Klavier. Das ist ihr Hobby. Karin malt gern. Das ist ihr Hobby. Lukas und Felix spielen gern Tischtennis. Das ist ihr Hobby. |
|
Етап 6. Робота з текстом. Прийом: Читання та переклад тексту. |
L.: Arbeiten wir mit dem Text aus einem Internet-Forum. Übung 4a, Seite 130. Lest und übersetzt.
(Двоє учнів читають та перекладають текст). L.: Übung 4b, Seite 130. Erzählt über Sofia. Sofia ist 10 Jahre alt und kommt aus … (Учні по черзі розповідають про Софію). |
|
Етап 7. Завершення уроку: пояснення домашнього завдання, підсумки уроку, оцінювання учнів. Прийом: Бесіда вчителя з класом. |
L.: Die Stunde ist zu Ende. Ihr habt heute besser / gut / nicht schlecht gearbeitet. Macht eure Tagebücher auf und schreibt die Hausaufgabe: Übung 6, Seite 130 – schreibt Sofia einen Antwortbrief, lernt die Vokabeln zum Thema „Hobbys“. Ihr seid frei. Auf Wiedersehen. Sch.: Auf Wiedersehen. |