Кляксографія. Малюємо дерево та квіти .
Мета:
навчальна: навчати учнів розподіляти площини на горизонтальні і вертикальні,розкривати поняття « лінія» «кляксографія» ,ознайомлювати дітей із правильною побудовою композиції на аркуші паперу;; закріплювати розуміння поняття лінії;
розвивальна: розвивати спостережливість, естетичне сприйняття учнями навколишнього світу; дрібну моторику руки;
виховна: виховувати старанність та охайність, бережливе ставлення до природи.
Обладнання: репродукції картини ,зразки малюнків .
Матеріали та інструменти: альбом для малювання; простий олівець; гумка; фарби; пензлі; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; палітра,трубочка для соку та ін.
Методи і засоби роботи: евристична бесіда; практична робота на базі засвоєного матеріалу.
Хід уроку
І в десять років, в сім , і п’ять
Всі люди люблять малювати
І кожен намалювати мастак
Все те, що його цікавить так.
1.Перевірка готовності до уроку.
2.Визначення настрою перед початком
\
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Мотивація навчальної діяльності
Діти, сьогодні у нас буде незвичайний урок ,а не звичним він буде тим що сьогодні ми з вами і пограємо в ігри і познайомимось з новою для вас технікою малювання ,яка зветься Кляксографія .
Правила роботи з фарбами та пензлем
Показую, демонстративно розбризкуючи краплини чистої води навколо себе.
Правила роботи і техніка безпеки
• Головне зображення на малюнку не приховують по кутках аркуша, а розташовують посередині.
• Головне зображення на малюнку не повинне бути занадто великим або занадто маленьким
• Малюємо чистими фарбами і ретельно вимиваємо пензлик, коли переходимо від одного кольору до іншого.
• Не використовуємо під час малювання фарби безпосередньо з банки, а змішуємо їх на палітрі.
• Під час роботи не розмахуємо пензлями й олівцями.
• Обережно поводимося з водою і фарбами.
Завдання 1
Зафарбуй квіти основними кольорами . Змішуючи фарби, утвори похідні кольори для листочків.
Гра « Змішаємо кольори»
Запитання
Далі демонструю листочки і квіточки в альбомі .
Візьмемо жовтого від сонця,
Червоного дадуть нам квіти
І зафарбуємо листочки,
Щоб гарними вони були .
Яким цей колір буде, діти?
Візьмемо кольору від неба,
Червоного додати треба...
Чи схожий він на колір ночі?
Назвати колір цей хто хоче?
Візьмемо кольору травички трохи ,
Й коричневий додасть нам дуб.
І ось незвичний колір отримали ми ,
Хакі зветься він .
Пальчикова гімнастика «Малювали ми, трудились»
Малювали ми, трудились,
Наші пальчики стомились.
Поскачіть же, пальчики,
Як сонячні зайчики.
Стриб - скок, стриб - скок,
Прискакали на лужок. .
Вітер травичку колихає,
Вліво - вправо нагинає.
Ви не бійтесь вітру, зайчики,
Веселіться пострибайчики.
Завдання 2
• Давайте згадаємо, з яких частин складається квіточка ? (стовбур,квіточка і листя.)
Ці частини є у будь-якої квітки — великої чи маленької. Квіточка тягнеться до неба і сонечка своїми пелюсточками, немов руками.
-Кляксографія дає великий розвивальний ефект. Дітив дивляючись в клякси, можуть бачити образ, предмети. Різновидність кляксографії – нанести кляксу, потім піднімаючи і нахиляючи аркуш паперу, фарбою, що розтікається створювати зображення. Можна роздмухувати кляксу на папері за допомогою тонкої трубочки.
Техніка виконання Клямографії.
1) пензлем або корпусом від ручки постав велику ляпку на аркуш паперу;
2) нахили папір в різні сторони або роздмухуй пляму через трубочку, щоб вона розтеклася і утворилися різні за формою зображення;
3) образ, що утворився, доповни деталями того самого кольору за допомогою пензля;
4) назви силуетне зображення.
- Виконання завдання .
IV. Підбиття підсумків
1. Демонстрування дитячих робіт.
2. Бесіда:
Що нового ви дізналися на уроці? Чому навчилися?
Кому подаруєте свій малюнок.?