Комбіноване заняття з розвитку мовлення та образотворчої діяльності.
Тема: Прикрасимо ялиночку
Мета: закріплювати навички прикрашання ялиночки, вчити самостійно
Виконувати завдання із запропонованих матеріалів, складати
план роботи, визначаючи послідовність дій;
розвивати уяву, увагу, образне мислення, творчу ініціативу,
зв’язне мовлення, зорову пам’ять, дрібну моторику рук,
виховувати доброзичливе ставлення один до одного, бажання
приносити радість близьким, прищеплювати акуратність, уміння
доводити почату роботу до кінця;
впроваджувати в освітню діяльність інтерактивні форми роботи
з дітьми, а саме роботу в парах.
Матеріал: ялинка, «засніжена галявина», пальчиковий театр, гра «Розклади
згідно кольору», індивідуальний набір для виконання робіт,
масажні ортопедичні килимки
Попередня робота: підготовка до новорічних свят, вивчення віршів, загадок про тварин до дня тижня «Дикі тварини», ознайомлення та часткове
виконання роботи.
Хід роботи
1 Організаційна частина:
Вихователь: Добрий день, усміхнені личка! Я рада бачити вас.
Погляньте на мене, на друзів, на гостей. Привітайтесь і
посміхніться.
Ось, коли ви посміхаєтесь у відповідь обов’ язково побачите
посмішку. Ну що ж, малята, свята новорічні вже пройшли,
необхідно нарешті прибрати ялиночку, іграшки я вже зняла
і мені необхідна ваша допомога, треба посортувати
новорічні прикраси.
(На столах ложки та ємності з іграшками)
Дидактична гра: «Посортуй новорічні прикраси»
Вихователь: Як весело, як гарно нам було на святі! Пропоную ще раз
потанцювати навколо ялиночки.
Розважальна хоровод-гра «Жила собі ялиночка»
2 Мотивація:
(Діти чують плач)
Вихователь: Кому це тут не весело? Хто плаче?
(Дитина надягає фігуру пальчикового театру)
Зайчик: По дорозі зайчик скаче,
Сніг глибокий, зайчик плаче,
Замерз він дуже і тремтить,
І не знає, що робить.
Ой біда! У казковому лісі, у звіряток не було свята і
подарунків теж не було.
Вихователь: Допоможемо звіряткам розібратися!
Веди нас, зайчику.
(Запис вітру, каркають ворони)
Вихователь: Що ж трапилося?
(Діти надягають пальчиковий театр)
Вовк: Всі ялинки спиляли, жодної не залишили.
Взимку вітер дуже холодний ,
Я блукаю, злий, голодний.
Вихователь: Діти, я знаю як допомогти нашим друзям-звірятам.
залишаємо казковій ліс. Пропоную вам вирізати з картону чи
паперу ялинки та прикрасити їх , щоб дикі тварини теж
нарешті відсвяткували Новий Рік. Займайте свої місця.
3 Продуктивна діяльність.
Вихователь: Перед роботою розімнемо ручки.
(Пальчикова гімнастика)
Ось ручки-ялинки стрункі
А кості- гнучкі гілочки
А пальці- голки у ялинки
Сучком буде палець великий
Нахиляв ялинки вітер
Колихав колючі віти
А сучок не колихався
Скільки б вітер не старався
Вправа на розвиток дихання.
Вихователь: Подмухайте на гілки, створіть сильний вітер.
(Діти виконують завдання)
Етапи:
1.Вирізають з картону ялинки
2. Прикрашають:
-візерунки за допомогою дирокола
- розмальовка косметики
- різаними нитками
- ватою, наклейками
- нанизування і закріплення бубличками
- прикрашення цедрою мандаринок
3. Прибирають робоче місце.
4 Підсумок
Вихователь: Покажіть свої витвори нашим гостям. Пішли облаштовувати
галявину.
(Діти виставляють ялинки, надягають пальчиковий театр)
Ведмідь: Дякую вам, дітки, за те що подарували нам свято!
Я клишоногий, волохатий
Влітку спритний і завзятий
Ну а взимку лежебока
У барлозі пріють боки!
А ви таку радість мені принесли,
Що прокинувся я, не діждавшись весни.
Хочу Новий рік з усіма звірятами зустріти!
Вихователь: Ти такий сонний, клишоногий, пропоную тобі зробити
Зарядку для лапок
(Вправи на ортопедичних килимках)
Вихователь: А тепер святкуємо навколо ялиночок
(Розважальний танок: «Танці-зігріванці»)
Вихователь: (керує іграшковим Дідом Морозом)
Хе-хе-хе! Звірята мої любі, милі!
Нарешті я до вас дійшов!
Дарую вам смаколики- новорічні мандаринки.
А наших гостей ми хочемо пригостити та побажати, щоб
рік новий приносив більше радості!