Молодша група
Тема. Гостинні звірі
Мета: закріпити вміння дітей рахувати в межах 3 та орієнтуватись в просторі;
Матеріали та обладнання
Хід заняття
Групова кімната облаштована як лісова галявина. Заходять діти
Вихователь:
Доброго ранку, рідний наш дім!
Доброго ранку, гостям усім!
Доброго ранку, сонечку ясному!
Доброго ранку садочку прекрасному!
Вихователь:
Я хочу розповісти вам одну історію.
Коли звірі ще тільки починали готуватись до зими і шукали собі прихистку, лісом бігла лисичка, побачила хатинку, залізла туди та й стала в ній жити-поживати. У лісі дуже похолодало і прихистку стали шукати й інші звірята…
Аудіозапис:
Стрибав поруч сірий зайчик,
Сірий зайчик-побігайчик.
Бачить - хатка на стежинці
І питає: «Хто в хатинці?»
Якби й мені в такій поселитися…
Вихователь:
А лисичка з хати
Аудіозапис:
Як я можу тебе впустити в хату, коли я нічого про тебе не знаю, можливо ти щось про себе розповіси?
Вихователь:
Давайте ми розповімо про зайчика за допомогою карток-схем.
Діти розповідають по картках-схемах
Аудіозапис:
Ну гаразд, заходь довговухий
Вихователь:
І стали вони вдвох жити, аж тут іде вовк і каже!
Аудіозапис:
Хто живе в такому красивому будиночку, кому так пощастило, от би і мені тут пожити
Вихователь:
А лисичка виглядає в віконечко та каже!
Аудіозапис:
Я - струнка руда лисиця
В сарафанчику із ситцю,
А зі мною - білий зайчик,
Білий зайчик-побігайчик
Що це в тебе за мішок?
Вихователь:
А вовк відповідає
Аудіозапис:
Овочі та фрукти в мішку ношу та що з ними робити не знаю
Вихователь:
Давайте допоможемо сіроманцю
(Діти витягують овочі та фрукти і описують їх)
Аудіозапис:
Ну заходь, сіроманцю!
Вихователь:
І стали вони вже троє поживати, аж тут до будиночка прийшла білочка і каже
Аудіозапис:
Хто в будиночку живе? Пустіть і мене до свого дому, адже мені дуже холодно на морозі
Вихователь:
Алисичка з будиночка
Аудіозапис:
Я - струнка руда лисиця
В сарафанчику із ситцю,
А зі мною - білий зайчик,
Білий зайчик-побігайчик,
А крім того, сіромаха,
Вовчик-братик, бідолаха.
Ми б раді тебе пустити, але нас і так багато, до того ж ми посварилися і не можемо визначитись, хто з нас що буде їсти.
Вихователь:
Давайте допоможемо білочці і тоді вона зможе жити в будиночку!
Аудіозапис:
Дякую вам, малята, ви мені дуже допомогли. Тепер мені не буде холодно!
Вихователь:
Гарна в нас казка вийшла. А як ви думаєте: як ми можемо закінчити нашу казку?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Давайте за допомогою геометричних фігур побудуємо будиночки, щоб у кожного з звірят був свій власний будинок
Вихователь:
Які геометричні фігури ми використаємо для будівництва будиночка?
Відповіді дітей
Вихователь:
Яке свято наближається? (Новий рік)
Давайте нашим друзям-звірятам також влаштуємо свято і разом з ними поводимо хоровод
Діти водять хоровод