Компоненти дії віднімання.

Про матеріал
Цей матеріал допоможе провести урок математики в першому класі при вивчені компонентів віднімання.
Перегляд файлу

Компоненти дії віднімання. Знаходження різниці чисел за малюнками.

Мета: ознайомити з поняттям математичного виразу «різниця», з названими компонентів дії віднімання; удосконалювати обчислювальні навички; закріпити знання учнів про замкнені та незамкнені лінії; розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; виховувати бажання допомогти іншому.

Обладнання: набір математичних матеріалів (геометричні фігури, цифри), картки для парної та групової роботи, телевізор чи ноутбук, ілюстративний та роздавальний матеріал.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична.

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організація класу

2. Усне опитування

— Яку арифметичну дію слід виконати, щоб знайти 7 і ще 1?

 — Яку арифметичну дію слід виконати, щоб знайти 5 без 2?

— Як називаються числа при додаванні?

— Яке число при додаванні може бути найбільшим? З чого складається сума?

 — З якою арифметичною дією пов’язане додавання? Яка арифметична дія називається відніманням?

3. Розв’язування віршованих задач

Дві подружки — Оля й Віра — У дворі гуляли.

До них прийшли ще чотири — Аля, Ната, Іра, Галя.

Скільки стало разом їх, Порахуй скоріш усіх! (2 + 4 = 6.)

Ось родина їжаків

— Мама й п’ять малюків.

Скільки з мамою малих?

Порахуй скоріш усіх! (1 + 5 = 6.)

4. Каліграфічна хвилинка.

Написання цифри 6

Шість уважненько пишіть.

М’яким знаком не назвіть,

Бо образиться іще

І до літер утече.

Фізкультхвилинка

Косить в лузі журавель

 Конюшину та щавель.

А журавлики малі

Узялися за граблі.

Хоч журавка і не косить,

Так джерельну воду носить,

Носить воду ще й обід,

Щоб косилося, як слід.

 ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1. Складання виразів на додавання та віднімання за малюнками. Робота в парах.

Електронна наочність

Завдання від лисички.

Скільки пташок було? 5

Скільки пташок схопила лисичка? 2

Скільки пташок залишилося? 3

Складаємо приклади 5 - 3 = 2

2. Ознайомлення з поняттям «різниця»

1) Виконання завдання 1 підручника (с. 35).

— Скільки птахів сиділо на гілці? (5.)

Назвіть зменшуване. Скільки пташок полетіло? (2.)

Назвіть від’ємник. Скільки пташок залишилось на гілці? (3.)

Назвіть різницю.

— Результат дії віднімання називається різницею; вираз, в якому між числами стоїть знак «мінус», можна назвати так само, як і результат дії віднімання,— різниця. Якщо між числами стоїть знак «–», то записано математичний вираз «різниця». Щоб записати різницю, потрібно між числами поставити знак «мінус».

2) Робота в парах. y Виконання завдання 2 (с. 35).

— Виконайте віднімання чисел за кожним малюнком. Назвіть компоненти дії віднімання. Запишіть у зошит. Скористайтеся зразком.

5 – 3 = 2          3 – 1 = 2

4 – 2 = 2          5 – 1 = 4

Фізкультхвилинка

3) Закріплення знань про замкнені та незамкнені лінії

1) Робота за підручником (с. 35, завдання 3).

— Яких ліній на малюнку більше

— замкнених чи незамкнених?

— Назвіть, які фігури утворили замкнені лінії. (Круг, трикутник.)

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.

РЕФЛЕКСІЯ Вправа «Мікрофон»

— Що нового дізналися на уроці?

-   Що означає знайти «суму чисел», «різницю чисел»?

— Що є результатом дії додавання? віднімання?

— З чим ви впоралися легко?

— Над якими завданнями довелося більше подумати?

Покажіть сигнальною карткою настрій після уроку.

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
31 жовтня
Переглядів
90
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку