КОНКУРСНО-РОЗВАЖАЛЬНА ГРА
“КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ”
МЕТА ТА ЗАВДАННЯ: прищеплення інтересу до історії свого народу, традицій та звичаїв, виховання любові до Батьківщини, розвиток спортивних навичок, розкриття творчих здібностей дітей.
ОБЛАДНАННЯ : комплекти національного українського одягу, 2 естафетні палички, 2 м’яча, 4 кульки, гімнастичне коло, 2 паперових «ядра», 2 аркуші паперу А-3, 2 маркери, 2 комплекти карток з назвами продуктів, 2 бинти, канат.
Хід конкурсно-розважальної гри
Ведучий Доброго дня вам усім! Запорозька Січ, козаччина…
Найлегендарніше минуле нашого українського народу, його святиня, символ свободи, людської гідності, талановитості.
Це про неї Гоголь писав: «Так ось вона – Січ…». Ось це гніздо, звідки вилітають усі ті горді і дужі, як леви. Ось звідки розливається воля й козацтво на всю Україну.
Скільки велетнів-героїв народила вона! Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Петро Сагайдачний.
Навіть у наш час, якщо хочуть підкреслити вроду людини, її кращі риси, то говорять, що вона «козацького роду». Або про хлопчика кажуть: «З нього буде добрий козак».
Тож чи бережуть вони славу своїх предків?
Ось ми зараз і побачимо, а чи могли б сучасні хлопчики і дівчатка претендувати на високе звання «козак», чи прийняли б їх колись у Запорізьку Січ?
Зараз це покаже змагання «Козацькі забави».
В змаганнях приймають участь дві команди, два куреня – «Козачата» та «Чайка».
Судити наші змагання буде вельмишановне журі…
Отже, перший конкурс. Кажуть, козаки дуже спритні та вмілі воїни. Зараз ми це перевіримо. Від кожного куреня вийде отаман. Завдання йому – якнайшвидше вдягнути одяг, хто швидше – той і переміг.
(йде конкурс, грає весела музика)
Ведучий Дуже добре! Переміг… курінь.
Наступний конкурс – спортивний. Ми проведемо кілька естафет.
За кожну естафету команда, що виграла, отримує 1 бал, потім бали сумують.
(проведення естафети)
Ведучий Молодці! Зараз трохи відпочинемо фізично та попрацюємо розумово. Третій конкурс – інтелектуальний. Кожній команді будуть задані по 6 питань, правильна відповідь – 1 бал.
Ведучий Дуже добре! А тепер давайте будемо вболівати за своїх отаманів, бо прийшов час конкурсу отаманів куренів. Він складається з кількох частин.
За перемогу в кожній частині – 1 бал.
Ведучий Молодці отамани, справжні нащадки славних запоріжців.
Наступний конкурс – пісенний. Кожен курінь пригадує і заспівує козацьку пісню. Який переможе – визначить наше вельмишановне журі.
(команди співають, визначається переможець. За перемогу – 3 бали)
Ведучий Але козаки не тільки гарно співали, були спритними воїнами. Вони ще вміли й малювати. От і зараз наш наступний конкурс – «Намалюй коня».
Із кожної команди треба вибрати 1 козака, який із зав’язаними очима буде малювати коня. Кращий малюнок визначить журі, за перемогу – 2 бали.
(малюють, визначають переможців)
Ведучий Наступне завдання – для козачок. Адже вони допомагали в скрутну хвилину своїм козакам. Із кожної команди треба по 1 козачці. Вони будуть готувати борщ. Із різних назви продуктів треба відібрати ті, які знадобляться для приготування борщу. Отже, починаємо. За перемогу (швидше і правильно) – 2 бали.
Ведучий А зараз мені потрібна пара від кожного куреня – козак і козачка. Коли козак повертався із бою поранений, його лікували і перев’язували рани саме козачки. От і конкурс у нас – «Перша допомога». Зараз наші козачки будуть перев’язувати своїм козакам голову. За цим конкурсом буде спостерігати журі. За перемогу – 3 бали.
(проходить конкурс)
Ведучий І, нарешті, зараз ми дізнаємось, який курінь самий дружний і сильний. Це допоможе з’ясувати конкурс «Перетягни суперника». За перемогу – 3 бали.
(проходить гра, визначається переможець)
Ведучий Ну, ось і підходить до кінця наша зустріч. Зараз журі визначить переможця, а я хочу вам побажати, щоб ви завжди памятали свою історію, своє коріння, любили Україну і шанували її традиції.
(журі оголошує результати, команди отримують призи і під українську музику виходять із залу). .