КОНСПЕКТ УРОКУ №1
Тема: Вступ. Повторення матеріалу за курс навчальної школи.
Мета: повторити означення дій додавання, віднімання, множення та ділення, залежність між компонентами цих дій; повторити одиниці маси; розвивати увагу, логічне мислення, самостійність.
Тип уроку: повторення і систематизація знань.
Обладнання: картки тестів.
ХІД УРОКУ
Знайомство з учнями. Вступне слово вчителя.
Цифри, фігури і математичні закони переслідують людину по-усюди. Ми настільки зрослися з математикою, що не помічаємо її. З математики починається все! Тільки народилася дитина, а разом з ним перші його цифри - зростання і вага. Та й батьки, готуючи їжу дитині, не забувають про математику. Адже потрібно вирішити елементарні завдання - скільки потрібно їжі малюкові, з огляду на його вагу. Математика оточує нас з самого народження і до кінця життя.
Размінка. Тренажер усної лічби. Учні всі по черзі відповідають.
|
А |
Б |
В |
Г |
Д |
Е |
1 |
6·3 |
4·5 |
3·7 |
72:8 |
15:3 |
12:6 |
2 |
8·2 |
6·7 |
8·8 |
14:2 |
0:9 |
54:9 |
3 |
5·4 |
7·9 |
3·5 |
27:3 |
64:8 |
14:7 |
4 |
9·7 |
8·3 |
8·10 |
30:6 |
16:8 |
80:8 |
5 |
8·0 |
7·7 |
6·6 |
90:9 |
35:7 |
45:5 |
6 |
4·6 |
9·8 |
5·2 |
32:4 |
81:9 |
18:6 |
7 |
3·8 |
7·2 |
7·6 |
54:6 |
12:4 |
36:9 |
8 |
8·5 |
9·2 |
9·9 |
25:5 |
40:5 |
16:2 |
9 |
6·10 |
5·3 |
0·7 |
56:7 |
21:7 |
20:4 |
10 |
3·4 |
6·9 |
6·2 |
18:3 |
45:9 |
48:6 |
11 |
8·0 |
4·3 |
2·9 |
0:7 |
12:2 |
72:9 |
12 |
4·2 |
8·6 |
9·3 |
24:8 |
56:8 |
28:4 |
13 |
7·5 |
9·0 |
7·8 |
35:5 |
63:7 |
36:6 |
14 |
5·7 |
6·4 |
5·5 |
18:2 |
30:5 |
40:8 |
15 |
3·6 |
9·5 |
4·7 |
42:7 |
27:9 |
24:4 |
16 |
8·4 |
7·4 |
8·9 |
21:3 |
20:5 |
0:6 |
17 |
7·3 |
7·10 |
5·9 |
63:9 |
28:7 |
16:4 |
18 |
6·5 |
5·6 |
6·8 |
15:5 |
36:4 |
42:6 |
19 |
9·6 |
8·7 |
4·4 |
48:8 |
24:6 |
24:3 |
20 |
3·9 |
5·8 |
9·4 |
12:3 |
32:8 |
18:9 |
Робота біля дошки. Встанови відповідність між рівняннями та їх коренями.
1.Для низького та середнього рівня учнів: Для достатнього та високого рівня учнів:
1)х+21=43 А) 22 1) х+3217=7898 А)4089
2) 75-у=20 Б) 23 2) 5456-у=2343 Б)4671
3) 40+а=63 В) 55 3) х-4325=346 В)3113
4) b-18=34 Г) 16 4) 4850+у=8979 Г)4617
Д) 52 Д)4681
В ході розв’язання рівнянь повторюємо правила невідомого доданка, від’ємника, зменшуваного.
2.Екологічна задача .
При переробці 100кг макулатури виходить 80 кг чистого паперу. Скільки кілограмів чистого паперу можно отримати після переробки зошитів учнів нашої школи (600 уч.), якщо в середньому кожен учень списує 50 зошитів вагою 30 гр.
В ході розв’язання повторюємо: 1 кг= 1000г, 1т= 1000кг, 1т=100ц
3. Перевір себе.(самостійно)
1 ряд. 72:8 2 ряд. 63:9 3 ряд. 54:6
+51 +33 +41
:15 :8 :5
*9 *13 *7
+14 -25 -17
50 40 53
ТЕСТ
1 варіант. 2 варіант.
1. Знайди корень рівняння:
х+26=80 х-29=80
а) 52 б)54 в) 106 а)50 б) 54 в) 106
2. Виконай дію:
500-324= 418+296=
а)824 б)180 в)176 а)714 б)700 в)122
3. Яке число найбільше?
а)5 кг б) 1000г в) 1т а)2000г б) 100кг в) 1 т
4. Яке число є розв’язком рівняння
у*3=4530 у*9=3780
а)1501 б)1510 в)151 а)402 б)42 в)420
5.Логічне запитання:
Сестра старше брата на 3 роки. На У тварини двоє правих лап, дві ліві, дві праві,
скільки років сестра буде старше брата дві передні та дві задні. Скільки лап?
через 5 років?
а) 3 б)5 в)8 а)6 б)4 в) 8
Виставлення оцінок. Роз’яснення домашнього завдання по рівням знань.
2.Знайдіть корень рівняння: х+321=410
3. Запишить вираз і знайдіть його значення: частка різниці чисел 549 і 357 та числа16.
4. Задача. Відомо, що п’ять автомобілів за рік викидають в атмосферу 4 т оксидів вуглецю. Скільки тонн викидають в атмосферу автомобілі власниками яких є батьки наших однокласників.( в класі 20 автомобілів).