Тема уроку: Складаємо та налагоджуємо комп’ютер
Цілі: навчальна: розглянути будову комп’ютера, його складові частини та їх взаємодію, пристрої введення-виведення даних, їх призначення та характеристики;
розвивальна: розвивати мислення, увагу учнів;
виховна: виховувати серйозне ставлення до вибору майбутньої професії; формувати вміння об’єктивно оцінювати себе та інших; виховувати інтерес до вивчення предмета.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: комп’ютер, підручник, навчальна презентація, е-ресурси (посилання)
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
1.Привітання з класом. Перевірка присутніх.
2. Перевірка готовності учнів до уроку.
3. Повідомлення теми і мети уроку.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ
1. Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером.(На слайді презентації)
Кожен з учнів має назвати будь-який пристрій комп’ютера та його призначення.
3. Ребуси з назвами складових .(На слайді презентації)
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь учителя з демонструванням складових, що вивчаються (На слайді презентації фото)
Люди використовують комп’ютер, щоб вводити дані, зберігати їх, працювати з ними та передавати іншим людям. Для цього використовують різні пристрої комп’ютера, тому їх можна об’єднати в групи: пристрої введення, опрацювання, зберігання та виведення даних.
Системний блок. |
«Мозок» комп’ютера (містяться основні компоненти комп'ютера: пам'ять, процесор, блок живлення, диск, плати).
|
Монітор. |
Пристрій, на екрані якого відображається інформація, з якою працює комп'ютер. |
Клавіатура |
Пристрій введення інформації у комп'ютер |
Миша. |
Пристрій введення інформації в комп'ютер (допомагає вводити команди та обирати значки на екрані монітора). У ноутбуці замість миші використовують тачпад. |
Принтер |
Пристрій виведення інформації, друкує текстову та графічну інформацію (різні тексти та малюнки). |
Сканер |
Пристрій для введення в комп’ютер графічних зображень. |
Модем |
Пристрій для передавання інформації між комп’ютерами. |
Колонки |
Це пристрій для відтворення звуку, буває односмуговою (один широкосмуговий випромінювач, наприклад, динамічна головка) і багатосмуговою. |
Навушники |
пристрій для особистого прослуховування музики або інших звукових записів, у комплекті з мікрофоном можуть використовуватись як засіб для ведення перемовин по телефону або за допомогою іншого засобу голосового зв'язку. |
2. Розповісти за малюнком, що входить до апаратної та програмної складової комп’ютера (Підручник ст. 25) (На слайді презентації)
3.Розповідь про інсталяцію, видалення та оновлення ПЗ
Будь - яке програмне забезпечення, що використовується у сучасних комп'ютерах повинне взаємодіяти з операційною системою. Перед початком використання програми має пройти її узгодження з операційною системою. Таке узгодження називається інсталяцією, або встановленням програми.
При інсталяції відбувається копіювання всіх або окремих складових програми на жорсткий диск.
Як ви видаляєте програми, які вам більше не потрібні? Просто поміщаєте в Корзину робочий каталог програми, а услід і ярлики з робочого столу і з меню Пуск? А після цього дивуєтеся з появи всіляких помилок, що виникають, наприклад, при установці новіших версій цієї програми? Давайте розберемося в цьому питанні детальніше.
Видалення програм у всіх версіях операційних систем Windows є видаленням програмних файлів, які були встановлені в процесі інсталяції, видалення всіх автоматично створений них ярликів і ключів в системному реєстрі. Тонкощі деінсталяції (так часто називають процес видалення) залежать від конкретної програми.
Оновлення програмного забезпечення (ПЗ) – це процес внесення змін до існуючих програм для покращення їхньої функціональності, безпеки та продуктивності. Оновлення може включати виправлення помилок, додавання нових функцій, поліпшення сумісності з іншими програмами або пристроями, а також усунення вразливостей, які можуть бути використані для кібератак.
Оновлення ПЗ є важливим для підтримання систем у актуальному стані, забезпечення стабільної роботи програм та захисту від нових загроз. Для користувачів це означає покращений досвід роботи з програмами, нові можливості та підвищену безпеку. Оновлення можуть виконуватися автоматично або вимагати участі користувача, залежно від налаштувань системи та типу програмного забезпечення.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.Розмістити запропоновані зображення пристроїв у три групи : https://learningapps.org/view2434822
2.Виконати на комп’ютерах вправи 1,2,3,4 з підручника.
VI. РЕЛАКСАЦІЯ
Гімнастика для очей
https://www.youtube.com/watch?v=8G87kg9s1HM
VIІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Рефлексія:
— Чи задоволені ви своєю роботою?
— У якому настрої ви працювали на уроці?
— Що вам запам’яталось на уроці?
— Де вам стануть в пригоді здобуті сьогодні знання?
VІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Намалювати/зробити колаж/проєкт тощо комп’ютер своєї мрії.