Методична розробка онлайн-уроку інформатики в 6 класі з інклюзивним навчанням на тему: «Табличні процесори, їх призначення. Середовище табличного процесора»
Предмет- інформатика
Клас - 6 (інклюзивний). НУШ
Модельна навчальна програма - "Інформатика" для 6 класу (автори: Завадський І.О., Коршунова О.В)
Порушення, які має дитина з ООП: дитина має тяжкі порушення мовлення (дисграфія, дислексія)..
Тема уроку: Табличні процесори, їх призначення. Середовище табличного процесора
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Дистанційний урок (синхронний режим).
Мета уроку:
Формування компетентностей:
предметна компетентність:
навчальна: сформувати знання про табличний процесор;
розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять; формувати вміння узагальнювати;
виховна: виховувати інформаційну культуру, виховання уміння працювати в групі; формування позитивного ставлення до навчання.
ключові компетентності:
спілкування державною мовою: сприяти усвідомленню комунікаційної ролі ІТ;
уміння вчитися впродовж життя: сприяти усвідомленню відповідальності за власне навчання;
Мета для учня з ООП:
формувати (на основі допоміжного стороннього впливу)цілісного уявлення про табличний процесор та його будову;
розвивати вміння утримувати увагу, переключати увагу з одного об’єкта на інший та утримувати її;
виховати почуття власної гідності та ціннісного сприйняття себе як особистості, толерантності та поваги до думки інших, налаштованості на позитивне вирішення проблемних ситуацій.
Матеріали та обладнання: презентація до уроку
Хід уроку
Привітання вчителя.
Специфіка організації освітньої діяльності для учнів класу |
Специфіка організації освітньої діяльності для дитини з ООП |
Обговорення за питаннями: - Які типи даних існують? - В яких програмних середовищах можна створювати таблиці?
|
Разом із асистентом вчителя виконує вправу на встановлення відповідності типів даних та їх назв. Графічні
Текстові «На дворі осінь»
Звукові
Числові 3,1416 |
Ми з вами вже знайомилися з таблицями. Ви знаєте що вони можуть бути як окремим документом, так і доповнювати певну інформацію. Пригадайте, у якій із вивчених вами програм можна створювати таблиці? (Наприклад, Microsoft Office Word)
Робота з підручником №1 зі ст. 78 (підручник Ольга Коршунова, Ігор Завадський ). (Обговорення з дітьми завдання)
Як ви зрозуміли, представляти дані у вигляді таблиць дуже зручно. Сьогодні ми познайомимося з програмним середовищем для роботи з таблицями.
Пояснення нового матеріалу з демонструванням презентації
Специфіка організації освітньої діяльності для учнів класу |
Специфіка організації освітньої діяльності для дитини з ООП |
|
Разом із асистентом вчителя виконує вправу https://wordwall.net/resource/63292742
|
Очки вліво подивись –
Там нічого не змінилось.
Вправо повели зінички –
Ні зайчика, ні лисички.
Очки сплять, вони втомились.
Знов відкрились, подивились.
Сплять – відкрились (2 рази)
І на цьому зупинились.
Робота за комп’ютером
Інструктаж з БЖД
Специфіка організації освітньої діяльності для учнів класу |
Специфіка організації освітньої діяльності для дитини з ООП |
А1 ввести своє ім’я А2 ввести прізвище А3 дату народження А4 клас
|
В супрводі асистента вчителя
|
Вправа «Доповни речення»
https://wordwall.net/resource/34700769
6. Домашнє завдання (для всіх учнів)
1.Переглянути відеоурок https://youtu.be/AHic4pBmwyA?si=S-frAMdYJaJ5BRUZ
2. Виконати вправу стор.79 №3