Урок 4 (6 клас)
Тема: Створення простих зображень (Libre Office Draw)
Мета: формувати навики створення векторних зображень, зокрема, робота з різними фігурами та різними видами їх заповнення; розвивати пам’ять, естетичний смак; виховувати уважність, наполегливість, старанність.
Тип уроку: формування знань, умінь та навичок
Обладнання: смарт-дошка, комп’ютери, навчальна презентація
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань (бліц-опитування)
-
Який редактор вивчаємо (вид та назва)?
-
Елементи зображення у растровій/векторній графіці? (піксель/графічний примітив)
-
Які елементи вікна графічного редактора знаємо? (учень демонструє на екрані)
-
Дії з графічними примітивами? (доповнити схему на дошці; на дошці заповнено лише 2 прямокутники, наприклад: зміна розміру, зміна контуру)
-
Cпособи заповнення фігури (колір, граієнт., штрихування, растрове зображення) – демо на слайді 2
ІІІ. Оголошення теми і мети
Сьогодні вчимося:
-
створювати прості малюнки за зразком
-
здійснювати різні дії над об’єктами
-
застосовувати всі доступні види заповнення фігур.
Вперед, юні художники. Але спочатку –
IV. фізкульт-хвилинка
V. Формування знань, умінь та навичок ( робота за комп’ютером)
-
Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером (як сидимо за комп’ютером?)
-
Інструктаж учителя: оголошення завдання і вимог (зразки – у презентації, сл.3-5)
-
Суцільна заливка – будинок, сонечко, дим
-
Градієнтна заливка – тло малюнка, світло у вікні, кульки (спробувати вид – радіальна для кульки)
-
Растрове зображення – основа, одяг дівчинки (плаття, шапочка)
-
Штрихування – дах будинку
-
Малюнок назвати Свято, зберегти у власній папці
-
Суцільна заливка – голова, шапочка
-
Градієнтна заливка – тло малюнка,
-
Растрове зображення – тулуб, руки
-
Штрихування – ноги
-
Малюнок назвати Клоун, зберегти у власній папці
-
Висновок: Подивіться уважно на назву створеного вами файлу і дайте відповідь на запитання: яке розширення Draw дає своїм файлам автоматично (тобто «за промовчанням»)?
Висновок запишіть у зошит (файли Draw мають розширення .odg)
-
Вправи для очей.
VІ. Рефлексія
-
Мені більше сподобався малюнок…
-
Мені подобається вид заливки…
3. Важче було намалювати (який об’єкт?)…
VІІ. Домашнє завдання:
п. 1.2, с.18-22, «Перевір себе» – пит. на с.25-26 (за підручником Ривкінд, Ломаковська).