Конспект інтегрованого уроку математики та інформатики у 6 класі"Додавання та віднімання раціональних чисел. Текстовий редактор Microsoft Office Word"

Про матеріал

"Додавання та віднімання раціональних чисел. Текстовий редактор Microsoft Office Word". Конспект інтегрованого уроку математики та інформатики у 6 класі.

Перегляд файлу

1

Міністерство освіти і науки України

Відділ освіти виконавчого комітету Апостолівської міської ради

Апостолівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

 

 

 

 

 

 

Інтегрований урок з математики   та інформатики

на тему: «Додавання і віднімання                

                  раціональних чисел.

                 Текстовий редактор   

                 Microsoft Office Word»

 

 

                                 Яцків Любов Йосафатівна,

вчитель фізики та інформатики,

                                                                                             Пурус Надія Василівна,                   

                                                                         вчитель математики

Апостолівської  загальноосвітньої школи  

І-ІІІ ступенів №4

 

2017

Тема. Додавання і віднімання раціональних чисел.

          Текстовий редактор Microsoft Office Word.

 

Мета:

Математика: Узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів з теми «Додавання і віднімання раціональних чисел»;  формувати вміння застосовувати набуті знання і навички до розв’язування вправ; розвивати мислення, математичне мовлення, вміння зрозуміло виразити свою думку, робити висновки; виховувати інтерес до знань, самостійність, взаємоповагу, культуру математичних записів.

Інформатика: Формувати знання учнів про призначення програми

Microsoft Office Word” та уміння і навички працювати у текстовому редакторі. Розвивати:творчу уяву, почуття композиції, творчу пізнавальну активність, координацію і точність рухів, логічне мислення. Виховувати художній смак у доборі кольорів, культуру праці, інтерес до вивчення інформатики, уважність, уміння працювати в парі з іншим учнем. Показати учням важливість знань інформатики для вивчення математики.

Тип уроку: Узагальнення та систематизація знань.

Вид уроку: інтегрований урок математики з інформатикою.

Обладнання: ПК, презентація, роздатковий матеріал – завдання для самостійного виконання, пам’ятки для учнів

План уроку

І. Організаційна частина./1хв./

ІІ.Вступне слово вчителя./2хв./

ІІІ.Перевірка домашнього завдання. /3хв./

IV. Повідомлення теми і мети і завдань уроку. Мотивація навчальної   

      діяльності./3 хв./

V.Застосування  знань, формування вмінь та навичок. /30хв./

-Розв’язування вправ;
-Техніка безпеки;
-Робота за комп’ютером;
-Фізкультхвилинка;
-Знайти невідоме;
VІ.Підведення підсумків уроку(Оцінювання діяльності учнів на уроці)/4хв./

VIІ.  Домашнє завдання./1хв./

VIІІ. Закінчення уроку./1хв./

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
    Перевірка готовності учнів до уроку математики в комп’ютерному класі. Готовність комп’ютерів.
  2. Вступне слово вчителя.

Учитель математики: Діти, сьогодні у нас незвичайний урок математики. На цьому уроці ми поєднаємо математику з інформатикою. Отже, наш  урок – інтегрований.

Учитель інформатики:  Нас об’єднує любов до математики, бажання працювати на комп’ютері. Приязно подивимось один одному в очі, побажаємо натхнення в роботі. Сьогодні ми будемо працювати із текстами, графікою, зображеннями  у текстовому  редакторі  Microsoft Office Word.

Учитель математики: Перед вами на столах знаходяться бланки оцінювання кожного етапу уроку, де  ви підчас уроку будете вписувати свої зароблені бали. Візьміть і підпишіть свій бланк.

 

 

 

 

Бланк оцінювання

Учня 6-В класу

_________________

 

Вид роботи

Мак.

бал

 

Власна

оцінка

Оцінка вчителя

Домашнє завдання

1б.

 

 

Кросворд

2б.

 

 

Зобрази на координатній прямій

2б.

 

 

Графічний  диктант

 

 

Відокрем слова

 

 

Фоторобот

 

 

Фізкультхвилинка

 

 

 

Ребуси

1б.

 

 

 

       Девіз уроку:

                 Міркуємо швидко!

                 Відповідаємо правильно!

                Обчислюємо точно!

                Пишемо гарно!

                Обіцяємо бути:

                Уважними, старанними, активними, дисциплінованими

 

Учитель інформатики. (Учні сідають за комп’ютер).

За комп’ютер   ми сідаємо

Правила  всі пригадаємо.

Щоб безпечно працювати,

Треба їх нам добре знати.

 

Правила техніки безпеки по картинках на слайдах

    

    

Перевірка домашнього завдання.
Взаємоперевірка за готовими відповідями на екрані комп'ютера.                                        

  1. Знайдіть значення виразу:

а)4,7-(-2)-(-1,5)=4,7+2+1,5=8,2

б)1 – 1+1=(1)-1=2 – 1=1

  1. Розв’яжіть рівняння:

а)-к=11+(-12,3)

    -к=-1,3

     к=1,3

            б)-у=-13+(-8)

               -у=-21

                У=21

  1. Позначте на координатній прямій точки А(-4) і В(9). Знайдіть відстань між точками А та В в одиничних відрізках.

 

                                О                                                              В

 

                -4                          0                                                               9

Відповідь: АВ=13 од. в.

 

  1. Повідомлення теми і мети і завдань уроку.

 Мотивація навчальної діяльності

Щоб повторити тему сьогоднішнього уроку, ми з вами розгадаємо кросворд.

  1. Наука, яка вивчає комп’ютер «подруга» математики… (інформатика)
  2.  Нам ці числа вже відомі

     Цілі і дробові,

          Від’ємні і додатні,

          І звуться вони… (раціональні)

  1. Число, що показує положення

    точки на прямій, називається… (координата)

    4) Результат дії додавання… (сума)

    5) Нам вони допомагають,

       Дій порядок визначають.

      А якщо про них забудеш,

      Вийде зовсім навпаки,

      Пам’ятай же про …(дужки)

  6) Запис деякого правила

     за допомогою букв називається… (формула)

 7) Від цієї точки промінь починається

     І далеко в нескінченність простягається.

     Кожен з хлопців і дівчаток

     Скаже: точка ця – … (початок)

 

 

 

 

і

н

ф

о

р

м

а

т

и

к

а

 

р

а

ц

і

о

н

а

л

ь

н

і

 

 

 

 

к

о

о

р

д

и

н

а

т

а

 

 

 

 

 

с

у

м

а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

д

у

ж

к

и

 

 

 

 

 

ф

о

р

м

у

л

а

 

 

 

 

 

 

 

 

 

п

о

ч

а

т

о

к

 

 

 

 

 

 

У виділеному стовпчику читаємо слово «формула». Записали тему сьогоднішнього уроку в зошити.

  1. Застосування  знань, формування вмінь та навичок.

 

 

  1. Зобразити на координатній прямій точки, що відповідають результатам дій:

 

1. - 0,3+(-3,7)

2.  -0,25+(-0,75)

3. 5+(-5)

4. -2-(-5)

5. -2,4+6+2,4

 

Відповідь:

 

 

               -4                         -1     0                    3                     6                 

 

 

2) Графічний диктант

Учні відповідаючи на запитання, позначають правильну відповідь дугою, а неправильну -  мінусом при допомозі Автофігур.

1. -7+4=-3

2. -3+3=6

3. -2=(-5)=-3

4.10-16=6

5.-6-18=-24

6.-7+0=7

 

Відповідь звіряють із монітором вчителя

 

Фізкультхвилинка. (Вправа для очей)

 

  Учитель інформатики

Всі ми добре потрудились -

Оченята притомились.

Гляньте вправо, гляньте вліво,

Вгору й вниз дивіться сміло.

Очкам слід ще станцювати

І лиш потім працювати.

 

      3) Інтерактивна вправа «Файли»

Учням пропонується розрахуватись,  учень - це файл з ім’ям, учням пропонується об’єднатись в папки по 2 файли, папки об’єднуються  більші папки,  і так до повного об’єднання груп.

Сюжетна лінія: вступне слово вчителя:  

Наступне наше завдання теж цікаве. В одно казковому місті «Числа» сталася надзвичайна ситуація – пропала Чарівна книга «Раціональні числа». Для пошуку Зловмисника організовуються «Детективні агентства»:  (учні класу об’єднуються в групи з 2-3 чоловік). Основне завдання для «Детективних агентств» -  скласти фоторобот крадія, виконавши 6 завдань на додавання і віднімання раціональних чисел, правильні відповіді – основні прикмети зовнішності. Використовуючи авто фігури текстового редактор Microsoft Office Word.

 та результати роботи над тестовими завданнями, відобразити фоторобот на екрані комп’ютера.

Кожна група отримує лист із завданнями. Час роботи 10хв.; групи, закінчать роботу раніше можуть перейти до комп’ютера, групи, що не встигли виконати всі завдання за відведений час, переходять до комп’ютерів і працюють тільки з тими ознаками, які вони встигли визначити.

 

  1. Тестові завдання
  1. Форма обличчя:

Розв’яжіть рівняння 3,16 + х = 1,53

          а) 1.63;  овальне      б) – -1.63; кругле     в) 5,13; витягнуте  г) – 5, 13; квадратне

  1. Колір очей:

  Обчислити: 5 +(- 9) – ( - 15) + 15

          а) 22; зелені          б) – 20; карі                в) 26; блакитні    г) – 15; чорні

  1. Волосся:

   Не виконуючи обчислень, порівняйте суму та різницю чисел: - 6, 78 + (- 9,24)

     а)сума більша за різницю; чорні прямі               б) сума менша за різницю; руді прямі     в) сума дорівнює різниці; світлі хвилясті         г) не можна визначити; чорні кучеряві

  1. Форма носа

Скільки цілих чисел розташовано на координатній прямій між числами   -5 і 7. Знайти їх суму.

а) 10; картоплею               б) 13; кирпоносий  

 в) 12; з горбинкою            г) 11; прямий

  1. Губи:

Розв’яжіть рівняння:  │Х │- 7=12

 а) Х=19; бантиком      б)  Х1=19; Х2=--19; вузькі    в) Х=--19; пухкі    г) Х1=19 ;  Х2=--19 ; Х3=--5; куточки опущені вниз.

Прикметники Зловмисника: кругле обличчя, блакитні очі, руде волосся, прямий ніс, вузькі губи.

 

6.

 

Відокремте проміжками слова з інформатики та       математики

ПРИНТЕРДОДАТНІСКАНЕРМОНІТОРКЛАВІАТУРА
КОЛОНКИКЛАВІШАМИШАДЖОЙСТИККУРСОР

РОБОЧИЙСТІЛВІД'ЄМНІДИСКІНФОРМАЦІЯ

 

7. Ігровий момент

4

0

-9

2

-3

5

-8

-4

3

-7

12

-6

-11

-1

-5

11

 

Сума чотирьох чисел,що стоять в одному ряді (по вертикалі, або по горизонталі, або по діагоналі), дорівнює:

а) -10;

б) -24.

Зафарбуйте ці числа:

а) зеленим кольором;

б) червоним кольором.

8. Підведення підсумків уроку (Оцінювання діяльності учнів на уроці)

-  Самооцінка учня

 Намалювати смайлик:

- зелений, якщо урок сподобався;

- червоний, якщо урок не сподобався;

- жовтий, якщо урок трошки  сподобався.

- Виставляються оцінки вчителями 

 

  9.  Домашнє завдання.

Повторити § 41, § 42

№1149 ( 1,3); №1152 (3,4)   

 Комп'ютерні технології майбутнього 

 (роботи  у Word, Paint, Power Point)

10. Закінчення уроку.

Учитель математики.

                                          Відгадайте загадку:

  На базарі їх не купиш,

                                                        На дорозі не знайдеш,

                                                        Їх не зважиш  на терезах,

                                                        І ціни не підбереш.

                                                                                     ( Знання)

doc
Додав(-ла)
Yatskiv Lyubov
Додано
22 жовтня 2018
Переглядів
1503
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку