Конспект інтегрованого уроку музичного мистецтва у 5-А1 класі (скорочений)

Про матеріал
Конспект інтегрованого уроку музичного мистецтва у 5-А1 класі (скорочений) Урок 11 Тема: Народна музика Тема уроку: ПІСНЯ ЖИВЕ СЕРЕД НАС
Перегляд файлу

Конспект інтегрованого уроку музичного мистецтва у 5-А1 класі (скорочений)

Урок 11

Тема: Народна музика

Тема уроку: ПІСНЯ ЖИВЕ СЕРЕД НАС

Мета уроку:

  • ознайомити учнів з особливостями українських народних побутових пісень, розглянути розмаїття народних побутових пісень;
  • навчитися використовувати здобуті в процесі навчання знання, навички і вміння;
  • ознайомитися з жанром варіації на прикладі творів композитора Л.ван Бетховена;
  • розвивати вміння учнів виконувати народні пісні, розрізняти на слух засоби музичної виразності та впізнавати зміну основної теми у варіаціях, вміння надавати характеристику засобам виразності побутових пісень, порівнювати вокальні та інструментальні твори, що написані на основі народних;
  • розвивати музичні, творчі здібності, які визначають успіх музичної діяльності;
  • формувати творчі музичні компетентності учнів, а саме: формування культури почуттів, збагачення емоційно-естетичного досвіду, розвиток універсальних якостей творчої особистості; опанування вокально-хоровими вміннями та навичками, здатності керуватися набутими музичними знаннями у процесі самостійної діяльності та самоосвіти; формування здатності сприймати та інтерпретувати музичні твори, висловлювати особистісне ставлення до них, аргументуючи свої думки, судження, оцінки; формування уявлень про сутність, види та жанри музичного мистецтва, особливості його інтонаційно-образної мови, засвоєння основних музичних понять та відповідної термінології, пізнання навколишнього світу засобами музичного мистецтва; виховання ціннісних орієнтацій у сфері музики, музичних інтересів, смаків і потреб; розвиток загальних  і музичних здібностей, творчого потенціалу особистості; розуміння учнями зв*язків музики з іншими видами мистецтва з природним і культурним середовищем життєдіяльності людини;
  • виховувати інтерес до української народної пісні та класичних творів, що написані на основі народних пісень;
  • виховувати морально-естетичні почуття і переконання, хороші, правильні музичні смаки і запити;
  • виховувати право свідомих і патріотично спрямованих особистостей, майбутній цвіт української нації.

Зміст навчання:

Тип уроку: комбінований (засвоєння нових знань та формування опорних умінь і навичок та узагальнення набутих компетентностей), урок заглиблення в тему.

Форми організації навчальної діяльності: фронтальна, колективна, групова, індивідуальна.

Технології навчання:

  • загально-педагогічні (когнітивно-пізнавальне, розвивальне, гуманістичне);
  • локально-педагогічні (індивідуальне, саморозвитку);
  • частково-педагогічні (проектне, креативне);
  • інформаційно-педагогічні ( мультимедійне, телекомунікаційне);
  • інноваційні ( інтерактивне, інформаційне, особистісно-зорієнтоване, продуктивне, діяльнісне, проектне, розвивальне, формування траєкторії розвитку, здоров*язбережувальне).

Форма уроку: нестандартний, комбінований (розповідь, бесіда, вистава, використання відео та ін.)

Методи навчання:

-традиційні словесні (розповідь, бесіда, міні-лекція, робота з посібниками);

-традиційні наочні (ілюстрація, демонстрація);

-традиційні практичні (спостереження, вправи);

-нестандартні словесні (ланцюжок, асоціації, митці та їх твори, ткст з помилками, вірю-не вірю);

-нестандартні наочні (знавці мистецтва);

-нестандартні практичні (музичне доміно, змагання, «знайди пару», роздавання карток-ноток за кожну правильну відповідь);

-нестандартні ігрові (рольова гра).

Засоби навчання: підручники, посібники, зошити, програвач, комп*ютер, ілюстрації до музичного твору та пісні або мультимедійна презентація, портрет Л.ван Бетховена, картини, роздатковий матеріал.

Основні поняття для засвоєння: побутові пісні та їхнє розмаїття, особливості виконання та тематика, варіації.

Твори, які вивчаються на уроці:

  • «Гей, шуми Великий Луже» (сл. П.Ребра, муз. Є.Пасічника) у виконанні гурту «Козаки з батьківщини»;
  • Укр.нар.пісня «Їхав козак за Дунай» у виконанні хорової капели (а капела) та народного оркестру;
  • Л. ван Бетховен.Варіації на тему «Їхав козак за Дунай». Обробка пісні для голосу в супроводі фортепіано, скрипки та віолончелі;
  • Укр.нар.пісня «Їхав козак за Дунай» - виконання;
  • «Гей, шуми Великий Луже» - розучування.

Перебіг уроку:

І. Вхід під музику укр.нар.пісні «Їхав козак за Дунай».

Організаційна частина.

Музичне привітання. Оголошення теми і мети уроку.

ІІ. Актуалізація особистісного досвіду.

Вчитель: Згадаємо ж давайте у цю мить,

Що українці – це народ співучий  -

Ніщо не може нашу пісню зупинить,

Наповним піснею наш край квітучий!

(звучить пісня у виконанні вчителя:

«З тобою, пісне»

Все минає, неначе стирається,

сум і радість, й найкращі роки.

Тільки пісня в душі залишається

Й будить в серці забуті думки.

П-в:

Я з тобою, пісне, подолаю все.

Громовиця стихне й сум мій віднесе.

Розіллється сонце золотим струмком,

Зачарують серце мальви під вікном.

Вчитель:Я недарма сьогодні почала наш урок з цієї пісні – вона повністю розкриває тему уроку. Дійсно, пісня живе серед нас, вона супроводжує нас всюди, куди б ми не пішли.