Інтегрований урок природознавства, інформатики та образотворчого мистецтва у 2 класі
Тема: Підводне царство
МЕТА:
- повторити тварин водойм та будову і характерні ознаки риб;
-
познайомити учнів із художнім прийомом в живописі «пуантилізмом» та з інтерфейсом графічного редактора Tux Paint;
-
вчити створювати композиції у техніці «пуантилізм» та користуватися інструментами і палітрою кольорів у графічному редакторі;
-
формувати навички культури роботи з різними художніми матеріалами, виконувати вправи на розвиток моторики руки, зорово-рухливої координації, формувати інформаційну, самоосвітню, здоров`язберігаючу, комунікативну компетентності;
-
розвивати уяву, фантазію та образне мислення;
-
виховувати старанність та акуратність в роботі, естетичне сприйняття, почуття прекрасного.
ОБЛАДНАННЯ:
-
мультимедійний комплекс;
-
презентація до уроку;
-
ілюстрації та відео ролики із зображенням різноманітних мешканців водойм;
-
комп`ютерна програма Tux Paint;
-
зразки поетапного виконання малюнку;
-
матеріали для малювання (аркуш паперу, фарби, ватні палички,);
-
сигнальні картки;
-
роздатковий матеріал.
ХІД УРОКУ
Організаційна частина
Доброго ранку, доброго дня,
Я вам бажаю здоров`я і добра
Всі на уроці? Не сумуємо?
У світ науки дружно крокуємо!
Сьогодні урок у нас незвичайний,
Він дуже корисний і дуже повчальний.
1. Вправа «Очікування»
- Закрийте очі, відкрийте вушка. Послухайте ці звуки. Що ви уявили?
Додаток 1 ( запис шуму моря)
(інтерв`ю з мікрофоном)
-
Здогадалися, що за звуки ви чули?
-
Чи була ти на морі?
-
Море тобі подобається? Чим?
-
Що ви уявляєте, коли чуєте слово – море?
2.Інтерактивна вправа «Шифрограма» (слайд 1)
- Запрошую вас у подорож?
Завдання «ШИФРОГРАМА»: Перед вами таблиця з зашифрованими словами, відгадку потрібно прочитати горизонтально через одну букву починаючи з виділеної. Ви прочитаєте тему уроку.
П
|
М
|
І
|
Р
|
Д
|
І
|
В
|
Ь
|
О
|
Х
|
Д
|
Є
|
Н
|
Ю
|
Е
|
У
|
Ц
|
Ж
|
А
|
М
|
Р
|
Т
|
С
|
Ч
|
Т
|
Е
|
В
|
Ф
|
О
|
.
|
-
Так. Підводне царство. Що таке підводне царство?
3. Перегляд відео «Підводне царство» Додаток 2
(на фоні відео я розповідаю)
-
Сьогодні на уроці ми будемо милуватися красою підводного царства, мандрувати морськими глибинами і знайомитись з мешканцями моря.
-
Морська вода чиста і прозора. У глибинах океанів і морів живе неймовірно багато мешканців: риб, крабів, восьминогів, медуз, морських зірок, молюсків. Великі і маленькі, сміливі і боязкі, яскраві і непомітні… Такі схожі і водночас різні.
2. План уроку Додаток 3
- Ось наше підводне царство. Його жителі повідомляють нам, які завдання зробимо на уроці.
3. Творча вправа «Відгадай»
Очі має, та не моргає,
Ніг не має, та не наздоженеш.
У воді вона живе
Не має дзьоба, а клює. (Рибка)
-
Так, звичайно ж, рибка.
-
Яка головна ознака риб?
-
Перед вами таблиця «Риби». Протягом хвилини ви розглядаєте будову риби на таблиці «Риби». Потім я приберу таблицю. Кожній парі потрібно на схемі підписати частина тіла риби. Пара, яка закінчила, встає. (самоперевірка)
Фізкультхвилинка «Танок рибок» Додаток 4
- Пора і нам відправитися до підводного царства
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
-
Бесіда «Що таке пуантилізм»
-
Малювати ми будемо за допомогою техніки «Малювання крапками» (пуантилізм). Походить від французького слова «пуанти» - взуття балерини, які залишають крапки. Слайд 2
-
Винахідниками цього виду живопису були французькі художники.
-
Подивіться, які красиві малюнки, виконані в цьому жанрі. Слайд 3-5
-
Матеріали для роботи (Пояснює учениця Нестерук)
-
Для роботи вам будуть потрібні наступні матеріали:
-
аркуш паперу ;
-
простий олівець;
-
кольорові фарби;
-
склянка з водою;
-
замість пензля нам необхідні ватні палички.
Сьогодні ми намалюємо рибку, яку розфарбуємо крапками.
Інструктаж з техніки безпеки під час роботи (пояснює учень Лут Є)
-
Коли ми працюємо з фарбами, то користуємось ними обережно;
-
палички не струшувати на парту, на підлогу, на товариша;
-
не крутитися, щоб не заважати іншим;
-
Робоче місце повинно бути чисти та охайним
-
Пояснення учням поетапності малювання рибки
(пояснює учениця Панасенко І.)
-
Зараз я вам продемонструю поетапність малювання рибки:
-
потрібно провести пунктирну лінію, завдовжки вашої майбутньої рибки;
-
малюємо криву лінію у вигляді дуги зверху від пунктиру;
-
далі малюємо криву лінію у вигляді дуги знизу від пунктиру;
-
домальовуємо декілька заокруглених ліній, для того, щоб вийшов у нас хвостик;
-
виділяємо дугою частину голови;
-
витираємо допоміжні лінії (пунктир);
-
Домальовуємо ротик, плавники, око;
-
Розфарбовуємо нашу рибку крапками.
4.Практична робота. Виставка робіт
V. Практична робота за комп’ютером
-
Інструктаж з техніки безпеки під час роботи за комп`ютером. Гра «Можна - не можна» (сигнальні картки) Слайд 6-9
Перед роботою ми пригадаємо правила техніки безпеки: на екрані з`являтимуться картинки, якщо на вашу думку правильно - зелена картка, відповідно не правильно – червона картка, так і перевіримо хто як поводиться за комп`ютером.
-
Пояснення учням поетапності роботи в графічному редакторі Tux Paint
3.Самостійна робота учнів за комп’ютером
4.Індивідуальна допомога учням
VI. Підсумок уроку
-
Демонстрація дитячих малюнків
-
Ви чудово попрацювали, ми можемо прикрасити наше підводне царство вашими чудовими рибками і милуватись ними довго – довго.
-
Рефлексія. Вправа «Піраміда»
-
Пригадайте, що означає слово Tux виберіть правильну відповідь:
а) ім`я кішки б) ім`я пінгвіна в) ім`я курчати
-
Для чого призначена програма Tux Paint?
-
Будемо продовжувати працювати в цій програмі?
-
Чи виконали завдання уроку?
-
Що означає слово «пуантилізм»?
-
Перегляд фільму « Браконьєри» Додаток 5
- Подивіться, запам’ятайте і розкажіть дорослим
Використані джерела:
4. https://poiskm.me/show/%D1%88%D1%83%D0%BC-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%8F
Шум моря и крик чаек
5. https://ru.osvita.ua/school/lessons_summary/proftech/24899/
Інтеграція навчального процесу як чинник розвитку пізнавальної активності учнів