Конспект урок для 3 класу на тему: "Озернись навколо. Алгоритми в нашому житті" за підручником О. В. Коршунова.
Мета уроку:§навчальна: удосконалювати знання учнів про алгоритми,формувати вміння складати алгоритми;
§розвивальна: розвивати логічне мислення, кмітливість, просторову уяву;
§виховна: виховувати відповідальність, самостійність.
Тема уроку: Озернись навколо. Алгоритми в нашому житті.
Мета уроку:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: план-конспект, презентація, комп’ютери, аркуші.
План уроку
I. Організаційний момент.
II. Логічна розминка.
III. Актуалізація опорних знань.
3.1. Повторення вивченого матеріалу.
3.2. Повторення техніки безпеки.
IV. Вивчення нового матеріалу.
4.1. Оголошення теми і завдання уроку.
4.2. Мотивація навчальної діяльності.
4.3. Розповідь учителя.
4.4. Словникова робота.
V. Фізкультхвилинка.
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
6.1. Робота з підручником.
6.2. Запитання на закріплення.
6.3. Пояснення та демонстрація вчителем комп’ютерного завдання.
6.4. Виконання роботи.
VII. Підсумок уроку.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Логічна розминка.
1. Якщо з’їсти 1 сливу, що залишиться? (Кісточка)
- Як ти вважаєш?
2. Спекотного літнього дня до вас завітали гості й одразу попросили пити. В холодильнику – пляшка лимонаду, пакет з апельсиновим соком і пляшка мінеральної води. Що ви відкриєте в першу чергу? (Холодильник)
- Як ти вважаєш?
ІІІ. Актуалізація опорних знань
3.1. Повторення вивченого матеріалу.
- А зараз повторимо те, що ви вивчали на попередньому уроці.
- Що таке алгоритм? (Алгоритмом називають порядок дій, що дає змогу виконати певну задачу)
- Із чого складається алгоритм? (Алгоритм складається з команд)
- Що таке команда? (Речення, яке спонукає до дії.)
- Хто такий виконавець? (Виконавець – це той, хто виконує алгоритм.)
- Хто може бути виконавцем алгоритмів? (Виконавцем алгоритмів можуть бути люди, тварини, технічні пристрої.)
- Складіть свій алгоритм з виконавцем. (Відповіді учнів)
3.2. Повторення техніки безпеки.
- Давайте пригадаємо правила техніки безпеки в комп’ютерному класі.
сл. – Розгляньте малюнки. На якому малюнку хлопчик дотримується правил безпечної роботи за комп’ютером?
- Яке правило можемо назвати? (Відстань до екрану монітора повинна бути 50-60 см)
- Добре. Наступне.
- На якому малюнку хлопчик дотримується правил безпечної роботи за комп’ютером?
- Яке правило можемо назвати?
- Добре. Молодці. Наступне. ….
VI. Вивчення нового матеріалу
4.1. Оголошення теми і завдання уроку.
сл. – Тема нашого уроку: Озернись навколо. Алгоритми в нашому житті.
Сьогодні ми:
- дізнаєтеся про алгоритми із повсякденного життя;
- навчимося складати алгоритми для різних виконавців.
4.2. Мотивація навчальної діяльності.
- Ви вже знаєте, що алгоритм існує в житті кожного. Сьогодні ми поговоримо про алгоритми, які є в нашому житті.
4.3. Розповідь вчителя.
- Ви вже знайте, що алгоритм — це послідовність дій. Кожного дня ви є виконавцем різних алгоритмів: переходу вулиці, виконання домашнього завдання, прибирання кімнати тощо. Навіть на уроках ви виконуєте певні алгоритми. Ось наприклад: Часто на уроках української мови ви виконували граматичні завдання. Одне з них – звуко-буквенний аналіз слова. Виконання цього завдання нагадує також виконання алгоритму.
Алгоритм «Звуко-буквенний аналіз слова»
4.4. Словникова робота.
сл. -А зараз візьміть роздані мною аркуші і запишіть до нього слово: алгоритм з повсякденного життя.
V. Фізкультхвилинка
- Щоб ви трішки відпочили ми виконаємо фізкультхвилинку. Встаньте будь ласка. Вийдіть трішки із за парт і повторюйте рухи за мною.
Стали струнко, мов солдати,
Не хотілося щоб спати.
Руки вгору підняли,
Опустили й потрясли.
Наші ніженьки замліли,
Тож на раз, два, три — присіли.
Потім всі швиденько встали
І разом закрокували.
Навкруг себе покрутились
І за парти всі вмостились.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
6.1. Робота з підручником.
- Щоб дізнатися більше про алгоритми із життя попрацюємо з підручником.
- Тож, відкрийте свої підручники на с. 69.
- Зачитаємо, які ж є ще алгоритми в нашому житті ланцюжком.
- Розпочинай.
6.2. Запитання на закріплення.
- Які алгоритми ви виконуєте в повсякденному житті? (Застеляємо ліжко, чистимо зубки тощо)
6.3. Пояснення та демонстрація вчителем комп’ютерного завдання.
- Сівши за комп’ютери виконайте такі дії:
1. Запустити програму на робочому столі «Інформатика 1-й рік навчання».
2. Обрати 19 сходинку «Складання алгоритму».
3. Скласти правильний алгоритм слова шторм.
4. З лівої сторони «Команди алгоритму» з яких потрібно скласти правильний алгоритм перетягуючи мишею в праву сторону «Алгоритм».
- Біля комп’ютерів лежать аркуші з порядком виконання завдання.
6.4. Пояснення виконань завдань в зошиті.
- У вас на партах аркуші. Ви записували слово алгоритм з повсякденного життя. Візьміть їх.
- Вам потрібно скласти та записати алгоритм приготування чаю.
1. Налити в чайник води
2. Поставити чайник на вогонь
3. В чашку покласти пакетик чаю та 2 ложки цукру
4. Кип’яток налити в чашку
5. Почекати 1 хвилину і чай готовий.
6.5. Виконання робіт.
(контролюю виконання робіт)
- Отже, поділимося на два варіанти. Перший варіант від вікна. Перший варіант підніміть будь ласка руку, опустіть. Другий варіант підніміть будь ласка руку, опустіть. Перший варіант ви сідаєте за комп’ютери і виконуєте завдання за комп’ютером, а другий варіант виконують завдання на аркуші.
VII. Підсумок уроку