Конспект інтегрованого уроку у 2 - А класі ЕНВК №1 з теми "Емоції"

Про матеріал
Мета інтегрованого уроку з курсу «Я досдіджую світ» та з предмета "Дизайн і технології: формувати уявлення про емоції як умову, що сприяє зміцненню здоров’я дитини; вчити школярів володіти своїми емоціями; розвивати навички аналізу, комунікативні вміння; виховувати такі риси особистості як стриманість, воля, толерантність. Дизайн і технології: формувати в учнів уявлення про піктограми, розуміння доцільності їх застосування; вчити читати найтиповіші піктограми; розвивати уяву, фантазію; виховувати бережливість, спостережливість, інтерес до художньої діяльності
Перегляд файлу

Конспект інтегрованого уроку в 2 – А класі ЕНВК №1

Вчитель: Павліщук Ніна Костянтинівна

  Тема інтегрованого уроку: «Емоції»

(Основи здоров’я - « Позитивні і негативні емоції. Причини, що впливають на емоції».

Трудове навчання -«Умовні знаки передачі інформації. Піктограми»)

 

Мета.

Курс «Основи здоров’я»:

  формувати уявлення про емоції як умову, що сприяє зміцненню здоров’я дитини; вчити школярів володіти своїми емоціями;

  розвивати навички аналізу, комунікативні вміння;

  виховувати такі риси особистості як стриманість, воля, толерантність;

трудове навчанн):

  формувати в учнів уявлення про піктограми, розуміння доцільності їх застосування; вчити читати найтиповіші піктограми;               розвивати уяву, фантазію;

  виховувати бережливість, спостережливість, інтерес до художньої діяльності

 

Тип уроку: вивчення та первинне закріплення знань 

Методи і методичні прийоми: словесні ( розповідь з елементами бесіди, пояснення); наочні ( мультимедійна презентація, таблиця до казки «Лисиця та Журавель»,піктограми,картки ); практичні ( малювання, вирізання, наклеювання)

Форми організації пізнавальної діяльності: фронтальна, групова

Обладнання: мультимедійний прилад і презентація до уроку, комп’ютер,  зразки різноманітних піктограм, виготовлених у різних техніках; набір карток «Позитивні та негативні емоції», баян

Приладдя, матеріали та інструменти: папір, ножиці, фломастери, шаблони.

План уроку

І.Організаційний етап

ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

ІV. Первинна перевірка засвоєння знань

V. Первинне закріплення знань

VІ. Контроль і самоперевірка знань

VІІ.  Підведення підсумків уроку

VІІІ.  Інформація про домашнє завдання

  Хід уроку

І.Організаційний етап ( слайд 1) 

1. Привітання 

     Перевірте, до уроку все готове!

     Молодці! Всі постаралися.

     Під час перерви до уроку підготувалися.

2. Психологічна установка  щодо початку роботи

Учитель. Доброго ранку! Діти, сядьте зручно. Руки покладіть на парти долонями догори. Заплющіть очі. Привітаймо природу і людей.

Учитель разом зі школярами. Доброго ранку, ласкаве сонечко! Доброго ранку, життєдайне повітря! Доброго ранку, чиста водице! Доброго ранку, люди!

Учитель. Розплющіть очі. Поверніться обличчям до сусіда по парті. Посміхніться. Посмішкою побажайте один одному щастя, здоров’я, добра. Уявіть, що ви даруєте природі і людям тепло своєї душі – доброту, привітність, співчуття і милосердя. Дарувати людям тепло своєї душі – буде основою вашого життя і здоров’я.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

ІІ. Мотивація пізнавальної діяльності учнів

 

 - Сьогоднішній урок дуже важливий для нашого здоров’я

 - Подивіться на екран. Прочитайте тему  уроку ( слайд 2)

 -  Що незвичного ви помітили?(в темі уроку два предмети)

 - Почнемо нашу колективну роботу з предмета «Основи здоров’я»

 - Давайте ще раз перечитаємо тему уроку і знайдемо те слово, значення якого ви не знаєте, не можете його пояснити, яке слово проблемне для вас? (емоції)

-  Прочитайте тему уроку з трудового навчання.

 - Яке слово вам незнайоме? (піктограми)

 - Подумайте, якщо ці слова незнайомі і ми не знаємо їх значення, чи потрібно нам  шукати істину, дізнаватися про значення цих слів?

 - Чи потрібно нам розширювати знання з основ здоров’я та трудового навчання?

 - Почнемо з ДЧЦМП  - для чого це мені потрібно ( слайд 3)

 - Будемо співпрацювати , дізнаватися нове для того, щоб з сьогоднішнього уроку взяти щось корисне для здоров’я

  - Вибір настрою до уроку  (слайд 4)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (формування уявлення про емоції, піктограми).

 1. Прихід Лисички до класу. (Лисичка співає пісню «Лисичка»)

 - Діти, а як стало у вас на душі? (радісно)

 - А що помогло вам викликати в душі такі почуття? (пісенька Лисички)

 - А коли в душі радість, як наше обличчя передає ці почуття? (губи розтягуються, брови піднімаються, очі розширюються)

 - Діти, душевні переживання, почуття, хвилювання можна назвати одним словом – емоції  (слайд 5)

2.Словникова робота: емоція – душевне переживання, почуття, хвилювання

 - Тепер наші душевні відчуття  будемо називати науковим терміном – емоції

3. Робота за картинкою до казки «Лисиця та Журавель».

 - Лисичка дала нам емоцію радості, задоволення, здивування, тому,  що так гарно заспівала

 - А які почуття були у Журавля, коли він прийшов у гості до Лисички і не зміг поласувати кашею? (розчарування, смуток, невдоволення, гнів, обурення)

 - А які почуття виникли у нас до журавля? (співчуття, співпереживання, жаль)

 4. Розповідь учителя.

 - Люди – живі істоти, наділені душею, а душа – це емоції від усього оточуючого світу, живої та неживої природи. За впливом на людину емоції поділяються на позитивні і негативні (слайд 6). До позитивних емоцій належать радість, захоплення, задоволення,  подив тощо. До негативних емоцій належать переляк, горе, страх, обурення, сором , презирство.

 - Діти, а які емоції сприяють зміцненню здоров’я? (позитивні).

  - Негативні емоції  теж впливають на здоров’я: пригнічують здоров’я, скорочують життя.

 - А емоції можна передати мімікою нашого обличчя. Вираз обличчя – міміка  має велике значення під час спілкування людей. Обличчя може бути добрим і злим, сердитим і ласкавим, зухвалим і шанобливим.

 - Вираз нашого обличчя можна зобразити схематично картками круглої форми  (слайд 7)

5. Словникова робота: піктограми – це графічні знаки, що наочно передають певну інформацію (слайд 8) (прикріпити на дошці піктограми)

6. Робота з картками

 - Назвіть позитивні та негативні емоції  (прикріпити картки під піктограмами)

        

     

доброта      обурення

захоплення     гнів

любов      тривожність

насолода     побоювання

радість      горе

подив      сором

задоволення     презирство

 

 - Які емоції сприяють зміцненню здоров’я?

 - Які емоції пригнічують здоров’я і навіть скорочують життя?

 - Які емоції повинні переважати в житті людини?

 - А що треба робити, щоб ці емоції переважали в вашому житті? ( Добре відноситись до товаришів, до своїх батьків, до вчителів, піклуватися один про одного, добре ставитись до братів наших менших, тварин).

 

ІV. Первинна перевірка засвоєння знань.

     Робота за підручником с. 39

а) Робота за малюнком с. 39.

б) Вивішую піктограми, які відповідають душевному стану дітей (слайд 9)

 - Подивіться на обличчя дітей, які емоції вони виражають?

          

посміхається          насолоджується        плаче 

 

           

      співчуває   боїться     сердиться

 

   

ображається         дражниться     сміється

 

в)  Опрацюємо  статтю  підручника, с. 39. і зробимо висновок:

– на що впливають позитивні і негативні емоції?

- в яких рядках заключається  відповідь на це  запитання? 

V.Первинне закріплення знань учнів.

      Робота над прислівями.

 - Самостійно прочитайте прислів’я і визначте, в якому прислів’ї говориться про вплив позитивних емоцій на здоров’я?

 - В якому прислів’ї навпаки?

 - Український народ здавна приділяв увагу своєму здоров’ю. Треба було працювати на полі, вирощувати хліб, а воїнам захищати землю від набігів ворогів і багато прислів’їв про це говорять.

 - Які емоції сприяють зміцненню здоров’я?

 

Фізкультхвилинка (Під мелодію пісні «Василечки» Н. Май діти виконують фізичні вправи)

 Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити.

 -Діти, в пісні є слова « я на усмішку багата і дарую вам тепло».

 - Усмішка, це прояв якої емоції позитивної чи негативної?

VІІ.Контроль і самоперевірка знань (Іструктаж учителя щодо поетапного виготовлення піктограм)

 1.Обговорення можливих технік виконання піктограм.

 

- Піктограми  несуть певну інформацію, їх можна придумати самостійно,  підгледіти у підручнику, у магазині, на рекламних плакатах і  потім їх зобразити своїми руками (слайд 10)

 

      

 

    

 

    

 

 

 

 

 

 - Зробимо піктограми  своїми руками і сформуємо колективний колаж «Я та мої емоції» (колективна робота)

 

2. Словникова робота: колаж – наклеювання на якусь основу різних за фактурою і кольором матеріалів.

1ряд – зробіть аплікацію з кольорового паперу (виберіть піктограму, яка відповідає вашому настрою на уроці )

2 ряд – фломастерами намалюйте піктограми, які можна підгледіти в магазині

3 ряд – зробити піктограму способом витинанки

 - А можна придумати і зробити піктограму самостійно

3. Вибір інструментів і  матеріалів для роботи кожної групи

 

4. Творча групова робота школярів.

 а) планування дій щодо поетапного виготовлення робіт

 - діти, будете працювати з шаблонами, ножицями, клеєм, папером

б) повторення правил безпеки під час роботи з певними інструментами і матеріалами:

  • ножицями не грайтеся; не розмахуйте руками, коли тримаєте ножиці; не крутіться з ножицями в руках; без потреби не беріть їх до рук;
  • не наносьте  багато клею на папір , під час нанесення клею користуйтеся пензликом, не беріть клей до рота.

  в) виконання піктограм. (вчитель дає консультації щодо виконання піктограм)

 г) створення колажу

 д) оцінювання робіт

 - діти, з піктограмами ви знайомилися, коли малювали «Герб здоров’я», але тоді ви ще знали, що вони мають таку назву

 

  VІІ. Підведення підсумків уроку ( слайд 11)

  • Чи був сьогоднішній урок для нас корисним. ?
  •  - Що повчального було на уроці для здоров’я?

 - Сьогодні я дізнався….

 - Було цікаво (побачити, почути,  попрацювати в групах)…

 - У мене вийшло…

  -  Мене здивувало…

 - Мені захотілося …

 - Що я запам’ятав…

 

 ІX. Інформація про домашнє завдання (слайд 12)

1. Опрацюйте статтю підручника, с. 39 - всі

2.За бажанням -підберіть приказки і прислів’я, в яких виражені емоції, що сприяють зміцненню здоров’я

3.За бажанням - пригадайте емоцію найбільшої радості, найбільшого здивування, найбільшого задоволення, які трапилися з вами в минулому році і виразіть їх одним із способів виготовлення піктограм

 - З яким настроєм закінчуємо урок? (слайд 13)

4. Учитель читає напам’ять вірш В. Бутрім «Емоції» ( слайд14)

Радість, горе, здивування,

Смуток, спокій, хвилювання –

Це емоції мій друже.

І вони важливі дуже.

Як корисні позитивні:

Сміх і радість, спокій теж!

Злість і смуток – негативні.

За емоціями стеж!

Швидко негативний настрій

Зіпсує здоров’я, знай.

Не сумуй, жартуй, всміхайся,

Завжди добрий настрій май!

 

 - Урок закінчено! Дякую за співпрацю!

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
2 листопада 2020
Переглядів
1057
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку