Конспект інтегрованого уроку : «У світі казок Василя Сухомлинського»

Про матеріал
Інтегрований урок (українська література + образотворче мистецтво). Учні 6 класу зможуть переказувати й аналізувати казки В. Сухомлинського. Казки навчать дітей важливих моральних якостей таких, як доброта, чуйність, співчуття. Виконання завдань (малювання ілюстрацій, придумування продовження казки) стимулюють уяву та творче мислення. Групова робота посприяє розвитку співпраці, обговорення ідей і слухання інших Через казки, малюнки або власні історії вони виражатимуть свої думки і почуття.
Перегляд файлу

                                   Конспект інтегрованого уроку : «У світі казок Василя Сухомлинського»

Клас: 6

Предмети: українська література; образотворче мистецтво.

Мета: познайомити учнів із творчістю В. Сухомлинського, зокрема його казками.

            формувати уявлення  про морально-етичні цінності через аналіз казок,  наслідувати позитивні риси героїв прочитаних казок;

            Розвивати навички усного мовлення, вміння концентрувати увагу, інтерес і бажання до читання, аналізу художніх текстів та творчу уяву;

           Виховувати доброту, чуйність, любов до ближнього.

                                                    ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (2 хв.)

   -Привітання.

  Мотивація: «Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож  до світу казок, де живуть добрі й мудрі герої Василя Сухомлинського». Вони навчать нас  бути добрішими, чуйнішими й щасливішими»

ІІ. Актуалізація знань (5 хв.)

  •          Запитання до учнів:

а). Що таке казка?

Б).Яку роль відіграє вона у житті людини?

В). Які казки ви любите?

 

Коротка розповідь учителя про Василя Сухомлинського:  «Василь Сухомлинський – видатний педагого і письменник, який створив понад 1500 казок для дітей. Його твори вчать любові, мудрості й доброті».

 

ІІІ. Робота з текстом казки (20 хв.)

  1. Читання казки вчителем або учнями .

Обрана  казка: «Дивний птах».

 

  1. Обговорення казки:
  •          Хто головні  герої?
  •          Який основний конфлікт у казці?
  •          Чого навчила вас ця казка?

 

  1. Робота в групах.

Учні діляться на три групи:

Група 1:  Створює ілюстрацію до казки.

Група 2: Обирає улюблену частину казки й обгрунтовує свій вибір.

Група 3. Вигадує продовження казки.

               IV.      Інтерактивна  вправа «Дерево добрих справ» ( 10 хв.)

На дошці зображено дерево без листочків. Кожен учень отримує листочок  і пише на ньому, яку добру справу він зробить цього тижня. Потім діти прикріплюють листочки до дерева.

 

  1. ПІДСУМОК УРОКУ (5 хв.)

Обговорення:

  •          Що нового ви дізналися  про творчість Сухомлинського?
  •          Як його казки можуть вплинути на наше життя?

 

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

 

а). Прочитати ще одну казку Василя Сухомлинського (на вибір).

б). Намалювати ілюстрацію до казки або написати невеличку  власну історію.

 

  1. РЕФЛЕКСІЯ (3 хв.)

Учні відповідають на запитання :

  •          Що мені  сподобалося на уроці?
  •          Що я хотів би змінити?

Орієнтовні відповіді.

_ Навчилися аналізувати художні твори.

Краще ознайомилися з творчістю Василя Сухомлинського.

 

docx
Додано
26 січня 2025
Переглядів
208
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку