Тема. Сторінками улюбленого твору (В.Нестайко «Тореадори з Васюківки»)
Мета: згадати найцікавіші епізоди твору, попрацювати з текстом;
розвивати в учнів уміння презентувати власні дослідження,
вміння надати поради іншим, виховувати почуття дружби, колективізму, позитивні риси характеру.
Очікувані результати:
Тип уроку: урок-презентація.
Теорія літератури: повість, пригодницький твір, головний та другорядні герої, сюжетні лінії твору.
Епіграф уроку.
Читати маємо щодня.
В.Нестайко
Хід уроку.
1. Повідомлення теми та мети уроку.
Добрий день, усім привіт,
Добрих задумів у політ
Неодмінно прошу взяти,
Щоби плідно працювати.
Тореадором кожен з вас
Мріє стати повсякчас,
Тож запрошую усіх
Пофантазувать в душі.
Всі завдання розв’язати
І тореадором кращим стати.
2. Мотивація навчальної діяльності школярів.
Шановні мої, сьогодні у нас не звичайний урок, а урок – презентація. Попереду вами була зроблена величезна робота, адже кожен з вас прочитав книгу довжиною у 540 сторінок, познайомився із чудовими друзями Явою Ренем та Павлусем Завгороднім, задумався над питанням : чи існує справжня дружба? яка вона? чи маєте ви справжніх друзів? Сьогодні ви повинні будете презентувати власні доробки, а той з вас, хто набере найбільшу кількість балів, отримає звання «Кращий тореадор 6А класу»
3. Основний зміст роботи.
Перш ніж ми почнемо з вами працювати , давайте з’ясуємо значення деяких слів.
Словникова робота.
Корида – бій биків.
Матадор – людина, яка веде бій з биком за певними правилами.
Тореадор – людина, яка мріє про справжню кориду, але проводить її за власними правилами.
Перед вами іспанська корида. Саме такі фрагменти побачили головні герої твору в кінотеатрі й запам’ятали їх на все життя.
Завдання 1. Створити предметний ланцюжок асоціацій, які виникали в голові хлопців при слові «корида»
![]()
![]()
![]()
кіно розлючений дядько в гинджал
бик капелюсі
![]()
танці бик- оплески
беркиць
Завдання 2. Скласти кольорову піраміду емоцій до слова «корида»
Завдання 3. Встановити відповідність між персонажами твору. (картки)
Варіант 1.
1. Завгородній а) дід Варава
2. повінь б) підводний костюм
3. Ява в) військові
4. Бурмило г) Собакевич
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
г |
в |
а |
б |
Варіант 2.
1. Пайчадзе а) Васюківка
2. Гребенюка б) депутат
3. Ява в) біла хустка
4. повінь г) Галина Сидорівна
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
г |
в |
б |
а |
Варіант 3
1. Ява а) «Ревізор»
2. клуб б) мисливець
3. дід Варава в) свинарник
4. метро г) Контрибуція
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
г |
а |
б |
в |
Варіант 4
1. Яришка а) Павлуша
2. Ява б) велосипед
3. Гребенючка в) дід Саливон
4. баштан г) острів Переекзаменовки
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
|
б |
г |
а |
в |
Перевірка випереджаючих завдань
Завдання 4. Реклама твору В.Нестайка «Тореадори з Васюківки» (Блок А)
Завдання 5. Презентація образу Яви Реня. (Блок Б.)
Завдання 6. Презентація образу Павлуші Завгороднього. (Блок В)
Завдання 7. Презентація улюблених епізодів твору. (малюнки учнів)
Завдання 8. Порівняти головних героїв твору «Тореадори з Васюківки» з твором Даніеля Дефо «Робінзон Крузо» та Жуля Верна «П’ятнадцятирічний капітан»
Завдання 9. Гра «Складіть слова»

Ключове слово :
Справжня дружба
Слово вчителя.
Діти, однією з сюжетних ліній, яку відтворив у своєму творі Всеволод Нестайко була тема дружби та наявності справжніх друзів. Це тема дуже важлива, тому що без друзів дуже важко жити. Саме справжній друг допоможе вам подолати негаразди, розрадить та порадить. Чи маєте ви справжніх друзів?
А зараз покладіть руку на парту. Що ви відчуваєте? (холод)
А тепер давайте станемо в коло і візьмемося за руки. Що ви відчуваєте ? (тепло) Тож давайте піднімемо всі руку до гори і скажемо слова: «В єднанні сила – знаєм ми». Тож бажаю вам мати справжніх друзів і бути самим справжніми друзями.
3. Рефлексія.
4. Домашнє завдання.
Написати твір – роздум на тему: «Яким повинен бути справжній друг?»