Конспект Інтегрованого уроку Я досліджую світ (математика) 2 клас Тема: Розрізняю гриби. Схематичні задачі

Про матеріал
Конспект інтегрованого уроку "Я досліджую світ та математики" для 2 класу. Класифікація грибів та їх значення для людини. Вчимось розв'язувати задачі про гриби за поданими схемами.
Перегляд файлу

                       

 

 

 

 

 

Конспект

Інтегрованого уроку

Я досліджую світ

Математика

2 клас

Тема: Розрізняю гриби.

Схематичні задачі

(за підручником М. С. Вашуленко, Г.В. Ломаковська)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               Підготувала

                                                              Вчитель початкових класів

                                                 Балаховицької гімназії

   Сергійчук Ольга Воломирівна

 

 

 

 

Інтегрований курс

                           Я досліджую світ (математика)

                                       2 клас   

                                            за підручником М. С. Вашуленко, Г.В. Ломаковська

 

Тема: Розрізняю гриби. Схематичні задачі. (ст.. 104-105)

Мета: сформувати в учнів уявлення про гриби,

   навчати розрізняти їстівні і неїстівні  гриби;

    вдосконалювати вміння розв’язувати задачі за схемами;

    розвивати пізнавальну активність, уміння спостерігати;

    виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки.

Обладнання: завдання для додаткової та індивідуальної роботи, таблиці відповідно до теми уроку, математичні схеми, картки.

Очікувані результати: ПРО розрізняє їстівні та неїстівні гриби за зовнішнім виглядом на малюнку;

                    розпізнає об’єкти живої природи;

              МАО обчислює вирази в межах 20 з переходом через розряд;

              знаходить суму трьох доданків, додає число частинами,

              розв’язує задачі за схемою, встановлює алгоритм обчислення

              передає інформацію в таблицях, схемах;

              МОВ   уживає відповідну до ситуації спілкування лексику;

              СЗО  розрізняє корисне і шкідливе у вживанні грибів для здоровя;

                         

Хід уроку

І. Організаційна частина уроку. Створення відповідної емоційної атмосфери.

 

Будь-які знання краще отримувати в гарному настрої, а який настрій у вас сьогодні?

Визначення настрою учнів «Емоційний термометр»

 

Ну що ж, з гарним настроєм ми можемо розпочати наш урок.

 

На уроках ЯДС ми досліджуємо природу, явища природи та об’єкти природи.

  •                   Нагадайте мені, що належить до природи? (все, що нас оточує)
  •                   Які об’єкти природи ви знаєте? (сонце, дерева, птахи, гриби, риби, хмари, річки, моря)
  •                   Якою буває природа? (жива і нежива)
  •                   Що належить до живої природи? (рослини, тварини, гриби, риби)
  •                   Що належить до неживої природи?

. Робота над загадками

• В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився,
Може б, лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. (Гриб)

 

І великі, і малі
Повдягалися в брилі,
І дощу ці одноніжки
Не бояться ані трішки.
Ліс — улюблений їх край.
А як звуться, відгадай! (Гриби)

 

 

— Які слова допомогли назвати відгадку?

Думаю, багато хто з вас знають не лише назви грибів, але й можуть відрізнити різні гриби один від одного.

 

2. . Повідомлення теми і мети уроку

  Завдання уроку: навчитись розрізняти гриби, класифікувати їх за користю для здоров’я;

  Навчитись розв’язувати задачі за схемою та скороченим записом.

 

3. Створення проблемної ситуації.

   Бліц- опитування «Прогулянка до осіннього лісу у 2 класі»

  • Чому ми не збирали всіх грибів, яких зустрічали?
  • А які гриби ще можна класти у кошик подивимось на малюночках у підручнику.

 

 Висновок

Розпізнавання знаків завд. 2

      Картка «Бережи гриби в природі»

 

 

 

 image111

 

 

 

  • З яких частин складається гриб? (Шапка або шапинка, ніжка, грибниця)
  • Які частини гриба складають плодове тіло? (Шапинка і ніжка)
  • А що ж таке грибниця? (Це головна частина кожного гриба)

 

  •  Грибниця знаходиться в грунті і схожа на білі розгалужені нитки, на павутиння

 

  • Яку функцію виконує грибниця? (Вона живить гриб поживними речовинами)
  •  Живляться гриби відмерлими рослинами і тваринами. Вони  перетворюють відмерлі рештки рослин і тварин на поживні речовини, сприяють родючості ґрунту. Тому їх ще  називають санітарами лісу.
  • Поміркуйте, чи можна, збираючи гриби, виривати їх з грибницею? (Ні.)
  • Чому?(Можна пошкодити грибницю.)

 

4. Їстівні та отруйні гриби

 

 Створення проблемної ситуації.

  • Коли ви ходили в ліс, чи всі гриби ви клали в кошик? (Ні)
  • Чому? (Тому, що багато грибів отруйні)

-  Так, у природі є багато отруйних грибів, коли вони попадуть у наш кошик, ними можна отруїтися. Тому грибнику, перш ніж іти до лісу, слід навчитися відрізняти їстівні гриби від отруйних.

 

 Їстівні та отруйні гриби

У нашому краї гриби здебільшого ростуть улітку і восени. Їх можна зустріти в лісі і в полі. Але як дізнатися, їстівні вони чи отруйні?   Послухайте про найвідоміші їстівні гриби.

 

Опеньки.
У наших лісах багато опеньок. Вони ростуть на пеньках, тому так і називаються. Ці гриби лісові санітари. Вони переробляють мертву деревину та очищують ліс.

Білий гриб.
Білий гриб — найбажаніша знахідка грибника. Красивий, смачний, дивовижно ароматний. Білий гриб росте біля дубів і ялин.

Підосичники.
Підосичники найчастіше мешкають поряд з осикою і тополею, рідше вербою.

Маслюки.
Маслюки зазвичай ростуть у хвойних лісах і посадках, часто на узліссях, на добре освітлених сонячних галявинах, розташовуються сім’ями, рідко — поодинці. Маслюк дістав назву із-за слизової оболонки, немов мащеної маслом, клейкого капелюшка

• Рижики.
Рижики ростуть з липня по жовтень у ялинових лісах. Рижик дістав назву за свій колір. Якщо відламаємо шматочок гриба, побачимо оранжево-жовтий молочний сік

 

Але не всі гриби можна споживати У лісах можна зустріти такі гриби, як мухомор, бліду поганку, несправжні опеньки. Це отруйні гриби.

 

• Мухомор.
Він зустрічається в листяних і хвойних лісах з липня по жовтень. Цікаво, що цей гриб добре відомий не лише у нас, але і в інших країнах. Він росте, наприклад, у Південній Америці. У багатьох європейських мовах назва цього гриба походить від старовинного способу його застосування як засіб проти мух.

• Бліда поганка.
Бліда поганка смертельно отруйна. Особлива небезпека гриба полягає в тому, що ознаки отруєння не проявляються впродовж тривалого часу. Симптоми можуть не проявлятися впродовж перших 6-24 і більше годин, протягом яких, проте, вже відбувається отруєння організму. Після прояву симптомів смертність дуже висока і будь-яке лікування часто виявляється даремним.

Несправжні опеньки .
Несправжні опеньки — отруйні гриби. Іноді помилково їх збирають разом з літніми опеньками.

 

Гриб — одне з найцікавіших і найпотаємніших явищ природи. На світі існує понад 100 тисяч видів грибів, але їстівних серед них небагато. У лісах України росте близько ста видів. В осінньому лісі можна побачити білий гриб, маслюки, опеньки тощо. Але кожному, хто вирушає з кошиком до лісу, необхідно навчитися розпізнавати отруйні гриби — спершу за малюнками, а потім і в лісі. Отруйні гриби ростуть так само — від ранньої весни до пізньої осені. Вони часто схожі на їстівні, і тому їх дуже легко сплутати.


Будьте уважними при збиранні грибів! Кладіть до кошика тільки ті, які ви добре знаєте

 

5. Виконання завдання в зошиті  ст. 49:

        -запишіть відомі вам назви їстівних та отруйних грибів

        - обчислити вирази                                                                                  

Фізкультхвилинка

Зранку гноми в ліс пішли… (ходьба на місці)
По дорозі гриб знайшли… (Наклоняємося допереду, потім піднімаємося,при цьому руки тримаємо на талії)
А за ним то раз-два-три… (Наклоняємося вправо, вліво…)
Показалися ще три!… (Руки вперед і розводимо в сторони)
І поки гриби збирали… (Наклоняємося, і руками намагаємося достати до пальців ніг)
Гноми в школу непопали…(Руками беремося за щоки і качаємо головою вправо, вліво…)
Побігли, поспішили… (Біг на місці, або по кругу)
І гриби всі погубили…(Присідаємо).

 

6. Узагальнення знань та вмінь учнів. Робота над задачами

 

Вправа : «Поясни вислів» («Метод прес»)

«Кожного гриба в руки беруть, та не кожного в кошик кладуть»

«Я вважаю, що……..»

«Тому, що……….»

  Ст.. 105 завдання6 (усно)

Робота зі схемами

Роз’яснення за підказкою

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Значення грибів

 

- Яке  ж значення відіграють гриби в природі?

 

Результат пошуку зображень за запитом "значення грибів"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Підбиття підсумків. Рефлексія

 

  1. Бліда поганка – це отруйний гриб?
  2. Тіло гриба складається з стебла і листочків?
  3. Отруйні гриби потрібно знищувати?
  4. Гриби – це жива природа?

 

ВИСНОВОК

  • Гриби – це особливий світ природи.
  • Гриби з’являються (народжуються), ростуть, помирають.
  • У грибів немає листя, стебла, гілок.
  • Гриби живляться як тварини, а ростуть як рослини.

 

      Самооцінювання

Продовжіть речення:

  • Сьогодні на уроці мені було цікаво ….
  • Я не знав, а вже знаю ….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
14 січня 2023
Переглядів
631
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку