Конспект інтегрованого заняття (художня література + малювання)

Про матеріал
Мета: Виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів (води). Вчити дітей виразно читати вірш, інтонаційно передавати його зміст та розрізняти жанр твору.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект

інтегрованого заняття

(художня література, малювання)

в групі компенсую чого типу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вихователь:

Пашинська Н.І.

 

 

 

 

Тема:  Заучування вірша М. Чепурної «Лісове джерельце»

 

Мета:   Виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів (води).

 

             Вчити дітей виразно читати вірш, інтонаційно передавати його зміст та                  

             розрізняти жанр твору.

 

              Закріплювати навички малювання кінцем пензля тонких ліній дерева,

              крони (ст..вік дітей) та формувати крону дерева використовуючи

              ватні палички (мол. вік дітей).

 

 

Корекційна мета: Розвивати дрібну моторику рук та вміння орієнтуватися в      

                               малому  просторі.

   

 

Словник:    водні ресурси, джерело, мілина.

 

Обладнання та матеріали: схема-заучування вірша, жабка-іграшка, аудіо запис   

                                              «Музика води», око тренінг, екологічні знаки, д/ігри:

                                               «Що було би без води?», «Допоможемо джерелу»,

                                               «Покажи рухами, що робити із водою», «Який?

                                                Яка? Яке?», матеріали для малювання: вода,

                                                пензлі, ватні палички, фарби, серветки тощо.

 

Попередня робота:

- бесіди: «Бережи природу сьогодні, а завтра вона тебе збереже», «Зачиняйте
  кран – бережіть воду» та інші;

- розгляд ілюстрованого матеріалу до теми: «Вода – сік життя»;

- читання віршів про збереження води  та загадок, оповідання
  В.Сухомлинського «Навіщо говорять «спасибі»?»;

- піший перехід до джерела;

- розглядання глобуса та інше.

 

            Хід заняття

 

Сюрпризний момент. Прихід жабки, яка живе в невеличкому лісовому озері. Водичка до якого прибуває від невеликого джерела. Але так трапилось, що останнім часом до озера не прибуває вода, тому що хтось покидав в джерело сміття, відходи і вода з нього не тіче. Жабка просить у дітей допомоги.

Вихователь.

-         Бесіда про значення води для всього живого (використання екологічних знаків, пояснення значення слів тощо).

-         Гра-роздум «Що було би без води?».

-         Міркування дітей, як допомогти жабці.

-         Гра «Допоможемо джерелу».

-         Слухання аудіо запису «Музика води».

-         Окотренінг для зняття втоми із очей з словесним супроводом:

            «Втому ми з очей знімаємо,

              Кілька вправ про це ми знаємо.

              Подивитись вправо, вліво, вгору, вниз.

              Де чекає нас сюрприз.

              Очі, очі, оченята!

              Як заплющу – буду спати.

              Потім я відкрию свої вічка

              І побачу сонці, небо, річку.

              На вікні фіалку голубеньку

              І свою матусеньку рідненьку».

 

-Робота над віршем «Лісове джерельце» із використанням схеми.

-Д/ігри: «Покажи рухами, що робити із водою», «Вода яка? (джерело, жабка..)

- Читання вірша дітьми.

 

Вихователь. Малята, давайте біля нашого джерела посадимо осінні дерева, які будуть його захищати від негоди. А для цього підготуємо наші рученята.

 

Фізкультхвилинка   «Дощик».

«Кап..кап..кап..             (сплескна кожен «кап»)

Кап-кап..кап-кап..               (швидке постукування по долонці)

Швидше дощик припускай

Кап-кап-кап..кап-кап-кап..   (ще швидше постукати)

Парасольки розкривай,       (руки вгору й у сторони)

Від дощу себе сховай».

 

-         Робота в майстерні.

 

-Малювання осінніх дерев та крони кінчиком пензля  (ст.. вік).

-Малювання крони ватними паличками (мол. вік).

 

Підсумок заняття.

     Жабка дякує дітям за допомогу.

       «І сказало жабеня: «Ква!»

         Дякую вам, дітвора,

         Що від бруду помогли

         Джерело моє спасти».

     

doc
Додано
25 жовтня 2023
Переглядів
294
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку