КОНСПЕКТ Інтегрованого заняття на тему: «Зайчикова казка»

Про матеріал

Малята вітаються до гостей «Добрий день». Поглянемо один на одного та посміхнемося. Щоб у нас був гарний настрій на цілий день.

Ми у ліс ходили

Гуляти по сніжку

Там зайчика зустріли

Сидів він на пеньку

І щоб не заблукати

Гукали всі Ау ау ау….

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

КОНСПЕКТ

Інтегрованого заняття на тему:

«Зайчикова казка»

 

 

 

 

 

 

 Вихователь: Обшарська О.В.

 

 

 

Тема: «Зайчикова казка»

Мета: продовжувати вчити дітей емоційно сприймати зміст казки; запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій; поширювати словник дітей образними поетично – художніми виразами ( мишка – ворушка, жабка – скрекотушка, зайчик- побігайчик, лисичка – сестричка, вовчик – братик, ведмідь – набрід); збагачувати словниковий запас словами – назвами, словами – діями, словами – ознаками; вправляти в умінні імітувати голоси тварин; учити доцільно поєднувати рухи; розвивати мислення, уяву та пам'ять; виховувати цікавість та любов до казок.

 

Обладнання: зайчик, чарівний мішок, рукавичка, іграшки: персонажі казки «Рукавичка», декорації лісу, силуети слідів: людини, собаки;

д/гра «Полагодимо рукавичку», пальчикова гра «Зайчик»

 

Хід заняття

Психогімнастика

Малята вітаються до гостей «Добрий день». Поглянемо один на одного та посміхнемося. Щоб у нас був гарний настрій на цілий день.

 

 

Ми у ліс ходили

Гуляти по сніжку

Там зайчика зустріли

Сидів він на пеньку

І щоб не заблукати

Гукали всі Ау ау ау….

 

 

  • Через поле, через ліс, я торбинку ніс. Що там у торбинці?
  • Мабуть є гостинці?

 

Зайчик:

 

Хто загадку відгадає

Той й торбинку відкриває.

 

  • Що ми одягаємо на ручки коли надворі холодно?

(Рукавичка)

- Тепла, невеличка.

Що це?

(Рукавичка)

  • Навіщо нам потрібна рукавичка?(щоб ручки не мерзли).

 

Вихователь разом з дитиною відкриває торбинку, а в ній лежить справжня рукавичка.

Дидактична гра  «Яка рукавичка».

Дітки погляньте уважно на цю рукавичка і розкажіть яка вона?

-Яка вона на дотик? (    мяка, пухнаста )

-Якого кольору? (      білого  )

-Дитяча чи доросла? (   доросла  )

- Якого розміру? (    великого)

 - Ручкам в ній не холодно отже вона яка? (тепла).

- З якої вона казки? «Рукавичка».

Так, з казки «Рукавичка»

Хочете послухати казку?

Тоді уважно слухайте.

 

Одного разу пішов дідусь у ліс по дрова, а за ним побіг собачка. Ішли вини лісом, та й згубив дід рукавичку. Прийшов до дому, бідкається: «Холодно без рукавички, а я вже старенький, важко мені знову йти до лісу.!»

 

Діти давайте допоможемо дідусеві й підемо до лісу шукати рукавичку.

(Вихователь з дітьми йдуть по кімнаті до лісу, помічають вирізані з картону сліди людини й собаки).

  • Ой, як багато слідів!
  • Чиї вони? (відповіді дітей)
  • Так, великі сліди – дідуся, маленькі – собачки. Ходімо по слідам «слід у слід». (діти ідуть по черзі по слідах, натрапляють на рукавичку і повторюють слова за вихователем).

 

Ли ли ли рукавичку ми знайшли

Ни ни ни в рукавичку зазерни

Лі лі лі там звірятка малі.

 

Ось вона, рукавичка, яку згубив дідусь . Але подивіться, вона ворушиться. Мабуть, хтось у ній є.

 

Давайте запитаємо: «А хто, хто в рукавичці живе».

 

(Дітки по черзі  виймають з рукавички іграшки – тварин. Діти розглядають і називають їх: мишка, жабка, лисичка, вовчик, ведмідь).

 

  • Скільки звірят заховалось  в рукавичці? (багато).
  • А скільки рукавичок? (одна).

- Давайте пригадаємо хто перший прийшов до рукавички? ( мишка – ворушка, жабка – скрекотушка, зайчик- побігайчик, лисичка – сестричка, вовчик – братик, ведмідь – набрід).

 

Ось як багато звірят вмістились в одній рукавичці.

 

- Давайте тепер пострибаємо як зайчик, походимо як  клишоногий ведмедик, повеляємо  хвостиками як лисичка.

 

  • Чому в рукавичці хотіли жити звірі? ( тому що там тепло).
  • А на вулиці як? (холодно).

 

Давайте попросимо звірят, щоб вони віддали рукавичку дідусеві.

 

-Які чарівні слова ми можемо сказати звірям? (будь ласка )

 

«Віддайте, будь ласка, дідусеві рукавичку.»

 

  • А зараз малята ми допоможемо звірятам відшукати їхні домівки.

 

Вихователь: Я знаю,що робити і підкажу вам.

 

  • Мишка живе де? (нірці).

 (Дітки відносять її у нірку).

 

  • Жабка живе де? (на ставку).

 (Дітки відносять її на ставок).

 

  • Зайчик ховається де? (під кущем).

 (Дітки відносять його під кущик.)

 

  • Лисичка живе де ? (нірці).

 (Дітки відносять її у нірку).

 

  • Вовчик сховався де? (під ялинкою).

 (Дітки відносять його під ялинку).

 

  • А ведмідь живе де? (барлозі).

 (Дітки відносять його у барліг).

 

(діти за вказівкою вихователя відносять звірят до їхньої оселі).

 

Вихователь: (від імені звірят) – і справді нам усім є де жити. Беріть рукавичку, передамо її дідусеві і нехай він її більше не губить.

 

Подивіться, дітки, рукавичка порвалась.

  • Як ви гадаєте, чому порвалася рукавичка? (тому що звірів будо багато)

Давайте її полагодимо.

 

Для цього нам потрібно сісти на свої місця.

 

У вас на столах лежать рукавички. Нам потрібно їх залатать. А латочки у нас не звичайні вони схожі на геометричні фігури.

-Як вони називаються? (круг, квадрат, трикутник ). Вам потрібно підібрати свою латочку до рукавички.

 

Пальчикова гра

Довгі вуха

Куций хвіст

Невеличкий сам на зріст

По городу він стрибає

І капусточку зїдає

 

-Якого кольору рукавичка?

-Яка геометрична фігура?

 

Вихователь:

  • Молодці, малята, тепер дідусеві більше не буде холодно.

 

Час і нам прощатися із зайчиком

 

  • У якій казці ми сьогодні побували?
  • Яких звірів ми там зустріли?

 

 

Ось така наша казка

Дров згоріла в’язка.

Діткам щічки зігріла,

Ну, а нас розвеселила.

 

Прощання зайчика з малятами, повернення його до лісу.

 

1

 

docx
Додано
15 лютого 2018
Переглядів
6497
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку