Конспект інтегрованого заняття
група раннього віку
Підготувала: Вихователь
Орищенко В.М.
(
Мета: Розвивати сенсорні здібності дітей: тактильні, зорові, слухові відчуття, дрібну моторику пальців рук і координацію рухів. Сприяти розвитку дотикового аналізатора використовуючи піскову терапію. Розвивати у дітей активне мовлення, пізнавальний інтерес. Закріпити поняття «один»- «багато», «довгий»- «короткий», «твердий»- «м'який». Розрізняти, вибирати називати основні кольори та геометричні фігури . Формувати у дітей просторове уявлення, вчити працювати поруч однолітками. Виховувати інтерес до казкових героїв, бажання їм допомагати. Викликати позитивні емоції, створити психологічний комфорт.
Обладнання: скриня, атрибути лялького театру.
Макети: ріпки, сонечка, будки, пеньок, доріжки.
Матеріал: прищіпки ,зерно кукурудзи і квасолі; камінці, штампи, кошик з клубочками, гуаш трьох кольорів.
Хід заняття:
Вихователь: Малята, у нас сьогодні багато гостей.
Давайте з ними привітаємося.
Добрий ранок, добрий ранок, добрий ранок всім,
Щастя, ми бажаємо і здоров’я всім
А щоб щастя- отаке (руки вгору),
А здоров’я- отаке (руки в сторони).
Вихователь: -Ох і молодці ви в мене.
-А ви любите казки?- так.
-Тоді я пропоную вирушити зі мною в подорож до казки.
- А щоб нам туди потрапити треба пройти по довгій доріжці.
- А де в нас довга доріжка? Щоб краще пройти по доріжці треба тримати руки в сторони.
Вихователь:
По доріжці ми підем,
Чарівну казку ми знайдем,
Гарно спинку випрямляємо
І голівоньку тримаємо.
Всі за мною поспішайте,
Та горбочки обминайте.
Вихователь: -Діти, погляньте, що це? (скринька). Давайте підійдемо і подивимося, що в .ній. Що це? Ріпка.
- Із якої вона казки? «Ріпка».
Запитання до дітей.
-Ну що відправимося до героїв цієї казки в гості, (ідуть в гості до дідуся)
Вихователь: Добрий ранок, дідусю!
Дідусь: Добрий ранок, малята! Допоможіть мені перебрати зерно.
(діти допомагають дідусеві перебирати зерно.)
Дідусь:- Дякую, дітки, тепер я зможу весною посадити город.
-Молодці, допомогли дідусеві.
Діти: Допобачення дідусю!
Вихователь: Куди ж це нас ріпка привела? До бабусі.
Діти: Добрий ранок, бабусю!
Бабуся: Добрий ранок, мої дорогенькі.
Вихователь: Бабуся просить допомогти прикрасити їй фартушок, а які коліри фарб вона приготувала?
Діти: називають.
Вихователь: Малювати будемо штампами, вибирайте собі штамп і коліри фарб.(показ вихователя, а потім діти прикрашають самостійно фартушок).
Вихователь: Молодці, малята добре справилися із завданням.
Бабуся: Дякую, діти! До побачення бабусю!
Вихователь: Відправимося далі за ріпкою. Хто це, малята?
Діти: -Онучка.
Вихователь: Добрий ранок, онучко, а чому ти не весела?
Онучка на вушко шепче вихователю.
Вихователь: Онучка дуже любить літо, коли світить сонечко.
-А зараз яка пора року?
- А чому ви так думаєте?
Вихователь: Щоб онучка не сумувала, давайте погукаємо сонечко,
Діти говорять закличку.
(З являється сонечко, але чого не вистачає у сонечка? Так промінців.)
-Діти прищеплюють по колу прищепки— дарують онучці.
Онучка дякує ,малятам і запрошує їх потанцювати.
-Діти танцюють.(вмикається весела музика)
Вихователь: -Малята поспішайте і ріпку наздоганяйте.
Вихователь: До кого ми прийшли?
Діти: До собачки.
Вихователь: Сильний вітер зламав її будку і тепер їй не має де жити. А давайте їй допоможемо.
(Діти викладають із готових фігур будку: розглядаємо з яких фігур, ми виклали будку.)
Вихователь: Давайте попрощаємося із собачкою
Діти: Допобачення
Вихователь: Ріпка котиться далі і кого вона зустріла?
Діти: Кицьку.
Вихователь:- Правильно.
Діти: Ходить котик тишком , нишком,
Упіймав сіреньку мишку;
Сміло вгору хвіст підняв
І промовив гордо «няв».
-Кішечка
Вихователь: Кіцька, дуже любить гратися клубочками з ниток. Ось вона гралася клубочками і розмотала їх. Давайте їй допоможемо Діти працюють.
Вихователь: Ось кицько, готові клубочки. До побачення, кицю!
Вихователь: Ну, що ж поспішаймо за ріпкою далі, чуєте хтось плаче?
Вихователь: Чого ти плачеш, мишко?( мишка ніби шепоче до вуха)
Вихователь: Малята, мишка сказала мені, що вона заблукала і не може
знайти доріжку до своєї хатки.
Вихователь: Не сумуй, мишко, ми тобі допоможемо, доріжку викладемо із камінців.
-Скажіть, скільки в мене камінців? -один.
-А скільки лежить на столі? -багато.
Вихователь: А тепер на пісочку викладемо доріжку, спочатку покладу я свій камінець, а потім ви покладете камінці один біля одного, щоб мишці було зручніше іти, а зараз пальчиком у пісочку зробимо нірку для мишки.
Мишка зраділа і дякує вам за допомогу.
Вихователь: Малята, для мишки ми зробили коротку доріжку, але бувають і довгі доріжки.
-Ось подивіться- довга доріжка вона нас приведе знову до скриньки.
-Яка це доріжка? -довга.
Вихователь: Зараз по цій доріжці ми повернемося до скриньки.
Наші ніжки йдуть, йдуть
У веселий путь, путь;
Все вперед за кроком крок
Спритні ніжки у діток.
Ось, ріпко, і твоя скринька.—(Ріпку кладемо у скриньку.)
Вихователь: Казочка кінчається, скринька закривається.
- Малята вам сподобалась подорож у казку?
- До яких героїв ми ходили? Як називається казка?.
Ми з вами обов’язково ще підемо в гості до казкових героїв.