Конспект контрольного логопедичного фронтального заняття з учнями 2-А класу на тему: «Диференціація приголосних звуків [ц]-[ч]. Добір іменників до прикметників. Побудова речень з

Про матеріал
Конспект контрольного логопедичного фронтального заняття з учнями 2-А класу на тему: «Диференціація приголосних звуків [ц]-[ч]. Добір іменників до прикметників. Побудова речень за опорними словами. Робота за лексичною темою «Весна»»
Перегляд файлу

 

Комунальний заклад «Спеціальний навчально-виховний комплекс І-ІІ ступенів №2»

Харківської обласної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект контрольного логопедичного фронтального заняття з учнями 2-А класу

на тему:

 

 

«Диференціація приголосних звуків [ц]-[ч]. Добір іменників до прикметників. Побудова речень за опорними словами. Робота за лексичною темою «Весна»»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015

 

 

Тема: Диференціація приголосних звуків [ц]-[ч]. Добір іменників до прикметників. Побудова речень за опорними словами. Робота за лексичною темою «Весна».

Мета: вчити дітей розрізняти звуки [ц], [ч], правильно писати слова з цими буквами; збагачувати словниковий запас; учити будувати речення; розвивати фонематичне сприймання, виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: букви Ц, Ч, цифровий ряд, малюнки, таблиця складів, мультимедійна презентація.

                                               Хід заняття

І. Організація дітей до заняття.

До нас на урок завітала гостя. А давайте дізнаємось, хто вона, відгадавши загадку:

Тепло стало на дворі –

Синє небо угорі.

Сонце промінь шле землі,

Прилітають журавлі.

Вже у лісі там і тут

Перші проліски цвітуть.

Кучерява, запашна,

В гості йде до нас…(весна)

II. Основна частина.

1.Повідомлення мети заняття.

Слухання вірша.

Ось часник, а он цибулька.

Що за горді та сердиті!

Золотими кожушками

Аж по саму шийку вкриті.

- Які овочі згадуються у віршику?

- З якого звука починаються слова «часник», «цибуля»? (слайд 1)   

2. Логопедична зарядка:

- дихальні і голосові вправи:

а)  подихати носом, ротом;
б) вдихнути повітря носом, видихнути ротом і навпаки, 3- 4 рази;

в) на видиху вимовляти голосні плавно, протяжно
   а...о...у...и...е...і
г) на довгому спокійному видиху вимовити голосні, змінюючи силу голосу
а о у и е і
д) на одному видиху вимовити збіг приголосних:
   птка птку птке птко птки пткі
е) понюхати яблучко, на видиху вимовити: - Як смачно пахне!

- артикуляційна гімнастика.

Вправи для   постановки свистячих та шиплячих звуків (презентація).

III. Вивчення нового матеріалу.

1) Порівняльна характеристика звуків [ч], [ц].

[ц] – зімкнено - щілинний. Кінчик язика змикається з нижніми зубами. Передня частина спинки язика утворює з альвеолами зімкнення, яке плавно переходить у щілину. Приголосний, глухий, твердий і м’який.

[ч] – зімкнено - щілинний. Кінчик язика утворює зімкнення з альвеолами і передньою частиною твердого піднебіння, яке по тім переходить у щілину. Приголосний, глухий, твердий, перед і пом’якшений. (слайд 2).

2) Визначення на слух звуків [ч], [ц ] на фоні інших звуків, складів, слів:

а) [р], [л], [ц], [п], [ж], [л], [ш], [ч]

б) чо, цо, чу, цу, чи, ци

в) царина, цейтнот, офіцер, цистерна, цикорій, клацати,стебельце, цоколь, цокотун, цупкий, цукат, гуцул, оцет, міцний, віконце.

3) Читання таблиці складів.

(слайд 3).

4)Читання слів.

Підняти букву Ч або Ц, почувши ці звуки у словах.

 (слайд 4 )

5) Розглядання малюнків, записування їх назв у дві колонки: Ч - Ц (чайка, чапля, чашка,  черепаха, човен, чоботи, цукерка, цуценя, циркуль,  цибуля, цап)

(слайд 5 )

IV.Фізкультхвилинка

Стали всі в веселе коло,

Подивилися навколо,

Направо - друг, наліво - друг.

Гарно, радісно навкруг.

Повернися вправо, вліво,

Руки вгору, руки вниз,

Тупни правою ногою

І наліво повернись,

Покрутились, повертілись

І за парти опустились.

 

Ходьба на місці з високим підніманням колін.

Повороти вліво-вправо.

Ходьба на місці з високим підніманням колін.

Підняти руки, опустити, ходьба на місці.

Покрутитися на місці.

 

 

 

V. Закріплення вивченого матеріалу.

 1. Добір іменників до прикметників.

(помідор, горох, папір,  сарай, урок, подарунок).

2. Складання  декількох речень із цими словосполученнями.

На городі росте чіпкий горох.

Червоний помідор лежить на столі.

Біля будинку стоїть цегляний сарай.

(слайд 6)

3.Розвиток логічного мислення.

Відгадування загадок.

(слайд 7)

4.Читання віршів.

(слайд 8)

VI. Робота за лексичною темою «Весна».

Розвиток зв’язного мовлення. Збагачення словникового запасу.

VII. Підбиття підсумків заняття

Назвати декілька слів зі звуком [ч] і зі звуком [ц].

doc
Пов’язані теми
Логопедія, Матеріали до уроків
Інкл
Додано
21 квітня 2021
Переглядів
673
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку