Конспект креативного уроку алгебри для 7 класу на тему "Піднесення одночленів до степеня"

Про матеріал

Конспект за структурою креативного уроку, який дозволяє удосконалити вміння учнів виконувати піднесення одночленів до степеня та множення одночленів; формувати вміння міркувати за аналогією; сприяти вдосконаленню обчислювальних навичок; виховувати впевненість у власних силах, позитивне ставлення до навчання.

Перегляд файлу

Тема уроку: Піднесення одночленів до степеня

Мета уроку:

навчальна: удосконалити вміння учнів виконувати піднесення одночленів до степеня та множення одночленів;

– розвивальна: формувати вміння міркувати за аналогією; сприяти вдосконаленню обчислювальних навичок;

– виховна: виховувати упевненість у власних силах, позитивне ставлення до навчання, скрупульозність, наполегливість.

Тип уроку : удосконалення вмінь і навичок.

                                             ХІД УРОКУ

 

І. Організаційний етап

Перевірити готовність учнів до уроку, налаштувати на роботу.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Перевірка асистентами вчителя за зразком.

Блок І.   Інтелектуальна розминка

Виконання усних вправ з вибором правильної відповіді.

Завдання:  Виконайте множення одночленів:

ПІДНЕСЕННЯ ОДНОЧЛЕНІВ ДО СТЕПЕНЯ. МНОЖЕННЯ ОДНОЧЛЕНІВ

Блок 2. Мотивація

Ось і розпочався наш  урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну алгебри чудову,

Що сьогодні чекає нас знову.

Щоб нам швидше до неї попасти,

Потрібно іспит кмітливості скласти.

Тож зосередьтеся, стежте пильно,

Щоб всі завдання розв’язати  вірно.

ІІІ. Формування мети й завдань уроку.

  Блок 3.  Змістовна частина                                                                                                                                                                                                                                

ІV. Застосування вмінь і навичок у змінених ситуаціях

Виконання усних вправ  

1. Обчисліть значення виразу:

1) ;   2) ;   3) ;   4) ;    5) ;    6) .

2. Які з одночленів записано у стандартному вигляді? Назвіть для них коефіцієнт та степінь:

1) ;     2) ;    3) ;    4) .

3. Яка з рівностей правильна? Чому?

1) ;                  2) ;                    3) ;

4) .

№№ 334 - усно

Виконання письмових вправ

1. Спростіть вираз:

1) ;                  2) ;                              3) ;

4) ;                               5) ;

6) ;                                7) .

2. Подайте у вигляді добутку двох одночленів, один з яких дорівнює :

1) ;      2) ;       3) ;       4) .

3. Відомо, що . Знайдіть значення виразу:

1) ;    2) ;       3) .

№№ 346, 351, 354

 

Блок 4.  Психологічне розвантаження

 

 

 

 

Картинки по запросу гимнастика для глаз картинки

На повіки натискайте, 

Потім пальці відпускайте. 

Півхвилини посидіть, 

Вправу знову повторіть. 

Подивись на кінчик носа, 

Потім глянь удалину, 

Зиркни на сусіда скоса. 

Вправо, вліво! Ну ж бо! Ну! 

А тепер розправте спину, 

Прямо гляньте — відпочиньте. 

Погляд в точці сфокусуйте 

І довільно релаксуйте. 

Міцно-міцно тріть долоні, 

До очей їх прикладіть. 

Масажуйте очі легко 

І заняття знов почніть!

Блок 5.  Компютерна інтелектуальна підтримка

       Піднести одночлен до степепеня: https://learningapps.org/3757013

 

                    https://dbimg.eu/i/hnmnjmbv.png

Блок 6.  Змістовна частина

V. Етап корекції умінь і навичок

Навчальна самостійна робота трьох рівнів складності  (збірник задач Мерзляк Т.Г., стор. 20)

Розв’язуючи завдання учні мають право консультуватися у вчителя щодо незрозумілих завдань.

Блок 7.  Головоломка

 Математичні загадки: https://learningapps.org/1622172

Знайти закономірність і записати відсутнє число.

 

    

 

 

(16 + 11) : 9 = 27 : 9 = 3   (25 + 14) : 13 = 39 : 13 = 3    (16 + 5) : ? = 3  

                                                       ? = 21 : 3

                                                       ? = 7

Блок 8.  Рефлексія

VІ. Пiдсумок уроку

  1. Впоравшись із завданнями, дізнаємося з кросворду, хто ми є.

 

  1. Один з важливих шкільних предметів. (Математика)             М
  2. Розв'язок рівняння. (Корінь)                                                         О
  3. Многочлен з двома доданками. (Двочлен)                                    Л
  4. Число, яке підносять до степеня. (Основа)                                  О
  5. Закон множення. (Розподільний)                                                   Д
  6. Числовий множник. (Коефіцієнт)                                                      Ц
  7. Доданки, які відрізняються лише коефіцієнтом. (Подібні)         І
  1. «Піраміда знань»:

             Було цікаво…

             Було складно…

             Тепер я знаю…

             Я зрозумів, що…

             Тепер я вмію…

VІІ. Домашнє завдання

Повторити п. 6,7 ; виконати  №№ 345, 350, 352,353.

Творче завдання:  Підібрати цікаві головоломки і ребуси.

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 7 клас (Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С.)
Додано
11 липня 2018
Переглядів
1310
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку