Конспект логопедичного заняття в старшій групі
На тему: «Завдання від Оленки»
Мета: розвивати зорове сприйняття, логічне мислення, пам'ять, увагу, сила голосу, розвивати вміння дітей встановлювати дружні емоційні контакти з дорослим та однолітками;
виховувати самостійність, відповідальність, доброзичливість, взаємоповагу один до одного;
навчати вдосконалювати вміння вести діалог один з одним, формувати самоконтроль за вимовою звуків.
Матеріал: Д/Г: « Гніздечко для пташок», «Неслухняні звуки», графічний диктант: «Черепаха», Скоромовки, чистомовки, вправа «Утворюємо букви з пальців рук», артикуляційна вправа.
Хід заняття
Грає музика. Стають півколом.
Діти вітаються і виконують вправу, спрямовану на покращання емоційного настрою дітей, на розвиток загальної та дрібної моторики.
З добрим ранком, оченята! (Погладжування повік)
Ви прокинулися? (З’єднати великий і вказівний пальці, зображуючи «бінокль»)
З добрим ранком, вушка! (Погладжування вух)
Ви прокинулися? (Прикладання долонь до вух)
З добрим ранком, ручки! (Погладжування кистей рук)
Ви прокинулися? (Поплескати в долоні)
З добрим ранком, ніжки! (Погладжування стегон)
Ви прокинулися? (Потопати ногами)
З добрим ранком, сонце! (Розвести руки в сторони)
Ми прокинулися! (Широко посміхнутися).
Артикуляційна вправа
Ну а зараз ми усі
зробим вправи помічні.
Язичок вправляти діти
дуже люблять всі на світі.
У будиночку своєму язичок шукає двері (вправа "Горішки")
На прогулянку зібрався він умився (вправа "Смачне варення")
Причесався (рухи язиком згори вниз, торкаючись губ)
На сусідів озирнувся вправо-вліво обернувся (рухи язичком вправо-вліво)
Вниз упав (витягнути язик)
Вгору забрався (підняти язик вгору до носика)
Раз, і в ротику сховався ( закрити рот)
Знову вийшов язичок погуляти до діточок
Заглядав у віконечка (рухи язиком вправо-вліво )
Гріється на сонечку (витягнути і широко розпластати язик)
Тут повіяв вітерець заховався пустунець (закрити рот)
В гості кішечка прийшла. Просить: "Дайте молочка". (язичок лакає)
Потім коник прискакав. Все копитом вибивав. (прицмокування язика до піднебіння)
"Тпр-ру",- сказав і геть помчав
А тут двері відчинились. Появились гості товсті (надути щічки)
За ними худі - лиш шкіра та кості (втягнути щічки всередину рота)
Ми їм щиро усміхнулись (вправа "Усмішка")
Поцілувати потягнулись (вправа " Хоботок")
І співати будем ми з ними звуки голосні (фонетична зарядка)
( Діти проспівують голосні А, О, У, І,Е,И)
Добре, молодці!
Вихователь:Який місяць зараз на календарі? (Квітень) Які ще весняні місяці ви знаєте? (Березень, Травень).Зараз початок, середина чи кінець весни? (Початок).
Вихователь:Тепер ми бадьорі, веселі, здорові й можемо починати займатися.
Вихователь: Я хочу вам сьогодні розповісти про дівчинку, яка хотіла все знати. То ж слухайте, будь ласка, до вашої уваги цікава моя казка.
Була у діда онучка- велика Чомучка. З ранку й до обіду нема спокою діду.
Куди повзе комашка?
А як росте ромашка?
Куди заходить сонце?
Хто глянув у віконце?
(заходить дівчинка )
Вихователь: А ось і сама Оленка.
Дівчинка Оленка: Діти, я хочу вас запросити до країни знань. Шлях туди пролягає через Ріку Помилок, Гори Наполегливої Праці, Ліси терпіння і Посидючості. Але пам’ятайте: знання лише тоді цінують, коли вони здобуті працею. Ось вам чарівний мішечок, який і приведе вас до країни знань.
Вихователь: Щоб перебратися через Річку Помилок, слід виконати завдання. Але знайте, що основна зброя проти помилок це увага!
Д/Г: «Неслухняні звуки»
Вихователь:
Геть усе, усе на світі
Переплутав хлопчик Вітя.
Каже: «Діти навчаються в полі,
А комбайн працює в школі,
Всіх людей стрижуть в лікарні,
Лікують в перукарні,
Ми книжки берем в аптеці,
Ліки у бібліотеці.
Ось який Вітьок дивак!
Ми ж бо знаємо, діти,- це не так!
Діти, звісно навчаються в……………..,
А комбайн працює в ……………………,
Ми лікуємося в ………………..,
А стрижемося в…………………..,
А книжки беремо в ……………… .
Ліки ми берем в ………… .
Чистомовки:
Са-са-са смачна ковбаса
Са-са-са летить оса
Сат-сат-сат їде самокат
Асо-асо-асо ми купили м'ясо
Ша-ша-ша співає душа
Шу-шу-шу букви напишу
Шок-шок-шок Маша вдягла фартушок
Аш-аш-аш у мене гуаш.
Графічний диктант: «Черепаха» (звучить пісня з мультфільму «Я на солнишке лежу»
2- клітинки вправо
4- клітинки вниз
1- клітинка вправо
2- клітинки вверх
1-клітинка вправо
1-клітинка вверх
4-клітинки вправо
1-клітинка вниз
1-клітинка вправо
3-клітинки вниз
1-клітинка вліво
1-клітинка вниз
1-клітинка вліво
1-клітинка вверх
4-клітинки вліво
1-клітинка вниз
1-клітинка вліво
1-клітинка вверх
1-клітинка вліво
3-клітинки вверх
1-клітинка вліво
2-клітинки вверх.
Д/Г: « Назви і розкажи» - діти по черзі дістають картинки із зображенням людей різних професій називають професію та дію.
Фізхвилинка: відео
Д/Г: « Гніздечко для пташок»
Скоромовки:
Цап до цапа в гості йшов,
Цап дороги не знайшов.
***
Ходили синиця
У синій спідниці.
Шукала синиця
Солодкі суниці.
Суниці солодкі?
Спитала сорока.
***
Сіяв- віяв дід Мусій
Вуса, вії у вівсі.
Сіяв-віяв, висівав,
Славну пісеньку співав:
Сію, сію, висіваю,
Бо вівсяні вуса маю.
Підсумок: Оленко, діти, справилися з завданнями?
Діти, що ми робили?
А що вам сподобалося най більше ? Чому?
Які завдання вам було важко виконати?
Ось і закінчилася наша гра.
Вже прощатись нам пора,
Будем завтра зустрічатись,
В нові ігри будем грати.