Конспект
логоритмічного - розвивального
заняття
«Лісові пригоди»
Підготувала та провела :
Вчитель-логопед
ЛДНЗ №11 «Берізка»
Каменюка Наталія Олексіївна
м. Лозова
Тема : Лісові пригоди
Тип: фронтальне
За дидактичними цілями: сюжетно – динамічне
Мета: Активізувати мовленнєві можливості дітей, розширювати словниковий запас відповідно до лексичної теми, продовжувати навчати складанню складнопідрядних речень. Розвивати координацію рухів, дрібну та артикуляційну моторику, правильне фізіологічне дихання, творчу уяву. Закріпити та поглиблювати знання дітей про пори року (зима,весна), сезонні зміни в природному довкіллі. Вчити дітей працювати парами, підгрупами. Підвищувати емоційний настрій дітей. Виховувати інтерес до заняття, дружні відносини між дітьми.
Обладнання: Сніжна кулька, сніжинка, картинки для голосових вправ,макети дерев, птахів,сліди тварин, сніжинки для піддування, ілюстрації зимових розваг, весняні квіточки, дид\гра «Знайди прикмети»
Словник: Слід лисячий, білячий, лосиний, заячий, людський. Прикмети весняні, зимові.
Індивідуальна робота: Міша М. (навички спілкування), Нікіта Ф. (розвиток дрібної моторики), Вероніка Є. ( автоматизація звука «Ш»)
Хід заняття:
завітали гості, давайте ми з ними привітаємося.
Доброго ранку, доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупотять ніжки,
Працюють голівки.
Я вас вітаю, люблю, пізнаю,
Бо ми зібрались в одному садку.
називається зимовий місяць? Чому він так називається? А які прислів’я про
зиму ви знаєте?
Багато снігу – багато хліба.
Лютий наступає, мороз людей обіймає.
Зимою деньок, як комарів носок.
Грудень рік кінчає, а зиму починає.
Такий мороз, аж зорі скачуть.
Зима спитає, що літо припасло.
наш садочок. І дуже їм хочеться з вами погратися. (Діти перед дзеркалом виконують артикуляційні вправи).
Ми на гойдалці гойдались.
Піднімались, опускались.
Як летіла вгору, ух!
Перехоплювало дух.
Ми варення скуштували,
Потім губи облизали.
Щоб зуби були біленькі,
Їх слід почистити гарненько
Старенька конячка
Бруківкою йде,
По камені гучно
Копитами б’є .
Тік-так,тік-так –
Наче маятник, язик.
В кошику кицюня спала,
Солодко у сні мурчала.
Раптом песик загарчав.
Кішка з переляку «Няв!»
Вигнулася спинка,
Шерсть, немов щетинка.
Ось грибочок-сироїжка.
Вгорі - «шляпка», знизу – «ніжка»
вас в подорож з ними.
чистомовку.
Ас- ас ас- прийшла зима до нас.
Са-са-са- яка кругом краса.
Ас-ас-ас- падає сніжок на нас.
Си-си-си- заморозимо носи.
(діти називають птахів). Які це птахи? Давайте скажемо, як співає синичка? А як стукає дятел по дереву? (Раптом діти чують плач)
(Діти знаходять за деревом зайчика).
Зайчик:
Я маленьке зайченя в білому кожусі.
Виглядаю я Весну і сиджу у тузі.
Ще сніжок біленький скрізь і трави немає,
Для матусі рідної квітку я шукаю.
Подарунок ніжний лиш Весна цей має,
Але де її знайти,я ніяк не знаю.
скажемо. Маленький зайчик, не сумуй ми тобі допоможемо знайти квітку для матусі. Підемо разом з нами по хвилястій доріжці.
Слід лисиці який? (лисячий)
Слід білки? (білячий)
Слід лося? (лосиний)
Слід зайця? (заячий)
Слід людини? (людський)
зимова допоможе.
Ніжна зірка біла-біла
На долоню теплу сіла.
А як сіла, то й розтала,
Голуба водичка стала.
(Сніжинка)
(Вдихаємо через ніс, видих через рот,губи трубочкою).
(добір прикметників , активізація дієслівної лексики )
Мені подобається грати взимку на вулиці тому, що …
Раз, два, три, чотири,
Ми з тобою сніжок ліпили
Він кругленький і міцний,
Їсти ти його не смій.
Раз – підкинемо, два - спіймаємо,
Три – упустимо і зламаємо.
Сніжну бабу ми ліпили,
На санчата посадили,
Повезли її гуляти,
А вона від нас – тікати.
Ми за нею скоком, скоком,
А вона все боком, боком,
За щось зачепилася,
З гірки покотилося.
Я веселий Сніговик,
Червоненькі щічки,
Не боюсь я холодів, друзі аж нітрішки,
Пісні я люблю співати
Танцювать таночки.
Весну любу для діток,
Запрошу я в гості.
(Сніговик заводить дівчинку - Весну)
Весна
Ще сніги лежать довкола
І лютують холоди,
І у лісі, і у полі
Ще панує скрізь зима.
Та сьогодні на гостини
Завітала недарма
Я для Зайчика малого
Ніжні квіти принесла.
(Диференціація прикмет зими та весни)
Весна : - Дякую, діти, мені дуже сподобалося з вами грати. Але мені вже час повертатися, зовсім мало часу залишилося до нашої наступної зустрічі, чекайте і в березні я завітаю до вас. До побачення!
Кого шукали? Кому допомагали? Але нам вже час повертатися до нашого дитячого садочку. А щоб зайчик не сумував ми запросимо його з собою.