Конспект
логоритмічного - розвивального
заняття
«Ми веселі кошенята»
Підготувала та провела :
Вчитель-логопед
ЛДНЗ №11 «Берізка»
Каменюка Наталія Олексіївна
м. Лозова
Тема : Ми веселі кошенята
Тип: під групове
За дидактичними цілями: сюжетно – динамічне
Програмовий зміст: Розвивати у дітей загальну та дрібну моторику, артикуляцію, правильне мовне дихання, фонематичний слух. Зміцнювати здоров’я дітей за допомогою фізичних вправ. Закріпити з дітьми назви річкової та морської риби. Вчити співвідносити іменники з прикметниками та дієсловами. Виховувати інтерес до заняття, турботливе ставлення до навколишнього світу.
Словник: проснулись, потягнулись, посміхнулись, крокувати, стрибати, носики-курносики, лобик, щічки, шийка, голівка,солодкий, гіркий, смачний, кислий, літає, кружляє,
Обладнання : чарівна паличка, шапочки-наголівники кошенят, будиночок, макети рибок,
Попередня робота: бесіда на тему «Мої домашні улюбленці», вивчення масажних рухів та слів до ігор,
Хід заняття:
Логопед:
(діти одягають шапочки кошенят і лягають на килимку «спати»).
Логопед:
Гарна хатка в киці, в хатці три віконця
Сплять там кошенята у промінні сонця.
Всі вони хороші – любо подивитися!
Пісню їм муркоче їхня мама киця.
Логопед:
- Прокидайтеся, малята, вже вставати час давно.
Мета: налаштувати дітей на початок рухової активності
Ось проснулись , потягнулись, з боку на бік повернулись.
Потягнулись, потягнулись, один-одному всміхнулись.
Руки вгору підняли, ось ми м’ячика знайшли.
Мета: розвиток загальної моторики
(Діти сидять на підлозі)
Посміхнуся сонечку: «Здрастуй, золоте!»
(руки з м’ячем піднімаємо вгору)
Посміхнуся квіточці - хай вона росте.
(прокотити м’яч вперед)
Посміхнуся дощику: «Лийся, мов з відра!»
(підкидаємо м’яч вгору і ловимо його )
Посміхнуся друзям, бажаю всім добра!
(поворот вліво та вправо, руки витягнуті вперед, м’яч лежить на долонях).
Мета: розвиток рухових якостей дитини.
Хто уміє це робити , своїм друзям покажи
Кожен день ми зранку робимо зарядку,
Це нам до вподоби, діточкам-маляткам.
Жваво крокувати, весело стрибати,
Руки піднімати, руки опускати,
Присідати і вставати і ще трішки пострибати.
(Діти виконують рухи за текстом).
Логопед:
- Зробили дружньо ми зарядку, починаємо вмиватись.
Мета: розслаблення мімічних м’язів обличчя
Носики , курносими вимиємо чисто.
І біленький лобик і рум’яні щічки.
Вушка витираємо, шийку і голівку.
Весело всміхаються наші чисті дітки.
Логопед:
- Ой, які ви чисті та бадьорі, напевно й зголодніли вже? Давайте подивимося, які продукти в нас є?
(діти дістають з мішечка предмети)
Мета: добір та співвідношення іменників з прикметниками
(діти добирають прикметники до іменників назв продуктів харчування).
Логопед:
- Чи хочуть кошенята на травичці погуляти? Пішли з вами по стежинці.
Маленькі ніжки швидко край доріжки, топ-топ-топ.
А великі ноги мляво край дороги, топ-топ-топ.
Малесенькі ноги бігли край дороги, туп-туп-туп.
А великі ноги бігли вздовж дороги, туп-туп-туп.
(Діти підійшли до галявини.)
Логопед:
- Що росте на галявині? Чи є тут квіти? Що потрібно для того щоб рос ли квіти? Сонце у нас є? А ось і водичка? Присядьте і подивіться чи квіти ще не прокинулися?
Мета: розвиток дрібної моторики м’язів рук.
Вранці всі чудові квіти весело проснулись.
І до неба потяглися, і росою вмились.
Логопед:
- Які гарні квіти виросли на нашій галявині, і такі вони духмяні. Ось скільки метеликів злетілось на їх аромат.
Мета: узгодження іменників та дієслів
(діти добирають до іменника дієслова)
Мета: розвиток сильного видиху та повільного вдиху.
(діти вдихають повітря носом, а видихають через рот. Потім діти проходять далі. На березі річки розкидані каштани).
Логопед:
- Ой скільки камінців не пройти нам до річки. Давайте їх зберемо і складемо у відерця.
Мета: розвивати спритність, швидкість.
Логопед:
- Не втомились ви працювати? Час вам відпочити.
Мета: налагодження емоційного контакту між дітьми.
Камінці веселі, друзі, ви візьміть в свої долоні.
Починаємо з ними гратись, втому нашу проганяти.
Ха-ха-ха та хо-хо-хо! (колові рухи по руках)
Хе-хе-хе та бух-бух-бух! Га-га-га та гу-гу-гу! (колові рухи по ногах)
Ге-ге-ге та ги-ги-ги! (колові рухи по грудях)
Хі-хі-хі та ха-ха-ха! Хо-хо-хо та гуль-гуль!(колові рухи по спині)
Ой, малята, подивіться:ось клубочок тут котився.(діти підходять до річки)
Логопед:
- Діти, якого кольору клубочки до нас прикотились ? Що можна зробити з ниток?
Мета: автоматизація звука [ш] в словах.
Мета: утворення іменників в множині
Шарф
Шкарпетка
Шапка
Логопед :
- Гарно грались кошенята, але час повертатися до матусі кішки. Відпочити на подвір'ї , всі лягли вони на мить. Паличку чарівну візьму і в повітрі я змахну. І веселі кошенята стануть хлопчики й дівчатка.
(Діти скидають шапочки і стають півколом).
Логопед:
(діти відповідають на питання. Заняття закінчуються)