Підготувала і провела
вчитель початкових класів
Власюк І.О.
2019-2020 н.р.
Тема. Малювання в техніці ебру
Мета. Ознайомити учнів з технікою ебру, її історією виникнення; навчити учнів малювати в цій техніці, розвивати інтерес до мистецтва та зокрема ебру; виховувати акуратність та старанність
Обладнання. Фольгові форми, розчин води, акрилові фарби, пензлик, палітра для фарб, паперові серветки, зубочистки, шпажки, шило, папір, стаканчики для води
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний момент (слай 1)
Любить пензлик мій до свята
Собі чубчик фарбувати.
Він у райдугу пірнає,
Кожний колір називає:
«Це червоний, жар неначе,
Це оранжевий, гарячий,
Жовтий, як пшениця в полі,
Мов трава – зелений колір,
Голубий – як у краплині,
А наступний колір – синій,
Синій колір, ніби річка,
Фіолетовий, мов нічка».
ІІ. Зустріч гостей Пані Фарби та Пана Пензлика (слайд 2)
Вчитель. Сьогодні до нас на майстер-клас завітали незвичайні гості. Це
Пані Фарба та Пан Пензлик. Зустрічайте!
Пані Фарба та Пан Пензлик. Вітаємо, вас, діти!
Пані Фарба. Я дуже люблю танцювати. Танцюю на папері, на склі, по дереву і навіть на воді.
Вчитель. Пані Фарбо, ви вмієте танцювати на воді?
Пані Фарба. Так. І ви діти мені в цьому допоможете. Але спершу я хочу потанцювати під музику.
Пан Пензлик. А я охоче запрошую Вас до танцю. Музику нам!
(Танцюють, в кінці танцю Пані Фарба спотикається і падає)
Пан Пензлик. Пані Фарбо, що з Вами?
Пані Фарба. Ой, погано! Засихаю! Рятуйте!
Пан Пензлик. Діти, що робити? Пані Фарба засихає. Допоможіть!
(Діти дають води Пані. Вона оживає)
Пані Фарба. Я жива, здорова і готова творити свій танець на воді.
ІІІ. Ознайомлення з темою уроку (слайд 3)
ІV. Довідкове бюро (слайд 4)
V. Ознайомлення з історією ебру (слайд 5)
VІ. Матеріали для роботи (слайд 6)
VІІ. Демонстрація готових зразків малюнків (слайд 7)
VІІІ. Практична робота з поетапною інструкцією (слайд 8)
ІX. Демонстрація готових малюнків (слайд 9)
X. Підсумок заняття (слайд 10)