Конспект музичного тематичного заняття з елементами оздоровчих технологій

Про матеріал
Програмовий зміст: • Розвивати в дітей співацькі навички, тембровий та інтонаційний слух, здатність до музично-рухової творчості. • Продовжувати збагачувати знання та враження дітей новими музичними поняттями : хор, ансамбль, соліст, оркестр, диригент. • Сприяти розвитку творчих здібностей за допомогою використання оздоровчих технологій (логоритміка, пластичні імпровізації, пальчикова гімнастика, дихальні вправи О. Стрельнікової, методика К. Орфа.) • Формувати відчуття індивідуальної значимості себе та інших. • Виховувати естетичний смак.
Перегляд файлу

Програмовий зміст:

  • Розвивати в дітей співацькі навички, тембровий та інтонаційний слух, здатність до музично-рухової творчості.
  • Продовжувати збагачувати знання та враження дітей новими музичними поняттями : хор, ансамбль, соліст, оркестр, диригент.
  • Сприяти розвитку творчих здібностей за допомогою використання оздоровчих технологій (логоритміка, пластичні імпровізації, пальчикова гімнастика, дихальні вправи О. Стрельнікової, методика К. Орфа.)
  • Формувати відчуття індивідуальної значимості себе та інших.
  • Виховувати естетичний смак.

 

                             

 

                           Хід заняття

Діти забігають в зал підскоком.

 

  1. Музичне вітання

 

- Доброго ранку. Які ви сьогодні гарні, привітні. Щоб цікаво пройшла наша зустріч нам треба сказати собі і своїм друзям гарні, щирі, добрі слова.

 

  1. Комунікативна пісня-гра «Я хороший»

                     Я-я-я  хороша людина (гладимо себе по плечу)
                     Я-я-я  - добра дитина  (гладимо себе по плечу)
                     Я-я-я – розумна голова (гладимо по голові)
                     Говорю дуже гарні слова (киваємо пальчиком)
                     Я себе люблю!!! (себе обіймаємо)

             Діти стають в пари. Пісня-гра «Ти хороший»

     - Діти, в нашому садочку сталася прикра неприємність. Кухар зібралася нам на обід зварити борщ, але овочі вже закінчилися. Що робити? Як нам допомогти? Здається, я знаю. Я ціле літо працювала на городі і виростила багато овочів, і сьогодні готова поділитися, але якщо ви виконаєте музичні завдання.

   - Давайте пригадаємо, що потрібно для всіх рослин, для росту і гарного врожаю?

 

3.Пластична імпровізація «Кругообіг води»

  1.      Бесіда
  2.      Пластична імпровізація.

- хмаринка

- дощик

- струмочки

- озеро

- холод, мороз.

              4. Музично-дидактична гра « Хто співає»

               Укр. нар. пісня «Іди, іди, дощику»

                 - Співаків класифікують за кількістю виконавців. Спробуйте відгадати  хто де співає.

  • Хор
  • Ансамбль
  • Соліст

 

5. Вправи на дихання (За метод. О. Стрельнікової )

  • «Долоньки»
  • «Кішечка»
  • «Насос»

 

               6. Виконання примовки за допомогою методики К. Орфа

Говорила діду баба                                    плескають по колінах

- Ой не дмухай на кульбабу,                     шльопають по грудці

Бо із неї полетять                                       клацають пальцями

сто  малих кульбабенят.                             плескають по щічках, дмухають

 

              7.Розспівування . Пісня «Кумо, кумо , що варила?»

Спів в характері.

  • Весело
  • Сердито
  • Здивовано
  • Улесливо

                8. Гра « Заміни пісню рухами»

Діти співають пісню поступово змінюють слово рухами.

Пісня «Сонечко»
Світить сонечко в кімнату
Загляда в віконечко.
Дуже раді всі малята
Плещуть у долонечки.

               9. Виконання пісні «Іди, іди, дощику» з ДМІ.

              10. Логоритміка . Пісня « Дощик» Н. Май.

             11. Пальчикова гра-масаж на музику Деліба «Піцикато».

             12. Цілющі звуки.

 Н-н-н -  рука на голові.
Ж-ж-ж – рука на грудях.
З-з-з – рука на горлі.
С -с-с -  закриті очі, уявляємо море.

 

- Які ж ви молодці, виконали всі мої завдання. Тримайте свій кошик з овочами. Ну що, наваримо борщу?


              13. Танок «Борщик» муз. Н. Май.

 

 

 

Конспект

        музичного   тематичного     заняття

            з елементами оздоровчих технологій.

        «Борщику горщик»

Старший дошкільний вік.

  

 

 

 

Музичний керівник : Кривонос Людмила Миколаївна

docx
Додано
10 січня
Переглядів
386
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку