1
Конспект
нетрадиційного фізкультурного заняття
з елементами логоритміки
Тема: «Подорож до чарівної галявини»
Підготувала
інструктор з фізкультури
Красноградського ЗДО №17
Лешева Валентина Миколаївна
Група: старша
Програмовий зміст: Продовжувати вчити дітей погоджувати рухи рук та ніг під час виконання загальнорозвиваючих вправ, основних рухів. Добиватися чіткого, ясного промовляння мовного матеріалу в різних частинах заняття. Удосконалити ходьбу по мотузку (п’ятка на мотузку, носки в сторони) – вправа «Ялинка»; стрибки із обруча в обруч – 1-2 ноги – вправа «Зайчик». Закріпити вміння повзати по-пластунські – вправа «Равлик»; бігати між предметами – вправа «Змія». Розвивати рівновагу, координацію рухів, мязи тулуба, рук, ніг, швидкість, увагу, мову, спритність. Виховувати спортивний інтерес.
Обладнання та матеріал: сигнальні картки: ялинка, зайчик, змія, равлик; мотузка; обручі – 9шт., кеглі – 5 шт., атрибути для рухливої гри «Ми веселі дошкільнята» – хусточка, лічилка.
Спосіб організації: поточний, фронтальний
Хід заняття
І. Вступна частина
Інструктор з фізкультури: добрий день, діти!
«Як живемо – ось так
Як пливемо – ось так
Як крокуємо – ось так
Як стрибаємо – ось так
Як відпочиваємо – ось так»
Молодці!
Діти, а ви любите сюрпризи, несподіванки?
Тоді відправляємося до чарівної галявини, де Здоров’ячок завдання підготував.
Ну що, вирушаймо.
ІІ. Підготовча частина
Ми крокуємо цілий день,
Цілий день крокувати не лінь,
Ти дивись не відставай
Все за нами повторяй.
1. Різновиди ходьби:
- звичайним кроком;
- на носках;
- спиною вперед;
- на п’ятках;
- звичайним кроком.
2. Боковий галоп
3. Біг
Ось ми бігли-бігли і на галявинку прибігли, скільки тут снігу.
А давайте ми сніжок наліпимо.
Пальчикова гімнастика «Сніжок»
Сніг-сніжок
Засипав поріжок
Побігли ми гратися
у сніжки на лужок.
Стільки сніжок наліпили, давайте з ними виконаємо вправи
Загальнорозвиваючі вправи «Сніжки»
1. «Сніжка вперед». Д – 5-6 р.
В.п. – ноги злегка розставлені, руки донизу.
1,3 – витягнути руки вперед; 2,4 – В.П.
2. «Повороти» Д – 6-7 р.
В.п. – ноги на ширині плечей, руки біля грудей.
1,3 – поворот в сторону із заведенням руки назад, дивимося на сніжку;
2, 4 – В.П.
3. «Нахили тулуба в сторони». Д – 6 р.
В.п. – ноги на ширині плечей, сніжка у горі в руці.
1,3 – нахил тулуба в сторону;
2,4 - випрямитись у в.п. перекласти сніжку в іншу руку.
4. «Нахили тулуба вперед». Д – 5-6 р.
В.п. – ноги в широкій стійці, сніжка біля грудей, виконали вдих через ніс
1,3 – нахил тулуба вперед-вниз, торкнутися сніжками носків ніг (Видих);
2,4 - випрямитись у в.п.
5. «Присідання». Д – 5-6 р.
В.п. – ноги на ширині плечей, сніжка в руках біля грудей.
1,3 – присісти руки із сніжкою вперед, спина пряма;
2,4 –В.П.
6. «Стрибки»
В.п. – о.с., сніжка між ногами
«Ноги в сторони, ноги разом» Після паузи повторити.
Інструктор з фізкультури: давайте сніжки складемо на купу, а інші дітки збудують фортецю, а нам треба далі вирушати, але у вас певно ручки померзли, давайте їх погріємо.
Дихальна гімнастика «Морозець»
(Дихати на руки, промовляючі «Ха-Хо-Ху»)
Інструктор з фізкультури: ось ми йшли-йшли і на чарівну галявину прийшли. Дивіться тут картки чарівні із зачаклованими завданнями. (діти називають, який рух відповідає малюнку на картці). Молодці, розчаклували завдання тепер давайте їх виконаємо
ІІІ. Основна частина
1. Вправа «Ялинка» - ходьба по мотузку
2. Вправа «Зайчики» - стрибки
3. Вправа «Равлики» - повзання
4. Вправа «Гуси» - ходьба навпопічки
5. Рухлива гра «Ми веселі дошкільнята»
Лічилка
Раз, два, три, чотири, п’ять —
Вийшов зайчик погулять.
Як нам бути, що робити?
Треба зайчика зловити.:
Раз, два, три – ти лови
ІV. Заключна частина
Самомасаж ніг
«Дякуємо вам ніжки»
(діти промовляють: тук-тук-тук, плесь-плесь-плесь, щи-щип-щип)
Підсумок. Рефлексія.