Конспект першого уроку "Моя країна - Україна" для учнів 6-8 класів. Допоможе в цікавій та невимушеній формі провести змістовний перший урок в навчальному році. Це невеличка мандрівка у минуле історії України.
Грем’яцька ЗОШ І-ІІІ ст.
Перший урок
«Моя країна – Україна»
Підготувала:
Кл. керівник 6 класу
Чумак Г. Б.
Тема: Моя країна – Україна.
Мета: актуалізувати, узагальнити та систематизувати знання учнів про свою країну; розвивати навички узагальнення та систематизації знань, інтеграції інформації, отриманої із різних джерел пізнання та інтуїтивного досвіду; формувати в учнів морально спрямовані життєві цінності громадянина і патріота, плекати людські чесноти.
План
Вступ
Висновки
Хід уроку
Метод «Асоціації»
І. Із чим у вас асоціюється слово «Україна»?
З якими поняттями, історичними фактами, особами асоціюють Україну у свті?
(Діти записують асоціації на дошці)
ІІ. Послухайте вірш про Україну та поміркуйте, як ще можна пояснити її назву?
У – то урожай в країні,
К – то Київ, що стоїть,
Р – рівнини над степами,
А – то армія міцна,
Ї – сховалось за лісами,
Н – то ненька дорога,
А – то аґрус, абрикоси, і акація струнка,
що розпустить свої коси, коли прийде вже весна.
(Асоціації записуються на дошці).
ІІІ. Територія України має досить вигідне географічне положення. Вона розташована на кордоні Європи та Азії, Заходу та Сходу. Тому й не дивно, що за неї намагалися боротися і південні кочові племена і північні воїни.
Усі ми знаємо про славетну державу Київську Русь. Її історія – це приклад того, якою могутньою може бути наша держава, і водночас величезний урок, з якого ми, на жаль, не засвоїли висновків, які полягають у простій істині, що звучить словами класика «…обійміте ж, брати мої, найменшого брата – і най мати усміхнеться, заплакана мати…»
Паралель можна провести і з славетним періодом козацтва, коли Україна по-суті була самостійним державним утворенням. Однак, особиста вигода та улесливі обіцянки недругів зробили свою справу. Наші землі розділили Росія, Польща, або Річ Посполита, частина ж відійшла до Кримсько-Татарського ханства.
З цього часу, і до початку ХХ ст. спроби відновлення державності зазнавали невдач.
Однак, ХХ ст., яке ознаменувалося революціями та війнами, Центральною Радою та ІV Універсалом, що проголошував Українську незалежність. Проте і ці намагання зазнали невдач. В Україні на довгі 70 років було встановлено радянську владу.
І лише 1991 р. Україну було оголошено незалежною державою.
Фільм «25 кроків незалежної України».
Отож, давайте відзначимо, які 25 найяскравіших подій відбулося за незалежну історію України?
(Метод «Мікрофон»)
Перегляд фільму «Україна: історія та сучасність».
Підсумки
Отож, наша держава має свою древню історію, якою нам варто пишатися і не менш перспективне майбутнє, творити, яке будемо ми з вами.