Конспект, презентація, тест до уроку з математики для 6-го класу на тему "Ознаки подільності на 2, 10, 5". Можна використовувати і учителям і учням для підготовки до уроку. Даний комплект містить ребуси, інтерактивні вправи та інтерактивні тестові завдання.
Урок №2
Тема уроку. Ознаки подільності на 2, 10, 5
МЕТА: формулювати ключові компетентності:
Формувати систему предметних компетентностей:
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання: підручник, комп’ютер, презентація, проектор, мультимедійний проектор.
Хід уроку
І. Організація класу
Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.
Учитель. Завдання на урок:
Не просто слухати, а чути!
Не просто дивитися, а бачити!
Не просто відповідати, а міркувати!
Дружно і плідно працювати! (Слайд 2)
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Виконання вправи:
Інтерактивна вправа «Дільники натуральних чисел». (Слайд 3)
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Проводимо опитування у вигляді гри «Снігова куля».
Учитель називає число і пропонує учневі знайти його дільник. Учень знайшовши відповідь, пропонує наступному учневі назвати кратне знайденому ним числу. Наступний учень шукає дільник, інший - кратне і т.д. Таким чином утворюється ланцюжок відповідей. (Слайд 4)
ІV. Мотивація пізнавальної діяльності
Задача. Як дізнатися, не виконуючи дію ділення, чи можна 50 цукерок розділити між 2, 5 чи 10 дітьми?
Сьогодні на уроці ми це спробуємо з’ясувати. (Слайд 5)
V. Оголошення теми, мети уроку (Слайд 6)
VІ. Вивчення нового матеріалу
Цифри 0, 2, 4, 6, 8 вважають парними цифрами.
А цифри 1, 3, 5, 7, 9 вважають непарними цифрами. (Слайд 7)
|
|
|
|
|
|
|
(Парне) (Слайд 8)
Запам’ятайте!
Число парне, якщо воно закінчується парною цифрою.
Наприклад: 18, 126, 1352.
Такі числа можна задати формулою:
2п, де п – деяке натуральне число.
Число непарне, якщо воно закінчується непарною цифрою.
Наприклад: 11, 53, 485.
Такі числа також можна задати формулою:
2п – 1, де п - деяке натуральне число. (Слайд 9)
Запам’ятайте!
На 2 діляться ті і тільки ті числа, запис яких закінчується парною цифрою.
Наприклад: 102, 56, 2368. (Слайд 10)
Запам’ятайте!
На 10 діляться ті і тільки ті числа, запис яких закінчується цифрою 0.
Наприклад: 20, 140, 1350. (Слайд 11)
Запам’ятайте!
На 5 діляться ті і тільки ті числа, запис яких закінчується або цифрою 5, або цифрою 0.
Наприклад: 30, 65, 120, 2645. (Слайд 12)
Учитель. Ознаки подільності на 2, 5, 10 можна представити у вигляді схеми:
на 2
на 10
на 5
(Слайд 13)
Зверніть увагу!
Деякі числа можуть ділитися і на 2, і на 5, і на 10.
Тепер можемо повернутися до нашої задачі і дати відповідь на поставлене запитання. Отже, 50 цукерок можна розділити між 2, 5 і 10 дітьми. (Слайд 14)
Фізкультхвилинка
Учитель називає числа. Якщо число підпадає під одну з сформульованих ознак, то учні присідають, якщо ж ні – стоять. (Слайд 15)
VIІ. Закріплення знань, формування вмінь
Розв’язування вправ з підручника:
Проаналізувати виконання вправ.
VІІІ. Підсумок уроку
ІХ. Домашнє завдання
Х. Рефлексія
Учням пропонується продовжити речення:
Я дізнався (лася)…
Мені сподобалося…
Мене зацікавило… (Слайд 20)
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:
ЛІТЕРАТУРА:
Інтернет-ресурси (для ребусів):
Джерела:
http://LearningApps.org/view2883250