Конспект "Пригоди козаків" (ОН "Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі")

Про матеріал
Тема: «Пригоди козаків» Освітній напрям «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» Мета: продовжити формувати навички порядкової та кількісної лічби; розвивати вміння порівнювати множини, розрізняти поняття «багато», «один», знаходити багато предметів та один із них; забезпечувати розуміння та вживання у мовленні слів: «порівну», «більше», «менше»; розуміти запитання «Скільки?»; розвивати увагу, мислення, пам'ять; виховувати пізнавальний інтерес, любов до батьківщини. Матеріал: презентація, інтерактивна вправа
Перегляд файлу

Тема: «Пригоди козаків»

Освітній напрям «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»

Мета: продовжити формувати навички порядкової та кількісної лічби; розвивати вміння порівнювати множини, розрізняти поняття «багато», «один», знаходити багато предметів та один із них; забезпечувати розуміння та вживання у мовленні слів: «порівну», «більше», «менше»; розуміти запитання «Скільки?»; розвивати увагу, мислення, пам'ять; виховувати пізнавальний інтерес, любов до батьківщини.

Матеріал: презентація, інтерактивна вправа

 

Хід заняття

І. Організаційний момент

(слайд 2-3)

Жили в Україні три брати, три  відважних козака. Одного разу, на українське село напав триголовий змій Горинич, та викрав всіх дітей. От наші славні три козака і відправилися на пошуки Горинича, щоб визволити дітлахів України. Дорога була далекою та важкою, втомилися козаки та допомоги попросили. Щоб дістатися до лігва Змія, треба виконати його завдання.

ІІ. Основна частина

(слайд 4) Перше завдання: потрібно порахувати, скільки вогняний куль залишив Горинич.

Скільки вогняних кульок залишив Змій-Горинич? (П’ять)

Кульки однакові чи різні?(Різні) Так, різні.

Чим вони відрізняються?(величиною) Вони різні за величиною.

Скільки великих кульок? (Три)

А маленьких? (Дві)

( слайд 5) Чи однакова кількість великих та маленьких кульок?(Ні) Так, великих кульок більше ніж маленьких, тому що великих три, а маленьких дві.

Що потрібно зробити, щоб вогняних кульок стало порівну?(Додати одну маленьку кульку) Так, молодці, потрібно додати одну маленьку кульку, і тоді великих і маленьких кульок буде порівну

(слайд 6) Друге завдання: Розкладіть вареники у макітри відповідно кольору.

Скільки всього вареників? (П’ять) Так, молодці, всього 5 вареників

Скільки жовтих вареників? (Один) Так, жовтий вареник один

А скільки синіх вареників? (Багато) Так, синіх вареників багато.

Яких вареників більше? Так, молодці, синіх вареників більше.

Яких вареників менше? Так, жовтих вареників менше, тому що він один, а синіх багато.

Козаки дійшли до лігва змія-Горинича, та визволили дітей.

(слайд 7)  Скільки дітей врятували козаки? Так, всього четверо дітей і п’ятий пес

Якою по порядку стоїть дівчинка з квітами у руках? Так, третьою

Яким по порядку стоїть хлопчик в червоних штанях? Так, першим,

Яким по порядку стоїть хлопчик з м’ячем ? Так, четвертим.

Якою по порядку стоїть дівчинка з хлібом у руках? Так, другою.

Яким по порядку стоїть пес? Так, п’ятим, молодці.

(слайд 8) Козаки вам вдячні за допомогу, та дітей потрібно відвести по домівках.

Дівчата живуть у будиночках праворуч, а хлопчики з песиком у будиночках ліворуч. У які будиночки потрібно розселити дітей?

Так, дівчата праворуч у жовті будиночки, а хлопчики ліворуч у сині будиночки.

 

ІІІ. Заключна частина

Молодці, дітки, ви впоралися із завданнями Змія - Горинича та допомогли повернути дітей по домівках. Козаки вам дуже вдячні та пропонують потанцювати, відсвяткувати перемогу.

 

 

 

 

docx
Додано
23 лютого 2023
Переглядів
240
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку