КОНСПЕКТ STEM-УРОКУ « ДОСЛІДЖУЄМО РІДНИЙ КРАЙ. МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА»

Про матеріал

Мета. Поглибити знання здобувачів освіти про рідний край. Сформувати уявлення про степовий природний заповідник "Михайлівська цілина ". Розвивати творчі здібності; створити освітні продукти проєкту згідно критеріїв. Формувати дбайливе ставлення до природи рідного краю.

Перегляд файлу

Фон лето детский фото 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект stem-уроку

« ДОСЛІДЖУЄМО РІДНИЙ КРАЙ. МИХАЙЛІВСЬКА ЦІЛИНА»

 

 

 

             Підготувала і провела

вчитель І категорії ШСШ І ст. № 13

   Оксана Мовчан

 

Тема. Досліджуємо рідний край. Михайлівська цілина.

Очікувані результати:

Учень/учениця:

  • поглиблять свої знання про рідний край;
  • сформують уявлення про степовий природний заповідник "Михайлівська цілина";
  • розвиватимуть творчі здібності;
  • розвиватимуть почуття любові до Батьківщини, рідного краю;
  • будуть формувати навички роботи в групі;
  • створять освітні продукти проєкту згідно критеріїв;
  • навчаються шукати, аналізувати, систематизувати та представляти отриману інформацію з різних джерел;
  •  формуватимуть уміння презентувати та захищати зміст проєкту,
  • навчатимуться оцінювати результати  власної проєктної діяльності та  діяльності однокласників.
  • формуватимуть дбайливе ставлення до природи рідного краю;
  • формуватимуть уміння представляти інформацію в доступному, естетичному вигляді;
  • вчаться планувати свій час;
  • відпрацьовуватимуть уміння діяти самостійно, робити вибір, приймати рішення.

 

Форми роботи: віртуальна екскурсія, перегляд та обговорення світлин, ілюстрацій, створення малюнків рідкісних рослин, робота з довідковою літературою.

 

Обладнання: ноутбук, світлини рослин та тварин заповідника, аркуші із завданнями для учнів, кольорові олівці, фломастери.

 

 

Регламент уроку

Частини уроку

Тривалість

І. Вступна частина. Привітання.

3 хв

ІІ. Повідомлення теми уроку

Робота в парах. Гра "Розсипанка"

5 хв

ІІІ. Основна частина.

Перегляд мультфільму «Михайлівська цілина»

Бесіда за переглянутим сюжетом

Творча лабораторія

Гра «Можна-не можна»

Руханка-танок "Мандрую по Землі"

Технологічна лабораторія

Вправа «Слова-анаграми»

Вправа «Павутинка»

20 хв

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Вправа «Мікрофон»

Рефлексія. Вправа «Мереживо вражень»

7 хв

 

Хід уроку

 

І. Вступна частина. Привітання.

Доброго дня! Мовим за звичаєм.

Доброго дня! Усім ми зичимо.

Ось почули ми дзвінок.

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався –

До уроку приготувався.

Тож девіз тепер згадаймо

І урок розпочинаймо.

 

Учні (хором)

Добре читаймо,

Все пам’ятаймо.

Новенькі словечка

В скриньку складаймо.

 

- Я очікую від вас плідної співпраці. Сподіваюсь, що ви будете активними, кмітливими, розумними, уважними, організованими.

- Діти, до нас на урок завітав Пізнайко.

Йде Пізнайко по шляхах,

По зарошених стежках

І питає в дітлашні:

– Це ж чиї дзвенять пісні?

– Наші (Діти відповідають хором).

– А оці рясні лани,

Що не змірять ширини?

– Наші! (Діти відповідають хором).

 

– А оці густі ліси

Дивовижної краси?

– Наші. (Діти відповідають хором).

– А чиї стрімкі річки

Мчать до моря навпрошки?

– Наші. (Діти відповідають хором).

 

– А чиї гірські верхи

Височіють навкруги?

– Наші. (Діти відповідають хором).

– А осяяні міста,

Де малеча вироста?

– Наші. (Діти відповідають хором).

– А матусі та батьки

Цих країв трудівники?

– Наші. (Діти відповідають хором).

– Як же зветься ця земля,

Гарна зблизька і здаля?

– Україна. (Діти відповідають хором).

 

ІІ. Повідомлення теми уроку

-А тема уроку сховалася у загадці.

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься … (Україна)

 

Робота в парах. Гра "Розсипанка"

Завдання. Скласти із букв слово Україна.

Розтяжка-напис "Україна" (кульки синьо-жовтого кольору) | . Різне

- Як ви думаєте, чому саме так звучить тема нашого уроку?

-Чи є вона для вас близькою  і знайомою?

- Якими словами ще можна сказати слово  Україна?

- Сьогодні у нас STEM-урок за проєктом " Досліджуємо рідний край. Михайлівська цілина."

 

ІІІ. Основна частина.

Перегляд мультфільму «Михайлівська цілина»

https://youtu.be/FLnt-5NpbuE?si=4X9Eajvew-RP01Am

Ми мандруємо, ми мандруємо,
Україною із Пізнайком крокуємо,
Так ми довго, довго йшли

І до Михайлівської цілини прийшли

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бесіда за переглянутим сюжетом

-         Михайлівська цілина -  одне з семи чудес Сумської області, територія, яка не мала впливу діяльності людини. Століття і тисячоліття до землі не доторкався навіть плуг. Там збереглись рідкісні види рослин і тварин. 95 років заповіднику – ціла епоха.

-         Що таке Михайлівська цілина?

-         Хто знає, що означає слово заповідник?

-         Як ви думаєте, для чого створюються заповідники?

-         Де знаходиться заповідник Михайлівська цілина?

-         Які рослини там ростуть?

-         Чи є там тварини?

-         Чому саме цілина?

-         Звичайно, там ціла земля, її ніколи не орали.

-         Помандруємо з Пізнайком рослинною та тваринною галереями заповідника.

 

Творча лабораторія

 

заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"Вправа «У рослинній галереї заповідника»

 

 

 

 

 

заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"

 

 

 

 

 

-         Роздивіться назви рослин. Чи бачили ви такі рослини?

-         Де саме?

-         Як ви думаєте, як виглядає степовий заповідник, коли зацвітуть рослини?

-         Чи гарний степ в таку пору?

 

Вправа « У тваринній галереї заповідника»

заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"

 

 

 

заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"

заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"заповідник "Міхайлівська цілина"

-         Яких тварин ви побачили в нашій галереї?

-         Яка з тварин вас зацікавила? Чим саме?

 

Гра «Можна-не можна»

Діти працюють за допомогою сигнальних карток або червоних і зелених цеглинок лего. Кожне правило обговорюється з вчителем.

  • Можна  зривати рослини у заповіднику?
  • Можна  підгодовувати тварин?
  • Можна фотографувати природу, спостерігати за тваринами?
  • Можна ламати гілки й дерева, викопувати та рвати трав’янисті рослини й кущі?
  • Можна створювати надмірний шум, турбувати тварин?
  • Можна руйнувати гнізда птахів, мурашники й нори?
  • Можна збирати та куштувати незнайомі гриби, ягоди й рослини?
  • Можна полювати?
  • Можна брати в руки пташенят і маленьких звірів, а також забирати їхні яйця?

 

Руханка-танок "Мандрую по Землі"

https://youtu.be/7LxJ5lo9cng?si=8JcdrMSNH2pYjhU_

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вправа «Слова-анаграми». Робота в парах.

Завдання. Переставити склади та відновити слова.

 

 

 

 

Технологічна лабораторія

-         Поміркуйте, чи можна нарвати букет кольорових квітів у заповіднику?

-         Чому?

-         Звичайно, всі рослини в заповіднику є рідкісними і оберігаються законом. Такі рослини занесені в Червону книгу. Їх не можна зривати та викопувати.

Малювання  рідкісних рослин, що ростуть в заповіднику.

-         Зараз ми спробуємо намалювати рідкісні рослини, що ростуть у заповіднику.

-         Уважно розгляньте ілюстрації. Оберіть рослинку, яку будете малювати.

-         Придивіться до кольору її пелюсток.

-         Погляньте, якої форми листя в рослини.

-         Придивіться до стебла.

У Черкаському лісгоспі раніше заквітувала червонокнижна сон-трава - ВІККААнемона лісова — Вікіпедія

 

 

 

 

 

Горицвіт весняний | ГОСПОДАРІЧервона книга України Дельфіній високий

Iris hungarica

Презентація робіт учнів

 

Вправа «Павутинка». Робота у групах.

-         Зараз ми попрацюємо у групах та складемо павутинку слів або малюнків до виразу Михайлівська цілина

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Вправа «Мікрофон»

Облітав журавель сто морів, сто земель,

Облітав, обходив, крила, ноги натрудив.

Ми спитали в журавля:

-Де найкраща є земля?

Журавель відповідає: (- Краще рідної - немає!)

-         Що ж відповів дітям журавель?

                                            (відповіді учнів)

-         Чому потрібно берегти природу рідного краю?

                                (відповіді учнів)

Рефлексія. Вправа «Мереживо вражень»

 Для вправи потрібен клубок з нитками. Клубок передається від одного учня до іншого розмотуючи нитку. Діти діляться своїми враженнями від уроку.

Всі ви, діти — молодці,

Гарно працювали!

Але дзвоник пролунав,

Він мені і вам сказав,

Що урок вже час кінчати,

Треба йти відпочивати.

docx
Додано
2 листопада 2023
Переглядів
147
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку