Cюжетно-динамічне заняття з фізичної культури на тему: «Малята-здоров'ята» для дітей старшої групи
КОНСПЕКТ
сюжетно-динамічного заняття з фізичної культури
на тему: «Малята-здоров’ята»
для дітей старшої групи
Мета: Вчити дітей пролазити в лабіринті в лабіринті, одночасно переносячи ліву руку і ліву ногу а також в протилежному напрямку праву руку і праву ногу.
Удосконалювати вміння дітей самостійно шикуватися в колону, шеренгу ; перешиковуватися з однієї колони в три, через центр трійками. Вправляти у різних видах ходьби, бігу.
Закріпити вміння виконувати вправи ритмічної гімнастики чітко, відчуваючи ритм музики.
Удосконалювати вміння лазити по гімнастичній стінці однойменним способом, ходити по вузькій лаві з мішечком з піском на голові, стрибати з обруча в обруч двома ногами легко на носках, підтягуватись руками на гімнастичній лаві.
Розвивати спритність, швидкість, увагу, сміливість.
Виховувати організованність, зосередженість, бажання берегти і зміцнювати своє здоров’я.
Обладнання: гімнастична стінка, лабіринт, дві гімнастичні лави, обручі, ребриста дошка, мішечки з піском (200 грам), ігрові атрибути.
Хід заняття.
Вихователь: Добрий ранок, добрі люди
Хай Вам щастя й доля буде.
Дитина1: Вас вітають дошкільнята
І запрошують всіх Вас
Силу й мудрість показати
І у спритності позмагатись.
Дитина2: У нашому садочку
Весело зростати,
Мріють дошкільнята
Спортсменами стати.
Дитина3: Спорт, певна річ, потрібен всім,
Зазначимо перед усім,
Спорт- помічник, здоров'я, гра,
Фізкульт-ура!
Ура! Ура! Ура!
Вихователь: Сьогодні, друзі дошкільнята,
Перешкод у нас багато
Щоб до спорткомплексу добратись
І у змаганнях участь взяти,
Треба нам їх подолати.
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
Вихователь: Один за одним шикуйсь дошкільнята
Треба нам ноги свої розім'яти.
Кроком руш! (ходьба).
Вище ноги підійміть
Як конячки ви ідіть.
(ходьба з високим підійманням стегна)
Молодці! Тепер присіли- раз,
Руки на коліна – два
І навприсядки пішли,
Плечі гарно розвели.
Спинки рівні дошкільнята,
Молодці мої малята.
(ходьба навприсядки)
Дружно встали, дітлахи,
Піднялися на носки
І легесенько пішли .
(ходьба на носочках і на п’ятках)
Перейшли на крок, раз- два, раз- два
Ліва нога, права нога
На біг легенький перейшли
(біг)
Знову кроком ми пішли, раз – два, раз- два.
На ходьбу повільну перейшли,
Руки вгору простягли.
Вбираємо в себе силу небесну,
Силу сонця і повітря чудесну.
Іще раз руки до сонця простягли,
І силу природи для себе взяли.
(дихальні вправи Хатхи-йоги )
В три колонки шикуйсь, дошкільнята,
Треба нам вправи свої розпочати.
(перешикування трійками)
Колонки підрівняйте
І розминку веселеньку
Зі мною починайте.
КОМПЛЕКС РИТМІЧНОЇ ГІМНАСТИКИ
1. |
Перекати з ноги на ногу. В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
2. |
Нахили голови вправо – вліво. В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
3. |
Піднімання плечей вгору. В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
4. |
Повороти тулуба вправо- вліво. В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
5. |
Нахили тулуба вправо - вліво. В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
6. |
Нахили тулуба вперед. В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
7. |
Ходьба «Гномик». В.П. – стійка, ноги на ширині плечей. |
8. |
Ходьба «Чебурашка». В.П. – стійка, ноги на ширині плечей |
9. |
«Пружинка». В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
10. |
Почергові махи ногами вперед. В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
11. |
Біг на місці с нахилом тулуба вперед. В.П. – основна стійка. (повторити 8 разів) |
12. |
Вправи на відновлення дихання . В.П. – основна стійка. (повторити 2-3 рази) |
13. |
Нахили тулуба вперед. В.П. – сидячи на підлозі, упор руками ззаді. (повторити 8 разів) |
14. |
Повороти зігнутих в колінах ніг. В.П. – сидячи на підлозі, упор руками ззаді. (повторити 8 разів ) |
15. |
Почергові махи ногами в сторони. В.П. – сидячи на підлозі, упор руками спереді. (повторити 8 разів кожною ногою ) |
16. |
Вправа «Велосипед». В.П. – сидячи на підлозі, упор руками ззаді. (повторити 4 рази правою ногою, 4 рази лівою ногою і 8 разів двома ногами) |
17. |
Вправи на відновлення дихання . В.П. – сидячи на підлозі. (повторити 2-3 рази) |
Вихователь: Добре діти розімялись,
Всі голівки підняли,
Гарним кроком всі пішли.
(Ходьба, перешикування в одну колонку, діти стають в
Одну шеренгу. Виконуємо точковий масаж, а в цей час розставляється обладнання).
• |
Станьте вільно. Витягніть руки і приготуйте два пальчики: великий і вказівний. Візьміть ними за кінчики вушок. Промовляйте: «Вушка, вушка, чують все!». Промасажуйте вушка коловими рухами 10 разів в один бік і 10 разів у другий. А тепер опустіть руки, струсіть долоньками. |
• |
Приготуйте вказівний палець, витягніть руки і поставте між бровами над носом. Промасажуйте цю точку коловими рухами по 10 разів вправо-вліво зі словами «Прокидайся, третє око!». Струсіть долньку. |
• |
Зберіть пальці руки в купку, відшукайте внизу шиї ямку, покладіть туди пальці зі словами: «Я вдихну, дихну, дихну!» - промасажуйте ямку 10 разів в один і 10 разів в другий бік. Ви бачите, чуєте, відчуваєте! |
• |
Уявіть, сонячний зайчик зазирнув вам в очі. Заплющіть їх. Зайчик побіг по личку – ніжно погладбте його долнями, зайчик на лобі, на носі, на ротику, на щічках – погладжуйте голівку, шию, животик, куки, ноги. Сонячний зайчик любить, пестить вас. Ви подружились із ним. |
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
Вихователь: Щоб подолати перешкоди
Гори і завали
Треба нам підготуватись
Бути сильними та дружними.
Тож слухайте малята:
1 перешкода:
На гору треба вам піднятись,
З неї на іншу гірку перейти і опуститись.
Але треба міцно триматись, щоб із гірки не зірватись.
(лазіння на гімнастичній стінці приставним кроком)
2 перешкода: Зверніть увагу мої малята,
Ось буря повалила дерева і утворила лабіринт.
Буде не легко вам в ньому дошкільнята,
Адже треба одночасно переносити праву руку
І праву ногу, а перейшовши на іншу сторону
Переносити ліву ногу і ліву руку.
Будьте уважні, це виконується вперше.
(пролізання в лабіринті)
3 перешкода: Ми животики підтянем,
По жердинці проповзем
До стежиночки дойдем.
(підтягування по гімнастичній лаві).
4 перешкода:По камінній стежечці пройти,
Ніжку біля ніжки ставлячи.
(ходьба по ребристій дошці)
5 перешкода: По тонесенькій доріжці
Треба мішки з піском перенести на голівці.
Ще й рівновагу всім тримати,
Не легко буде, малята.
(ходьба по гімнастичній лаві, мішечки з піском на голові).
6 перешкода: Гірський струмок тече, зупину не знає,
А тому він нас чекає.
Треба з камінчика на камінчик перестрибнути
І ніжок при цьому не замочити.
(стрибки із обруча в обруч)
Вихователь: По моїй команді, хлопчики і дівчата,
Будем перешкоди ми долати.
А допоможе мені спортивний свисток,
Всих спортсменів веселий дружок.
(Свисток. Починаються вправи.)
(повторити 4-5 підходів)
Вихователь: Молодці! Ну й дошкільнята, спритні та умілі!
Всі перешкоди подолали, силу й мужність показали
І до спорткомплексу добрались.
Але спочатку до мене підійшли
І аромат цілющих трав вдихули.
Вдихули в себе цілющі властивості рослин.
(Ароматерапія)
(діти стоять в колі, медитація: «Етюд душі»)
• |
Давайте привітаємо лікарів природи, котрі дають нам здоров’я. Опустіть руки вниз долонями горизонтально до підлоги і вголос: «Я вітаю тебе, Земле!» Простягніть руки перед собою долонями до гори: «Я вітаю тебе, Вода!». Зігніть руки в ліктях, і піднявши долоні до плечей, зверніться до неба: «Я вітаю тебе, Повітря!». Здійміть руки вгору долонями вперед: «Я вітаю тебе, Сонечко!». |
Вихователь: Діти! Є єдине до вас запитання:
Ви готові до змагання?
Тож не будемо чекати,
А почнемо з вами грати!
В цей чудовий, добрий час
До гри запрошую я вас!
Рухливі ігри:
1. “Естафета з прапорцями”
2. “Естафета з перешкодами”
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА
• |
От закінчились змагання. Показали нам вони, що діти наші вправні, сильні. І кмітливі, і швидкі. |
• |
За ведучим кроком руш, раз-два, раз-два. Ліва нога, права нога. А тепер всі правим боком. Приставним весели кроком. Зупиніться ви на мить і повітря наберіть. А зараз увага, хворобу і втому із себе виженіть. (Очищувальне дихання Хатхи-Йоги «Ха») |
• |
Аналіз заняття. Молодці: Добре всі ви тренувались. Сили й спритності набрались Та пора додому нам До побачення, гостям. |