Конспект сюжетного заняття «Прогулянка по лісу»
з фізичної культури для середнього дошкільного віку
Мета: продовжувати вдосконалювати навички різного виду ходьби; вправляти у лазінні через колоду; метанні предметів у горизонтальну ціль;вдосконалювати повзання по гімнастичній лаві в упорі на коліна та передпліччя; удосконалювати вміння стрибати вгору з розбігу; розвивати силу; окомір; рівновагу та бажання займатися фізкультурою.
Інвентар: шишки ( по дві шишки на кожну дитину), кошик для шишок, гімнастична лава, дві колоди, два обручі.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I Підготовча частина
Привітання: Щоб росли ви сильними,
Хоробрими , сміливими,
Покажемо , які ви вправні,
Разом виконуєте вправи.
Шикування в колону по одному.
Діти йдуть колоною по одному і по ходу беруть по дві шишки з кошика.
Перешиковання у ланки.
II Основна частина
Всі діти знають!
Треба з фізкультурою дружити,
Вправи кожен день робити,
Розминку разом час робити.
Комплекс ЗРВ « Малюки на зарядці»
В. п. – о. с., ноги на ширині стопи;
1-2 – піднятися на носочки, руки розвести через сторони вгору;
3-4 – набути в. п.
Повторити 6-8 р.
В. п. –ноги на ширині плеч, руки опущені;
1 – нахил тулуба вперед, покласти шишку на підлогу ;
2 – випрямитися;
3 – нахил тулуба вперед , підняти шишку;
4 – набути в. п.
Повторити 6-8 р.
В. п. – о. с., руки опущені;
1 – повернути тулуб вправо/ вліво, руки сховати за спину;
2 – набути в. п.
Првторити 6-8 р.
В. п. – о. с., руки за спиною;
1 – підняти руки з шишками вперед і сказати : « Ось».
2 – набути в. п.
Повторити 4 р. у кожну сторону.
В.п. – о. с. , руки опущені;
1 – підняти праву/ ліву руку з шишкою вгору;
2 – набути в.п.
Повторити 4 р. з кожною рукою
В.п. ноги разом, руки з шишками притиснуті до грудей.
Стрибки на обох ногах на місці ( 10р. з чергуванням з ходьбою).
Вправа на відновлення дихання. 3- 4 р.
Перешикування в одну колону по одному і по ходу повертаємо шишки до кошика.
Якщо будем спорт любити,
Зможемо років сто прожити!
Основні види рухів ( поточний спосіб):
ОМВ. (Діти по черзі підходять до лави, проповзають по ній в упорі на коліна та предпліччя.)
ОМВ. ( Перед дітьми лежить дві колоди. Першу перелізти правим боком , а другу лівим боком; взяти по дві шишки з кошика)
ОМВ. ( Діти кидають шишки лівою та правою рукою знизу в обручі, покладені на підлозі)
ОМВ . ( Діти на четвереньках переносять шишки на спині )
ОМВ. ( Діти йдуть по рейці, руки в сторони та кладуть до кошика шишки)
Вправа на відновлення дихання 3-4р.
ОМВ. ( Глубокий вдох через нс та повільних видих через рот).
Ми завзяті малюки!
В ігри граєм залюбки.
Кроком рушаємо
Та гру починаємо…
Р / гра « Діти та вовк»
Повторити 2р.
Вправа на відновлення дихання3-4р.
Психогімнастика « Тиша для пташенят»
(Фізінструктор пропонує дітям перетворитися на пташенят і показати , як вони
п’ють водичку . Діти – « пташенята» гладять свої животики – напилися, показують сонним писком , що хочуть спати . Діти – « пташенята» вкладаються на килимок
« спати»)
( Під спокійну музику « пташенята» відпочивають).
Шикування в колону по одному
III Заключна частина
Вправа на відновлення дихання 3р.
Діти крокують звичайним кроком в колоні по одному їз зали.