Конспект уроку "Моральні цінності Святого Письма ознайомить учнів із скарбничкою духовності яка наповнить їх душі християнськими чеснотами.
Християнська етика 6 кл
Тема уроку: Моральні цінності Святого Письма.
Узагальнення матеріалу.
Мета: навчити дітей, що моральні цінності святого Письма є
досконалі. І тільки дотримання їх робить людину
досконалою.
Біблійне
джеререло: Єван. св.. Іоана 14:15, Вихід 19-20
Єван. св.. Луки 18:14, Буття 11:1-9
Перше соборне послання св.. апостола Петра 4:9
Буття 18:1-14.
Єван. св.. Іоана 14:21, Буття 22
Єван. св.. Матвія 6:14-15
Хід уроку
І. Вступ. ( презентація слайд 1)
Сторінками Книги Святої, Мов потоком полину живим. І знайду я у Божому слові Шлях до неба, в Господній дім. Віднайду те, що дасть наснагу, Те, що рани здатне зцілить. |
Що втамує в дорозі спрагу, дасть підтримку у скрутну мить. Сам до серця мого промовляє Мій Спаситель і Батько мій, Я над книгою нижче схиляюсь: «вчи, Господь, я навіки Твій!» |
1. Робота з Біблією ( презентація слайд 2 )
Напиши про яку моральну цінність Святого письма йдеться.
апостола Петра 4:9 Буття 18:1-14.
( 1 - заповіді Божі,
2 - гординя та зарозумілість,
3 - гостинність та щедрість.
4 - любов,
5 - вміння прощати)
д/з Зачитати народні приказки і прислів’я в яких говориться
про моральні цінності Святого Письма
Моральність – це розум серця
Краще по світу збирати, ніж чуже брати
Злодій, що заєць — і тіні своєї боїться
Краще свій шматок, ніж чужий пиріг
Бог бачить, хто кого образить
Ігри
2. Заповіді Божі
Записуємо Заповіді на картонках, кожне слово окремо і кожну заповідь іншим кольором. Ділимо учасників на групи і даємо слова із двох Заповідей, змішані між собою. Вони повинні скласти ці слова, щоб вийшли Заповіді (для складності можна Правди віри, Чесноти, Дари святого Духа і т.д.)
3. Доведи власну думку (робота в групах)
Учасників гри ділимо на дві групи. Кожній групі даємо завдання.
Наприклад: довести,
перша група .... що вміння прощати – є ознакою сильної людини.
Друга група - що вміння прощати – є ознакою слабкості духу людини.
За відведений час діти подумають, радяться і записують докази. Потім представник з кожної групи виходить і зачитує думки своєї групи. Опісля обидві групи мають дійти до спільної думки.
( вміння прощати, гостинність та щедрість)
4. Пантоміма ( завдання виконується в парах)
Учасників ділимо на декілька груп. Кожній групі даємо завдання: зобразити сценку з використанням норм моральних цінностей Святого Письма пантомімою. Решта мають відгадати.
(закони Божі, гординя та зарозумілість, любов)
Народ тремтів, бо бачив Божу славу,
Аж блискавки розкрили небокрай
І сам Мойсей, тримаючи скрижалі,
Спускався із гори (Сінай).
Я вірю, що існує Бог на світі,
Могутній і ласкавий наш Творець,
Він дав Христа, щоб від гріха нас увільнити
У Трійці Пресвятій це Бог (Отець).
І вірю ще, що засланий Месія,
Що на Христі прийняв за нас смертельний скін
Це є Господь наш і наш Бог правдивий
І в Трійці має назву Божий (Син).
А також вірю, що мене не полишає
В хвилину радості і в час тривожних скрух
Той Бог, що всюди є, все наповняє
У Трійці Пресвятій це Божий (Дух).
Блаженний хто за правду постраждав,
Хто у житті своїм зазнав митарства,
Хто серцем чистий, кого світ прогнав
Вам зготував Господь Небесне (Царство).
Переломивши хліб й благословивши чашу,
Сказав Христос: Аж до закінчення віків
Я в жертву Своє Тіло й Кров приношу
Вам на спасіння і на прощення (гріхів).
Обговорення.
І людяність
О досягнення, збільшили вас до ІО
О талант - ІОО
О мужність ІООО
О любов ІОООО
О успіх ІОООО
( прибрати І) ООООООО
«Якщо у вас не буде людяності, решта – нічого не варте»
Література