Мета: Перевірити рівень знань засвоєння знань учнями . Ознайомити їх з прийомами додавання та віднімання, що ґрунтуються на знанні десяткового складу чисел. Продовжувати роботу над формуванням вміння розв'язувати задачі певного виду, встановлювати істинні чи хибні висловлювання, розрізняти геометричні фігури, розвивати логічне мислення учнів, пам'ять , увагу. Виховувати працьовитість, творче ставлення до навчання, відповідальність при виконанні роботи в парі.
Урок математика
Тема : Запис чисел у нумераційній таблиці. Розкладання числа на розрядні доданки. Додавання і віднімання пов’язані з нумерацією чисел. Розв’язування задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.
Мета: Перевірити рівень знань засвоєння знань учнями . Ознайомити їх з прийомами додавання та віднімання, що ґрунтуються на знанні десяткового складу чисел. Продовжувати роботу над формуванням вміння розв’язувати задачі певного виду, встановлювати істинні чи хибні висловлювання, розрізняти геометричні фігури, розвивати логічне мислення учнів, пам'ять , увагу. Виховувати працьовитість, творче ставлення до навчання, відповідальність при виконанні роботи в парі.
Обладнання: сигнальні картки, картки для парної роботи, скорочений запис умови задачі
Тип уроку: повторення
Хід уроку
І.Організація учнів до роботи
Добрий день!
У добрий час!
Радо ми вітаєм вас
З миром зустрічаємо
Щастя вам бажаємо в подорож рушаємо
ІІ Актуалізація опорних знань учнів
В подорож по океану в царство до царя Салтана
Цар на острові живе, кіт той острів стереже.
Пропустить він лише того,хто правильно відповість на питання
*Каліграфічна хвилинка
П’ять дощинок із хмарини
Впали на траву в долині
Три дощини на хмарині
Одягали сорочини-
Одягнуть і стрибнуть вниз
На густий зелений ліс.
Скільки дощик їх приніс на долину і на ліс. (8)
МАТЕМАТИЧНИЙ ДИКТАНТ
Веселі задачки :
Грались на травиці.
Рижик теж до них прибіг.
Скільки кошенят усіх?
(3+1)
В мене два синочки
І чотири дочки.
Скільки ж діток в квочки?
(2+4)
3)В нас сімейка невеличка,
2 брати і 3 сестрички:
Даша, Соня, Глаша,
Ваня і Андрій.
Порахуй усіх мерщій.
4)Бабуся Оля у печі
Випікала калачі -
6 спекла, 4 з‘їли.
Скільки залишили?
Далі далі по доріжці,взявшись за руки рушаймо і до білки потрапляймо. Вона їсть смачні горішки :
10, 17, 14, 20
Десятки |
Одиниці |
|
|
|
|
|
|
|
|
А зараз обміняйтесь зошитами и перевірте одне одного
Учні обмінюються зошитами і перевіряють правильність виконання завдання одне в одного
ІІІ Узагальнення и систематизація знань, умінь і навичок учнів
Добрі та міцні горішки, відпочинемо ми трішки
( пальчикова гімнастика)
Вправа «Зайчик»
На засніженім лужку,
Плигав зайчик в кожушку
Раптом сніг пішов з дощем
Він сховався під кущем
Зайцю барабан дали
Він застукав раз два три
Ми за зайчиком стрибаєм – до палацу потрапляєм
Знайти значення виразів ви відгадаєте загадку
Дуже я потрібна всім -
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу.
3 +5= 8 |
|
К |
8 - 2 = 6 |
|
Н |
6 - 1 = 5 |
|
И |
8 - 5 = 3 |
|
Г |
3 - 3 = 0 |
|
А |
Представники груп презентують результати роботи
***Тут із моря океана дружно вийшли парубки.
Витязі в тигровій шкурі,
вдалі, мужні вояки.
Допоможемо ми їм
приклади зробити,
щоб змогли вони і далі
вправно тут служити
13 = 16 = 12 =
11 = 14 = 18 =
РУХАНКА
Спала киця біля тину,
Всілась муха їй на спину.
Киця муху відігнала,
Лапкою вмиватись стала.
Потягнулася ліниво,
Озирнулась неквапливо,
Хитро хвостиком махнула
І по справах дременула...
витязі вам дякую сказали
та пішли у море знов..
бо такий у них закон
Тут із неба лебідь –птиця
Раптом втрапила..сестриця
Витязів прекрасних цих
Із задачками для всіх
*Робота над задачами (с. 99 впр.5)
Висота берези 6 м, а висота сосни – на 4 м більша. Яка висота сосни?
6м
?, на 4м
більша
Аналіз задачі:
-Про що розповідається в задачі?
-Що нам відомо в задачі про березу?
-Що нам відомо в задачі про сосну?
(під час аналізу задачі умова записується на дошці)
(додати )
6 + 4 = 10 ( м)
Відповідь: 10 м
*ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА ( музична «Ми твоя надія, Україна»)
-Діти , царівна дуже задоволена вашою роботою і пропонує вам самостійно розв'язати наступну задачу
????? Задача (самостійно)
Порівняти висоту сосни і берези. На скільки метрів сосна вища за березу.
Повернувшись до світлиці, у покої до цариці, ми побачили килимок. Давайте розглянемо його і скажемо з яких геометричних фігур він складається?
Який квадрат складається з трикутників і п'ятикутників?
На цьому дивовижному килимкові ми і потрапимо додому.
ІУ. Підсумок уроку
*Підсумкова бесіда
А поки ми летимо додому, давайте згадаємо…
Які висловлення істинні, а які хибні?
Влітку іде сніг (-)
Всі птахи літають (-)
Одеса - столиця України (-)
Кривий Ріг – місто в якому ми живемо? (+)
Ось в Кривий Ріг ми і потрапили, бо саме в цьому місті і розташована наша школа.
-Молодці, діти. Дякую Вам за вашу чудову працю