Конспект уроку 1 клас

Про матеріал
Конспект заняття Тема: «Автоматизація звука ш». Цілі: формувати правильну вимову вчити звук [ш], орієнтуватися в органах артикуляції; розвивати правильне мовленнєве дихання; удосконалювати та збагачувати словниковий запас, стимулювати зв´язне мовлення; корегувати пізнавальну активність, увагу, логічне мислення; виховувати бажання допомагати друзям, почуття колективізму. Обладнання: картинки для артикуляційної гімнастики, картинки предметів на звук [ш], дзеркала, фішки, м’яч.
Перегляд файлу

Конспект заняття

Тема:  Автоматизація звука [с] в складах та словах.

Цілі: формувати правильну вимову звука [с] в складах та словах, збагачувати словниковий запас; розвивати артикуляційний апарат, фонематичний слух, логічне мислення, пам'ять; виховувати самоконтроль, бажання виразно і чітко говорити.

Обладнання: дзеркало, схеми до завдань, картинки на звук «с», м’яч.

Хід заняття

  1. Артикуляційна гімнастика.

Казочка про працьовитий насос

У одному Королівстві повітряних кульок жив Насос. У цьому Королівстві бути насосом було дуже престижно, тому він з гордістю носив своє ім’я та завжди посміхався (вправа «Парканчик»).

Він вправно надував повітряні кульки (язичок впираємо поперемінно у щоки і пальцем виштовхуємо). Він довго вчився правильно дихати, щоб швидко не втомлюватися (витягнути язичок і здути шматок серветки з долоні, дуючи на язик).

Окрім роботи, Насосик  любив спускатися із гірки (вправа «Гірка») та стрибати на батуті (вправа «Місим тісто»).

Після таких розваг йому завжди ставало спекотно (вправа «Лопатка»). Тому він вмикав кондиціонер (покласти широкий кінчик язика на нижню губу і подути по центрі язика). А ще Насосик любив танцювати (вправа «Чистимо зубки»)

Виконуючи свою роботу час для нього проходив дуже швидко (вправа «Годинник»).

Насосик дружив  з іншими насосиками, вони разом прибирали територію Королівства (поставити язик за нижні зубки і вигнути гіркоюта виконувати «вимітаючі» рухи язиком вперед). А також вони любили всі разом попити чаю (вправа «Чашечка») та поласувати смачним варенням (вправа «Смачне варення»).

 

  1. Гра «Добавлянки» (з м’ячем).

 Логопед кидає м’яч дитині і говорить першу частину слова, а дитина добавляє в кінці склад «са» і вимовляє ціле слово, повертаючи м’яч логопеду.

ко … (са)           ро…(са)            ву…(са)  ра…(са)

ма…(са)  ка…(са)  ри…(са)           бо…(са)

  1. Підбір ознак до предмету.

Логопед викладає перед дітьми предметні картинки на звук «с», завдання дітей описати їх, відповівши на питання: Яка? Який? Яке? Які? Кожен з дітей по черзі додає слово-опис до картинки.

          Синиця (Яка?) – маленька, жовтогруда, летюча, спритна.  

          Сливи  (Які?) – смачні, сині, маленькі, довгі, доспілі.

          Село  (Яке?) -  велике, квітуче, затишне, весняне, рідне.

          Слон (Який?) – сірий, великий, вухатий, повільний.

  1. Мовленнєва гра «Четвертий зайвий»

 Демонструємо перед дітьми 6 рядків по 4 картинки в кожному, завдання визначити яке слово зайве, опираючись на те, в якому слові нема звука «с».

          Спідниця, шапка, сукня, сарафан.

          Ананас, лоша, собака, слон.

          Квас, автобус, машина, велосипед.

          Пилосос, чайник, миска, вуса.

          М'ясо, кішка, сіно, рись.

  1. Гра «Упіймай звук».

Послухай уважно вірш, почувши звук [с] у слові, плесни в долоні.

          Здивувалось сонечко

          На маленьку сонечку,

          Сонечка умита,

          Сонечка одіта,

          Чисті черевички

          У косичках стрічки.

         Усміхнулось сонечко

         До малої Сонечки.

  1. Вивчити скоромовку

Синиці сіно сушили,

Сороки солому носили.

7. Підсумки.

  - Який Ви знаєте одяг на звук с?

  - В якій цифрі є звук с?

  - Яким способом ми ловили звук с?

  - Для чого був сьогодні м’яч на занятті?

8. Домашнє завдання

    Вивчити скоромовку

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Додано
9 лютого 2025
Переглядів
230
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку