Тема: Роль інформації в житті людини.
Мета:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Гра «Добери слово»
ПЕРСОНАЛЬНИЙ (комп’ютер)
СИСТЕМНИЙ (блок)
ПЛОСКИЙ (монітор)
КОЛЬОРОВИЙ (принтер)
ЛАЗЕРНИЙ (диск)
IV. Вивчення нового матеріалу
Кожного дня люди все більше дізнаються про навколишній світ. Наприклад, коли читають книжку, слухають якусь розповідь, спілкуєшся з товаришами, таким чином отримують багато різної інформації.
Інформація – новини, нові відомості, нові знання.
Передається інформація за допомогою повідомлень.
Людина сприймає повідомлення за допомогою органів чуття: органи зору, органи слуху, органу смаку, органу нюху та органу дотику.
Тому повідомлення за способом сприйняття поділяють на такі типи:
Повідомлення можна подавати різними способами, наприклад, за допомогою:
Повідомлення за способом подання поділяються:
Текстовий, графічний, звуковий, умовні жести, сигнали та комбінований.
V.Фізкультхвилинка
Котик рано піднімався, добре лапкою вмивався.
Гарно вушка вимивав, шубку добре розчесав,
Потів трішки поплигав.
Поруч муха задзижчала і його роздратувала.
Він її прогнав від себе, до роботи ж йому треба!
VІ. Засвоєння нових знань,формування вмінь і навичок
Завдання 1. Яку інформацію ти отримуєш, дивлячись на такі сигнали світлофора:
Зелений – _______________
Жовтий – _______________
Зелений – _______________
Завдання 2. Які способи подання повідомлень зображені на малюнках?
Робота за комп’ютером
2)Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами:
https://learningapps.org/397591
https://learningapps.org/4554071
3) Вправи для очей
VІІ. Підсумки уроку
1