Конспект уроку 5 клас Перетворення мішаного числа в неправильний дріб і навпаки

Про матеріал
Учням важливо не тільки знати теоретичний матеріал, а й вміти застосовувати його до розв'чязування вправ і задач
Перегляд файлу

Тема уроку: Перетворення мішаного числа в неправильний дріб і навпаки

Мета уроку:

 Навчальна:

-  Повторити поняття мішаного числа, його цілої та дробової частин.

-  Навчитися безпомилково перетворювати один вид дробу на інший.

 

Розвиваюча:

-   Закріпити вміння виділяти цілу частину з неправильного дробу.

 - Відпрацювати навички запису мішаного числа у вигляді неправильного дробу і навпаки.

- Застосовувати набуті знання для розв’язання різноманітних математичних задач.

 

Виховна:

  •          Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички та математичну  культуру учнів.

 

Обладнання:

 -  Підручник з математики 5 клас автор Н.А.Тарасенкова

 - Зошити

 -  Дошка

-  Картки із завданнями різного рівня складності

 - Моделі дробів

 

Хід уроку

 

 

І. Етап орієнтації:

Створення позитивної атмосфери в класі.

Діти! У нас сьогодні ніби свято,

гостей зібралося багато.

Ану ж на них ви подивіться

І веселенько усміхніться.

А тепер тихенько поверніться,

один одному всміхніться,

На урок старання не забудьте взяти,

Сядьте всі рівненько, будем починати.

 

 Перевірка домашнього завдання .

 ІІ. Етап визначення мети:

 

  Фронтальне опитування:

   - Що таке дріб? Назвіть приклади.

   - Що таке чисельник дробу? Що таке знаменник дробу?

   - Які бувають дроби? Наведіть приклади.

   - Що таке мішане число? З яких частин воно складається?

   - Що таке неправильний дріб? Наведіть приклади

   - Чим відрізняється неправильний дріб від правильного?

 

  Усні вправи:

 

   -  Порівняння дробів з однаковими знаменниками.

   - Зачитування мішаних чисел у вигляді сум цілого числа і дробу.  

   - Назвати правильні дроби із знаменником 5, 17, 22

   -  Назвати неправильні дроби із чисельником 12, 5, 26

   - Доповніть дроби до 1: знаменнник  17, 22, 43;  чисельник  7, 18, 47

 

ІІІ. Етап проектування:

 

Перетворення  мішаного числа в неправильний дріб:

 

   Наочна демонстрація: Використання моделей дробів або малюнків для пояснення процесу перетворення.

 

   Алгоритм:

 

     - Помножити цілу частину на знаменник дробової частини.

     - До отриманого добутку додати чисельник дробової частини.

     - Записати отриману суму як чисельник нового дробу, а знаменник залишити без змін.

 

   Первинне закріплення: Розв’язання кількох прикладів різної складності з детальним поясненням кожного кроку.  

 

 -  2 1/3 = (2 * 3 + 1) / 3 = 7/3

 - Закріплення алгоритму на кількох прикладах з різними знаменниками.

 

 Перетворення неправильного дробу в мішане число:

 

   Наочна демонстрація: Використання моделей дробів або малюнків для пояснення процесу перетворення.

 

   Алгоритм:

 

     - Поділити чисельник на знаменник з остачею.

     - Неповна частка буде цілою частиною мішаного числа.

     - Остача буде чисельником дробової частини, а знаменник залишиться тим самим.

  

Первинне закріплення: Розв’язання кількох прикладів різної складності з детальним поясненням кожного кроку.

 

   11/4 = 2 (залишок 3) = 2 3/4

  

  •          Закріплення алгоритму на кількох прикладах з різними чисельниками і

знаменниками.

 

ФІЗХВИЛИНКА

 

Ми писали, ми трудились

Наші ручки вже втомились,

А щоб гарно написати

Треба пальці розім’яти.

Руки кілька раз тряхнемо

І писати знов почнемо

 

IV. Етап організації виконання плану:

 

Робота з підручником:

Виконання завдань біля дошки (учні, яким важко працювати самостійно)

 

   - Вправи  на перетворення мішаних чисел в неправильні дроби і навпаки.

 

- Завдання різного рівня складності з подальшою перевіркою.

.

  Самостійна робота в парах для учнів, які  можуть виконати роботу самостійно:

 

   - Виконання завдань на картках або в зошитах.

 

   -  Демонстрація  виконаних завдань біля дошки.

 

V. Етап контрольно-оцінювальний

 

Фронтальне обговорення:

 - Як перетворити неправильний дріб у мішане число?

- Як перетворити мішане число в неправильний дріб?

- Складання схему - алгоритм перетворення.

-Складання власних прикладів на перетворення дробів.

 

Рефлексія

  •          Чи було важко виконувати дані перетворення? 
  •          Чому?

 

Оцінювання роботи учнів на уроці

 

VI. Домашнє завдання

 

 - Виконати завдання з підручника (зазначити конкретні номери).

 - За бажанням додатково: скласти 5 прикладів на перетворення мішаних чисел в неправильні дроби і навпаки.

doc
Додано
30 січня
Переглядів
193
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку