Алгебра, 8 клас
Тема: Квадратні корені. Дійсні числа.
Урок № 37
Тема уроку: Властивості арифметичного квадратного кореня.
Мета:
освітня: сформувати в учнів знання про властивості арифметичного квадратного кореня; формувати вміння застосовувати вивчені властивості для обчислення значень виразів, спрощення та перетворення виразів; формувати культуру усних та письмових обчислень;
розвиваюча: розвивати обчислювальні навички при розв’язуванні завдань на добування коренів; стимулювати учнів до висловлювань без побоювань помилитися; сприяти розвитку усного мовлення учнів (вміння володіти предметною мовою, спілкування державною мовою); розвивати навички самооцінювання;
виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, увагу, старанність; сприяти формуванню толерантного ставлення до себе, однокласників, учителя, підтримувати інтерес до предмета.
Обладнання: мультимедійне обладнання, презентація, підручник (А.Г. Мерзляк Алгебра: підруч. для 8 кл. загальноосвіт. навч. закл., 2016 р.), роздатковий матеріал.
Тип уроку: урок вивчення нової теми, засвоєння нових знань.
Хід уроку.
I. Організаційний етап. (3 хв.):
Слайд 1
Добрий день вам, добрі люди!
Хай завжди вам щастя буде!
Ми вас щиро всіх вітаєм
І урок свій починаєм!
Слайд 2
Я вітаю усіх на уроці: і гостей, і учнів.
Діти, кожному хочу побажати , щоб ви були на цьому уроці
С – спокійними
П – прогресивними
І – інтелектуальними
Х – хоробрими
І тоді прийде до вас успіх.
Успіх – це сума всіх досягнень, що повторюються кожного дня. Запорука успіху – постійна занятість.
Це епіграф нашого уроку.
Слайд 3
У картках, які я вам роздала, поставте мітку у рядку «На початку уроку» під тією картинкою, яка відповідає вашому настрою зараз.
|
|
|
|
|
|
радісний |
діяльний |
пригнічений |
поганий |
роздратований |
|
На початку уроку |
|
|
|
|
|
По закінченню уроку |
|
|
|
|
|
ІІ. Перевірка домашнього завдання. (2 хв.) З’ясувати чи потрібна консультація з домашнього завдання. Перевірка домашнього завдання в парах (взаємооцінювання).
Слайд 4
№ 429
1). ;
2). ;
3). С = {м; а; т; е; и; к};
4). D = {5}.
№ 454.
1). і 0,2; 0,2 = =
< , тому < 0,2.
2). і 0,77; = 0,777778… >0,77
> 0,77
3). -1, (645) < -1,(643)
ІІІ. Активізація знань. (10 хв.)
Слайд 5
1.Усне опитування:
Слайд 6
2.Історична довідка
IV етап. Вивчення нової теми. (10 хв.)
Слайд 7
Сьогодні ми на уроці познайомимося з властивостями арифметичного квадратного кореня, навчимося використовувати їх при обчисленнях виразів, що містять радикали. Мета уроку:
• формувати в учнів знання про властивості арифметичного квадратного кореня;
• формувати вміння застосовувати вивчені властивості для обчислення значень виразів, спрощення та перетворення виразів;
• формувати культуру усних та письмових обчислень.
Слайд 8
Робота з підручником § 2 п.15 стор.115.
Теорема 15.1. Для будь-якого дійсного числа а виконується рівність .
Наприклад, ; .
Наступна теорема узагальнює цей факт.
Теорема 15.2 (арифметичний квадратний корінь зі степеня). Для будь-якого дійсного числа а та будь-якого натурального числа n виконується рівність
Наприклад, ; .
Слайд 9
Теорема 15.3 (арифметичний квадратний корінь із добутку). Для будь-яких дійсних чисел a і b таких, що і , виконується рівність .
Наприклад, .
Доведена теорема поширюється також на випадок, коли кількість множників під знаком кореня більша за два.
Наприклад, , якщо .
Теорема 15.4 (арифметичний квадратний корінь із дробу). Для будь-яких дійсних чисел a і b таких, що і , виконується рівність .
Наприклад, ; .
Також поглянемо на Приклад 1 на стор. 116.
Слайд 10
Помінявши в тотожностях і місцями їхні ліві та праві частини, маємо: і .
Цими тотожностями користуються в процесі множення й ділення арифметичних квадратних коренів.
Наприклад, ; .
Також поглянемо на Приклад 2 на стор. 117.
Слайд 11
Встали рівно біля парт.
Починаємо наш старт.
Руки вгору, руки вниз,
Подивились пильно скрізь.
Головою покрутили,
Потім разом всі присіли.
Піднялись, позагинались
І здоровими зостались.
Руки за голову ставимо сміло
И повертаємось вправо і вліво.
Зробимо чітко, діти, цю вправо
Двічі наліво, двічі направо –
Будемо мати гарну поставу.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
V етап. Закріплення вивченого матеріалу. (10 хв.)
Слайд 12
VІ етап. Підсумок уроку. (4 хв.)
Слайд 13
Ну, а тепер поставте мітку в карточці під тією картинкою, яка відповідає вашому настрою наприкінці уроку.
|
|
|
|
|
|
радісний |
діяльний |
пригнічений |
поганий |
роздратований |
|
На початку уроку |
|
|
|
|
|
По закінченню уроку |
|
|
|
|
|
VIІ. Домашнє завдання. (1 хв.)
Слайд 14
Опрацювати § 2 п.15 с. 115-118; розв’язати №474, №476, №478.
Слайд 15
Дякую за увагу! Бажаю всім творчих успіхів!