Конспект уроку " Атмосферні опади"

Про матеріал
Атмосферні опади ( 6 клас ) Мета: поглибити та систематизувати знання учнів про атмосферні опади; формувати знання про особливості опадів та закономірності їх розподілу на землі; формувати вміння будувати стовпчикові діаграми; розвивати пам'ять, спостережливість, творчі здібності учнів.
Перегляд файлу

Тема :  Атмосферні опади ( 6 клас )

Мета: поглибити та систематизувати знання учнів про атмосферні опади; формувати знання про особливості опадів та закономірності їх розподілу на землі; формувати вміння будувати стовпчикові діаграми; розвивати пам'ять, спостережливість, творчі здібності учнів.

 

Обладнання: підручники, зошити для практичних робіт, фізична карата півкуль, проектор, ППЗ «Загальна географія. 6 кл.»

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

                                        ХІД  УРОКУ

  1. Організаційний момент
  2. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Вчитель зачитує поетичні рядки:

    Дощ полив, і день такий полив'яний.
Все блищить, і люди як нові.
Лиш дідок старесенький, кропив'яний,
блискавки визбирує в траві.

Струшується сад, як парасолька.
Мокрі ниви, і порожній шлях...
Ген корів розсипана квасолька
доганяє хмари у полях.

                                Л.Костенко

 

Погляньте, погляньте, яка благодать!
Дивіться: метелики з неба летять!

Квітки повмирали усюди надворі, —
Морозець малює на шибках узори...

Картинкою гарною стане віконце,
Як трошки поблискає золотом сонце.

Погляньте, погляньте, яка благодать:
Метелики з неба летять і летять

                                      О.Олесь

 

  • Про що йдеться у цих рядках?
  • Які ви знаєте атмосферні опади?

Дія атмосферних опадів буває надзвичайно різною Наприклад, дощ приносить благодатну вологу для рослин, тварин та людей, а може бути причиною катастрофічних повеней і паводків. Сніг , наче ковдра, захищає посіви та корені рослин від сильних морозів, а може бути причиною заносів, аварій на дорогах, обриву ліній електропередач. Саме різновиди опадів та їх особливості ми розглянемо на сьогоднішньому уроці.

( Висвітлюється 1 слайд, учні записують тему уроку)

  1. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда з учнями:

 Поява атмосферних опадів пов’язана із унікальними властивостями води.  Згадайте з курсу природознавства:

  • В яких станах може перебувати вода?
  • Чи може вода переходити з одного стану в інший?
  • Як називається процес переходу води з рідкого стану у газоподібний?
  •  Як називається процес переходу води з газоподібного стану у рідкий?
  • Як називається процес переходу води з рідкого стану у твердий?
  • Як називається процес переходу води з твердого стану у рідкий ?
  • Що таке насичене повітря?
  • Що таке ненасичене повітря?

 

  1. Вивчення нового матеріалу

А) Метод « Мозковий штурм»

Подумайте і запропонуйте свій варіант визначення « атмосферні опади».

Свої відповіді звіримо із визначенням, що на слайді 2 ( висвітлюється слайд 2)

Б) Робота зі слайдами «Класифікація опадів»

В)Гра « Третій зайвий» Вчитель називає атмосферні опади, учні знаходять зайве поняття і пояснюють чому вибрали саме його)

  • Сніг,град, дощ
  • Роса, дощ, сніг
  • Роса, іній, сніг

Г) Демонстрація ППЗ «Утворення опадів (дощу, снігу, граду)»

Д) Самостійна робота учнів.

Використовуючи текст підручника, заповніть таблицю ( завдання на слайді)

Опади

Звідки випадають

Стан опадів

Умови утворення

Пора року

Роса

 

 

 

 

Іній

 

 

 

 

 

Взаємоперевірка ( учні обмінюються зошитами і виставляють один одному бали, звіряючи відповіді на слайді)

Е) Прийом «Дивуй»

Учні мали випереджуюче завдання: підготувати цікаву інформацію про різні види опадів. Виступи учнів про:

  • «кольорові» дощі;
  • «сухий» дощ;
  • наймокріше місце на землі;
  • дощ «на замовлення»;
  • «полюс» посушливості;
  • Різноманіття сніжинок;
  • найбільша градина;
  • оголошення «війни» граду.

Є) Демонстрація ППЗ «Вимірювання опадів»

Ж) Розповідь вчителя про закономірності розподілу опадів на земній поверхні ( аналіз карти на слайді).

5. Закріплення вивченого матеріалу

Показ слайду «Діаграма опадів», пояснення вчителя як будувати стовпчикову діаграму.

Виконання практичної роботи «Побудова стовпчикової діаграми опадів».

Аналіз діаграми:

  • Про що ми можемо дізнатись з цієї діаграми?
  • В яку пору року випадає більше опадів?
  • В яку пору року випадає найменше опадів?
  1. Підсумки уроку. Оцінювання навчальних досягнень учнів.
  2. Домашнє завдання

Вивчити параграф.

Побудувати стовпчикову діаграму опадів за своїм календарем спостережень за погодою.

docx
Додано
13 лютого 2022
Переглядів
440
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку