Числівник . Тренувальні вправи
Мета : закріпити та удосконалити знання за темою « Числівник » ; розвивати увагу , пам'ять , абстрактне та логічне мислення , зв’язне мовлення; виховувати в учнів почуття взаємодопомоги
Тип уроку : підсумковий
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІІІ. Мотивація навчання учнів
Розв’язати подані приклади , записуючи цифри словами , визначити відмінки числівників .
468+ 296 ; від 1478 – 263 ; скільки разів 7 міститься в 196 ; до 6 /8 додати 0,5;
від 1900 – 134
Скласти розповідь « Вправи на уроці фізичної культури » , використовуючи числівники .
-П'ятнадцять , дві сьомих , одиниця , п’ятеро , один ;
-Шість , дев’яносто , мільйон , шестиповерховий , нуль цілих двадцять три тисячних ;
-Вісімнадцять , тридцятий , п’ятдесят , третій , потроїти .
5.Вправа « Знавець фразеологізмів »
Записати значення фразеологізмів.
На одній ноті -
Два чоботи -
Сидіти на двох стільцях –
За два кроки –
На всі чотири вітри –
В чотири ока –
Сім чудес світу –
За тридев’ять земель –
Десятою дорогою обминати –
Десятому заказати –
6.Вправа « Пригадаймо !!! »
Хто швидше та більше пригадає назви казок із числівниками .
7. Пошуковий диктант для сміливих
Замість крапок вставте , де потрібно м’який знак .
П’ят.. десят , шіст..сот , тридцят.. , чотир..ма , вос..меро , п’ят..ома , дев’ят..ма, шіст..ох , дев’ят..ма , вісімнадцят..ма дев’ят..мастами , п’ят..
8. Провідміняти числівник шістсот .
9. Творчий спринт
Скласти два ребуси на вивчену тему , використовуючи числівники
Домашнє завдання :
повторити написання та відмінювання числівників ; скласти діалог, використовуючи збірні та дробові числівники .