Конспект уроку "Читання"

Про матеріал
Грайтесь так, щоб усім було весело. Олег Буцень «Новий м’яч». Мета уроку: Вчити учнів правильно і свідомо читати текст, удосконалювати читацькі навички, працювати над розвитком мови дітей, її образністю; вдосконалювати комунікативні навички, розвивати пам’ять, увагу. Виховувати почуття товариськості.
Перегляд файлу

                   ЧИТАННЯ

ТЕМА УРОКУ: Грайтесь так, щоб усім було весело. Олег Буцень «Новий мяч».

Мета уроку: Вчити учнів правильно і свідомо читати текст, удосконалювати читацькі навички, працювати над розвитком мови дітей, її образністю; вдосконалювати комунікативні навички, розвивати память, увагу. Виховувати почуття товариськості.

Обладнання: Сонечко, картки з буквами, ілюстрації лісу, DVD-програвач, іграшки – звірята, аркуші – завдання, кошик із гостинцями, м’ячик, картки за робочим зошитом, аркуші для тестування.

Тип уроку: Урок – пригода.

                                            ХІД УРОКУ

I Організація класу:

Етап психостимуляції.

  • Діти, сьогодні ми з вами продовжуємо працювати над вивченням розділу «У дружному колі». І я із задоволенням запрошую вас у наше дружне коло.

Потискаю руку дитині, що стоїть поруч, посміхаюся, дивлячись у вічі, бажаю доброго ранку, звертаючись на імя. Така модель привітання передається по колу.

  • Ось і замкнулося наше коло. Коло дружби і радості. Чи комфортно, чи затишно вам, діти, у цьому колі? Я бажаю, щоб вам комфортно і цікаво було на нашому уроці, бо на нас сьогодні чекає справжня пригода.

Дзвоник продзвенів – і вмить

Клас за партами стоїть.

Прошу, друзі, всі сідайте,

Гарно вушка наставляйте.

Не лінуйтеся, працюйте,

Мисліть, говоріть і чуйте.

Хто потрудиться гарненько,

Знань здобуде чималенько.

II. Мовна розминка.

  • Любі друзі! Знову разом

Вирушаємо із класом.

Для пригоди час настав!

Нас чекає купа справ.

По стежинці вирушаймо,

Та під ноги поглядаймо,

То ялинка, то пеньок,

Далі – кущик, там – місток…

Вовчик-братик и Лисичка,

Заєць, Білочка, Синичка

І колючий Їжачок,

І грибок Боровичок

Скрізь листочки поховали,

В них охайно записали

Другокласникам завдання –

Розпочнім мерщій змагання!

Як звіряток переможемо,

В ліс потрапити ми зможемо!

  • Ну що, готові змагатися з лісовими мешканцями?
  • Ось і перший листочок, а від кого він, зараз дізнаємося.
  1. Гра «Впіймай звук»
  • Який звук найчастіше звучить?  ( с ).

Стиглу суничку склювала синичка.

  • Суничка солодка? – сорока спитала.
  • Солодка, сороко! – синичка сказала.
  • Так, це завдання буде від Синички. Ось воно.
  1. Відгадати загадку.

В небі ластівка летить,

З вітром листя шелестить,

Воду пє лелека.

Сонце палить. Спека.

Дозріває жито. Яка пора?...( Літо ).

  1. Гра «Сонечко»
  • Яке ж літо без теплого, ласкавого сонечка? Ось воно заглядає до нас у клас і запрошує на гру.

Вставляю у макет сонечка картки з приголосними л, гр, хл, ст, дзв. Діти читають за указкою.

  1. Читання з дошки деформованого тексту.

Лиска згоду нам дала

І на стежку провела

Бачу, бачу я - на ній

У пилючці слід слабкий.

Видно, Зайчик тут стрибав

І листа десь заховав.

Гляньте – аркуш, а на нім

Завдання наступне всім.

                                   Літо

У нічерв соконеч ніпідмається сев щеви і щеви. Сев шебіль піприкає. Стунапають літеп нід.

III. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Що ви найбільше чекаєте від літа? Чому?
  • Літо – це благодатна пора для праці й відпочинку. Що ви можете робити влітку, де трудитися? А відпочивати?
  • А от як краще відпочивати, дізнаємось, прочитавши оповідання Олега Буценя «Новий мяч».

IV. Ознайомлення з новим матеріалом.

Опрацювання оповідання О. Буценя «Новий мяч»

Далі подорож ведемо,

Скоро й Вовчика знайдемо.

Гляньте! Річка і місток.

А на нім – новий листок!

Так…це Вовчик щось писав,

Видно, кігті заганяв.

Так старався Вовчик наш,

Щоб замисливсь кожен з вас.

«Агов, другокласники, часу не гайте,

А вуха свої всі мерщій наставляйте!

Та слухайте добре, хай вчитель читає,

І відповідь кожен нехай відшукає!»

  • Послухайте виразне читання оповідання вчителем ( DVD-програвач ) і дайте відповіді на запитання тесту.
  1. Виразне читання вчителем.
  2. Тестування.

1. Цей твір є …

А) казкою;

Б) оповіданням.

2. Хто головна героїня оповідання?

А) дівчинка Катя;

Б) дівчинка Клава.

3. Що дівчинка мала новеньке?

А) платтячко;

Б) мячик.

4. Дівчинка гралася з мячиком …

А) з подружками;

Б) сама.

5. Що трапилося з мячиком?

А) він закотився у кропиву;

Б) його забрали дівчатка.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

( виконується під звуки природи)

Ліс. Дерева в нім високі.

Ось летять, летять сороки.

Пробіга руда лисиця,

Білка шумно веселиться.

Під кущем зайча присіло,

Ось ведмідь іде сміливо,

Та чекає школа нас –

Повертаємося в клас.

Всі ми трішки відпочили,

А тепер за парти сіли.

Повернулись до навчання.

Ой! А тут нове завдання !

  1. Словникова робота.

Читання з дошки пірамідок слів.

Двір                                  мяч                                 ним

Синій                             легко                 тепер

Мигтить                        гралася                           догнала

Нетерпляче                пострибав                      вислизнув

Закрутиться відповідають                    розходитися

  1. Повторне читання оповідання вголос.

Читання «ланцюжком»

Ось галявина зелена,

На узліссі - жовті клени.

А під ними – Їжачок

На голках – новий листок.

Що говориться у нім,

Зараз вам переповім:

«Хочу чути я в цей час,

Як читає кожен з вас!»

Пропоную вам, малята,

Ланцюжком тепер читати.

  1. Бесіда за прочитаним твором.

Гра «Мячик»

Ось грибок Боровичок

Мяч закинув під пеньок.

Той, хто мячика впіймає,

Зразу ж нам відповідає.

Дитина, яка знає відповідь, піднімає руку, я називаю її і кидаю до рук м’ячика. Учень із мячиком дає відповідь на питання за змістом прочитаного і повертає м’яч учителю.

  • З чого почалися описувані події?
  • Що запропонували Клаві дівчатка?
  • Чи погодилася вона на їхню пропозицію? Чому?
  • Чому дівчатка почали розходитись?
  • Чому Клава не витягнула м ячика з кущів?
  • Чому вона запропонувала дівчаткам гратися? Що вона хотіла насправді?
  • Що відповіли дівчатка? А що б відповіли ви?
  • Яку пораду ви дали б Клаві?
  1. Визначення основної думки твору.
  • Що автор хотів сказати цим твором?
  • Поведінку кого з героїв ви б хотіли змінити? Чому?
  • Вставте потрібні слова  у речення:

Самому гратися …, а з друзями … .

V. Домашнє завдання ( диференційоване )

Група №1 : виразно читати і переказувати текст

Група №2 : виразно читати, скласти 3 запитання до тексту.

Група №3 : виразно читати, намалювати ілюстрацію до оповідання.

VI.  Підсумок уроку. Рефлексія

Всі завдання виконали вдало –

Зустріч із звірятами настала.

І вони радіють, що малята

Працювали дружно і завзято.

Кожен з них гостинчика приніс.

Вас вітає цей чарівний ліс !

Учні виходять з-за парт із звірятами в руках, вчитель подає дітям кошик із «лісовими гостинцями», дякуючи за гарну роботу на уроці.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 лютого 2019
Переглядів
1616
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку