Конспект уроку цікавого вивчення букви "Ц ц"

Про матеріал
Цікавий урок вивчення букви "Ц ц". Учні краще в ігровій формі вивчуть цю букву.
Перегляд файлу

Конспект уроку з навчання грамоти у 1 класі.

Розробила - Михайловська О.В.

Тема.Закріплення знань про літеру Цц («це»), звуки ( ц), (ц`).

Мета. Закріпити знання учнів про звукові значення букви Ц. удосконалювати вміння робити звуко-буквенний аналіз слів. Вправляти вміння писати літеру Цц у словах і реченнях. Розвивати зв`язне мовлення учнів, увагу, пам`ять, збагачувати словниковий запас учнів.

 

Обладнання: конверт з листом, квітка –семицвітка, таблиці складів і слів, картки для гри.

Хід уроку

 

I. Організаційний момент

Всі сідайте тихо, діти,

   Домовляймось не шуміти.

   Руку гарно піднімати,

   Чітко, в лад відповідати.

   На уроці не дрімати,

   А знання мерщій хапати.

- Діти, хто з вас готовий так працювати на уроці? (Діти піднімають руки.)

   Тож гаразд, часу не гаймо,

   І урок вже починаймо.

- Діти ,сьогодні я прийшла до класу ,і на столі побачила листа,який надійшов саме вам,учням 1 класу. (Відкриваю конверт і зачитую листа)

- Доброго дня, любі діти! Я Квітка-Семицвітка запрошую вас зі мною навчатися і грати. Для цього ви повинні відривати по одній пелюстці і виконувати мої завдання.За правильні і чіткі відповіді я подарую вам маленькі квіточки.

(Закріплюю квітку на дошці)

II. Актуалізація опорних знань

- Розпочнемо працювати, але спершу  треба ротики підготувати.

1. Артикуляційні вправи

  • Пригадайте, друзі, вмить:

Вітер полем швидко мчить – у – у – у

В саду листя шелестить – ш – ш – ш

Гуска у дворі сичить – с – с – с

Левеня мале ричить – р – р – р

  • "Кульбабка"
  • "Лопатка"

2. Чистомовка

Є у мене олівці – ці-ці-ці,

Їх тримаю у руці –ці-ці-ці.

Ось червоний олівець – ець-ець-ець,

Ним малюю промінець – ець-ець-ець.

А ось сині олівці – ці-ці-ці,

Пишуть хвильки по ріці – ці-ці-ці.

І радіють в нас серця – ця-ця-ця,

Бо красива зима ця – ця-ця-ця.

Виконання завдань від Квітки:

- Учні знаходять в класі і зривають пелюстки з Квітки-Семицвітки. Читають і виконують завдання,записані на кожній пелюстці. За кожну правильну відповідь учні отримують від Квітки-Семицвітки подарунок, маленькі квіточки.

1 пелюстка –червона.  Зі мною будете грати,знання закріпляти.

Яку букву ми з вами вивчали на попередньому уроці?

Які звуки вона позначає?

Назвіть слова,в яких зустрічаються ці звуки.

Молодці діти! Завдання з червоної пелюстки ви виконали. Хто правильно відповідав, той отримує від Квітки-Семицвітки нагороди,маленькі квіточки.

2 пелюстка- жовта Все вивчене пригадай, і слова підбирай.

Гра  “СКЛАДИ СЛОВО” (жовта пелюстка)

 

        кроко                па

 

        мав                   дик

 

        ведме                ка

 

        біл                    дил

3 пелюстка – синя. Встав літеру – утвори назву тварин

Стрибав зайчик по росі,

Згубив у словах букви ці.

Ви ж йому допоможіть –

Назви тварин утворіть

Соба- ка

Сл – н

З – йчик

С – бака

Л – сиця

Пів - нь

Кі-ка

4 пелюстка- фіолетова. Відгадай загадки і плесни в долоні на відгадки.

Я страшенний боягуз,

Всіх на світі я боюсь.

В полі, лісі навкруги

Скрізь у мене вороги.

Часом лізу я у шкоду,

Їм капусту на городах,

Моркву, ріпу, буряки.

Відгадайте — хто такий? (Заєць)

 

Високо стоїть,

Одне око має,

Всюди заглядає.(Сонце)

 

Сидить бабуся

Не в одному кожусі,

Хто її роздягає,

Той сльози проливає. (Цибуля)

 

В розмальованій хустині,

Солоденька всередині.

Коли нею почастують,

Діти тішаться, ласують.   (Цукерка).

 

Солодкий, як мед,

Білий, як сніг

У пошані у всіх;

До рота попав, там і пропав. (Цукор).

 

– Ще одну гру нам запропонувала Квітка-Семицвітка.

5 пелюстка- зелена.Утворіть слова та обведіть їх.

(Ц,у,к, о, р ц, а, п,м,і,с,я,ц,ь п, т, и, ц`, а с, о, н, ц, е м`, і, с, ц, е )

 

6 пелюстка- помаранчева. Ця пелюстка ожила і фізкультхвилинку з нами почала.

Фізкультхвилинка.

7 пелюстка всіх дітей зібрала і цікавинки про пелюсток розказала.

Перша пелюсточко, ти відірвись, високо в небо до хмар підіймись.

 

Друга пелюсточко, не відставай! Сонечку ясному привіт передай.

 

Третя пелюстко, а ти – швидко як пташка у небо лети.

 

А четверта – повернись і до нас всіх посміхнись.

 

П`ята щось засумувала і на землю тихо впала.

 

Шоста очі зажмурила, рученятами закрила.

 

Ну а сьома пострибала,всіх за парти поскликала.

 

І відкрити Букварики Вам побажала!

 

Робота з Букварем.

 

IV. Підсумок уроку

 

-Наш урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!

 

-Квітко-Семицвітко, прощавай, лети.

 

Пелюстки чарівні ти подарувала,

 

Грою зацікавила,знань усім додала.

 

-Молодці,діти, ви гарно працювали на уроці.

А зараз розмалюйте ті пелюстки, за допомогою яких ви дізналися цікаве та нове для себе.

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 травня 2020
Переглядів
499
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку