Конспект уроку для 1 класу "Звук [ж], позначення його буквою «же». Дзвінка вимова звука [ж] у кінці складів та слів. Читання складів, слів. Комахи, особливості їхньої будови"

Про матеріал
Інтегрований урок Навчання грамоти. Читання та Я досліджую світ для учнів 1 класу
Перегляд файлу

Тема уроку. Звук [ж], позначення його буквою «же». Дзвінка вимова звука [ж] у кінці складів та слів. Читання складів, слів.

Мета уроку. Ознайомити учнів із буквами Ж,ж; їх звуковим значенням; формувати уміння правильно вимовляти звуки [ж] та [ж´]; ознайомити учнів із поняттям «комаха»; розширити і узагальнювати знання учнів про життя комах, їх особливості, їх значення у житті людей; виховувати бережне ставлення до живої природи та комах зокрема.

Обладнання уроку: ноутбук, інтерактивна дошка, картки із зображенням комах.

Форма уроку. Інтегрований урок з навчання грамоти (читання) та ЯДС

Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок,

починається урок.

Приготуйте без мороки

Все, що треба до уроку.

Книжку, зошит, ручку, олівці.

Приготувались? Молодці!

Все у нас уже на місці,

залишилось тільки сісти!

Сядьте, дітки, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько.

Голову вище підніміть,

Плечі свої розведіть.

Всі на мене подивіться,

і приємно посміхніться!

  1. Робота із загадками.

- Вам треба відгадати, про які букви іде мова.

  • Що за буква таємнича?

Не смішна вона здається.

Хто ж її повторить двічі,

Той одразу засміється.

   Буква «Ха»

  • Цілий день я букву Н доганяв як мишка кішку

Наштовхнулась Н на пень і зламала ніжку

І тепер не утече від погоні буква…

  Буква «Че»

  • В алфавіті я в кінці, в мене усміх на лиці,

Не хизуюсь я, але вам без мене буде зле.

Бо як тільки я у слові – слово м’якше для вимови.

  Буква «ь»

- Молодці, діти.

  1. Мовна розминка.

- А зараз послухайте віршик. Про кого він?

Жив жучок між бур’янами.
Жив без тата і без мами.
Жив і жив, і не тужив —
Жовтим листям ворушив.
Жаба квакнула: «Попався!»
Жук завмер, так налякався.

  • Де жив жук?
  • З ким він жив?
  • Що робив жук між бур’янами?
  • Хто налякав жука?
  • А зараз повторюйте за мною кожен рядок вірша.

Діти повторюють за вчителем 3 рази.

  1. Актуалізація знань учнів.
  • Діти, а чи знаєте ви щось про жуків?
  • До якої групи тварин вони належать?
  • Правильно, діти. Жуки – це одні з численних представників класу комах.  
  1. Повідомлення теми та мети уроку.

Сьогодні на уроці ми вивчимо нову букву, навчимося читати склади і слова з цією буквою. А т акож ви дізнаєтеся, хто такі комахи, які їхні особливості.

  1. Повідомлення учителя про комах.
  • Комахи – одна з найчисельніших груп тварин на нашій планеті. Комах ми можемо зустріти усюди: у траві, на деревах, у землі і, навіть, у воді. До класу комах належать: метелики, жуки, мухи, бджоли. У комах є суттєва ознака, яка відрізняє їх від усіх інших тварин. А що це за ознака, ми з вами дізнаємося на сьогоднішньому уроці. А допомагатимуть нам у цьому наші гості.  Подивіться, хто до нас завітав.

Є у нього довгі роги —
Забирайтеся з дороги!
— Жу-жу-жу, — гудить, дзижчить,
Коли в небі він летить.
Має крила і шість рук
Буркотливий чорний …(жук).

Жук-олень – санитар леса | Харьковский зоопарк


  1. Вправи для правильної вимови звуків [ж] та [ж´].

- Це , діти, жук-олень, найбільший жук в Україні та в усій Європі. Його довжина сягає 9 см. Свою назву він отримав за щелепу, схожу на роги оленя. Такі «роги» є тільки у самців. Вони використовують їх у боях: намагаються «підняти суперника на роги» і скинути вниз.

- Жук-олень приніс нам завдання. Пропонує нам навчитися правильно вимовляти перший звук у його назві.

  1.        Вправи для язика (на екрані)

Презентація "Розвиток артикуляційно-вимовних умінь на уроках навчання  грамоти"

  1.        Гра «Впіймай звуки [ж] та [ж´] »

Закріплення звука ДЖ, буквосполучення ДЖ - презентация онлайн

  1.        Чистомовка

Жу-жу-жу – я на вулицю біжу.

Же-же-же – ми школярики уже.

Жа-жа-жа – прилетів до нас кажан.

Жи-жи-жи – хмарку в небі покажи.

Жі-жі-жі – поле он аж на межі.

  1. Гра «Бджілка та квіточки».
  • А зараз трохи відпочинемо разом із ще одною нашою гостею. Хто це?

Цілий день вона літає і з квіток нектар збирає,
Буде в місті й на селі мед солодкий на столі.

(Бджілка)

https://www.youtube.com/watch?v=yPIMYaV0A-g


Я досліджую світ, 2 клас. Як бджоли готуються до зими. Дидактичні матеріали.    

 

Інформація про бджіл.

Бджоли – одні з найкорисніших комах України. Бджоли – найближчі родичі оси та мурахи. Медоносна бджола відвідує від 50 до 100 квітів за 1 виліт.  Вони спілкуються одна з одною «танцюючи». 


  1. Ознайомлення з буквою «Же»

Учитель вмикає звук (летить муха).

  • Діти, а що це за звук?
  • Хто це до нас завітав?

Муха — Викицитатник

Мухи, на думку людей, – найдокучливіші і всюдисущі комахи.

Вони легко проникають у помешкання, де повзають по всьому підряд.

А от природа, насправді, любить мух. На планеті понад 750 тисяч різновидів цих комах і це не межа. Найбільш поширений вид — кімнатна муха.


9.1. Читання складів із буквою «Же»

- Подивіться, діти. Ця комашка тримає щось у своїх лапках.  Та це ж буква «Же».


Веселые стихи. Буква Ж

 

Буква «Ж» - неначе жук,
Що потрапив нам до рук.
Хоч листочків «Ж» не їсть,
Та кінцівок має шість.


 


  • На що схожа буква «же»?
  • Прочитайте склади із буквою «же»

Інтегрований урок навчання грамоти, 1 клас. Звук [ж] та буква ж

  • Читання та вивчення скоромовки.

Презентація"Скоромовки" до уроків навчання грамоти української мови та  читання

9.2. Робота з букварем.

- Відкрийте Буквар на с.24. Прочитаєм склади і слова з буквою «же».

- Самостійно прочитайте скоромовку 3 рази (повільно-швидко-скоромовкою).

9.3. Слухання тексту зі сторінки 25 Букваря.

- Про що цей текст?

- Які тварини згадуються у цьому тексті?

- Яка тварина у цьому тексті не є комахою? Чому ви так думаєте?

10. Фізкультхвилинка. Пальчикова гімнастика.

- Діти, а хто це до нас прилетів?

- Правильно, це метелик. Він пропонує нам розімяти наші пальчики.

 Повторюємо рухи і слова.

Pin by Світлана Красовська on ясли | Education, Classroom, Children


Монарх (метелик) — Вікіпедія

Метелики – це найкрасивіші створіння природи з найрізноманітнішою гамою барв. Ці істоти не тільки естетично привабливі, а й нікого не залишать байдужим тому, що можуть приковувати погляд буквально кожної людини.


  1. Друкування букв  «Ж», «ж»
  • А зараз ми будемо вчитися друкувати букву «же» у зошитах.

Якщо сядемо красиво,

То напишемо на диво

Чисто, рівно і красиво.

Раз, два, три, чотири, п’ять —

Починаємо писать.

Ручку вправно поверніть,

Зошит гарно покладіть

І рівненько запишіть.

  1. Узагальнення та систематизація знань, отриманих на уроці.
  • Діти, подивіться на малюнки комах, які сьогодні завітали до нас на урок.
  • Що спільного у цих тварин?
    1.   Розгляд малюнка «Будова комах».

C:\Users\Людмила\Desktop\unnamed.jpg

  1.   Підсумкова бесіда.
  • Отже, діти, зробимо висновок. Яка особливість комах відрізняє їх від усіх інших тварин?
  1. Підсумок уроку.

Розгляньте малюнки тварин. Прочитайте їхні назви. Яка тварина зайва і чому?

Муха мясная зеленая | справочник Пестициды.ru  Сонечко - опис, види, чим харчується, де живе, фотоЧервона книга України. Дозорець-імператор Anax imperator Leach, 1815  Не вбивайте павуків! Науковці пояснюють чому | Українська правда _Життя

    МУХА           СОНЕЧКО            БАБКА              ПАВУК

Зайва тварина – павук. Бо він не належить до групи комах.

Павук – не комаха, тому що має 8 ніг.

  • На цьому наш урок закінчено. Подякуємо нашим гостям за цікаві завдання.
  • З яким звуком познайомилися?
  • Якою буквою він позначається на письмі?
  • На яку комаху схожа буква «Же»?
  • Що найбільше сподобалося на уроці?
  1. Рефлексія.
  • Як ви себе почували на уроці? Оберіть цеглинку лего, яка найкраще характеризує урок.

Презентація "Майстер-клас "Шість цеглинок ЛЕГО" (Знайомство з посібниками)"

docx
Додано
27 лютого 2021
Переглядів
902
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку