Конспект уроку з математики
для 2 класу
вчителя початкових класі Демус Леся Михайлівни
Тема . Додавання виду 6 + а, 5 + а. Узагальнення способу додавання доповнення числа до 10. Порівняння чисел. Розв’язування задач
Мета: вчити додавати вирази виду 6+а, 5+а ; удосконалювати навички обчислення виразів, розпізнавати геометричні фігури, розвивати вміння складати і розв’язувати задачі різних видів; увагу і пам’ять ; формувати обчислювальні навички, виховувати любов до математики.
Навчальні цілі: учень/учениця
-знає, що від перестановки додатків сума не змінюється
-шукає зручний спосіб додавання
- вміє читати числові нерівності
- розпізнає геометричні фігури
- планує розв’язання задачі
- розв'язує задачі
Тип уроку: комбінований
Обладнання: кубик Блуму, картинки настрою,
Перебіг уроку
Бачу, всі веселі і здорові до уроку всі готові!
Похлопайте в долоні, хто зараз спокійний
А хто з вас веселий, нехай потупоче ногами
Усміхніться, хто засмучений
- Я думаю, що якщо усі будуть в хорошому настрої то все у вас вдасться!
- Дітки, до нас на урок сьогодні завітав, Незнайко, він хоче стати розумним та потрапити в країну математики . Долаючи різні математичні завдання разом з вами він буде підніматись все вище по сходинках. За кожне правильно виконане завдання він долатиме одну сходинку. Допоможемо йому?
- Дітки, Незнайко виконував домашнє завдання з вами, проте зробив помилки, пропоную виправити його помилки
А) фронтальна
8 + 3=12
3 + 8=11
8 + 4=12
4 + 8=13
7 + 5=12
5+7=12
7 + 6=13
6 + 7=14
9 + 5=14
5 + 9=13
9 + 7=16
7 + 9=16
- Молодці, я думаю усі правильно виправили помилки Незнайка
Б) індивідуальна
- З яких фігур складається семафор?( трикутник, квадрат, коло)
Чи усі намалювали саме ці геометричні фігури у зошиті ?
- Незнайко приніс для нас математичні загадки, але непоавильно їх відгадав, допоможемо йому ?
III. Формування нових знань і способу дій
1. Повідомлення теми уроку
– Сьогодні на уроці, ми будемо спостерігати як легшим способом додавати переходячи через десяток. Розв’язуватимемо приклади, задачі та порівнюватимемо вирази
2.Завдання з підручника 1
- Дітки, перед цим, ми повинні допомогти Незнайкові. Він приніс нам схожі приклади які ви виконували вдома. Вам потрібно обчислити приклади з завдання 1 у підручнику та записати значення лише другого виразу.
9 + 3
3 + 9
8 + 6
6 + 8
7 + 8
8 + 7
4 + 8
8 + 4
5 + 9
9 + 5
- Звірте свої обчислення з дошки
3. Підготовчі вправи
Діти повторюють склад числа
- Дітки, зараз ми завітаємо до будиночка Незнайка і пригадаємо склад числа 6
4. Пояснення матеріалу на завданні з підручника
- Для того, щоб до 6 додати 5 нам потрібноперейти через десяток, але це трішки складно. Тому ми 5 розділимо на 4 і 1
Спершу до 6 додаємо 4 дорівнює 10. Ще у нас залишилась одна одиниця , ми її додаємо до 10, і це дорівнює 11
( Далі з дітьми разом)
5.Завдання з підручника 3
- Дітки, а зараз спробуємо таким самим способом додавати, але не до 6, а до 5.
( виконуємо на дошці)
5 + 6
5 + 7
5 + 8
5 + 9
6. Завдання з підручника 4
- Незнайко, отримав нове завдання у школі. Йому потрібно порівняти приклади. Допоможемо йому ?
5 + 6 i 5 + 8
6 + 5 і 8 + 5
5 + 7 і 6 + 7
6 + 9 і 5 + 9
- Який приклад, дорівнює більше?
Звірте чи у вас так само як у Незнайка
7. Фізхвилинка
- Дітки, а зараз пропоную виконати вам руханку
8. Завдання з підручнику 5
- Дітки, а зараз пропоную вам з однієї задачі виконати дві.
Доповнити її так щоб в одному розв’язку ми шукали суму, а в іншому різницю
30+10=40( пл.)
30-10=20 ( пл.)
IV. Закріплення раніше вивченого матеріалу
-Виконаємо завдання 6
-Незнайко, порозкидував фігури,які фігури він розкинув?
За якими ознаками він може їх позбирати?
Чи правильно позбирала Незнайко фігури, звірте з дошки
V.Підсумок уроку . Рефлексія
1. Метод "Кибик Блуму‘‘
- Наш урок підходить до завершення, мивпорались із всіма завданнями . Незнайко, дякує вам, що ви йому допомогли подолати сходинки до країни Математики. Підсумуємо те, про що ми говорили на протязі уроку:
- про що ми говорили на уроці?
- Яке завдання виявилось найважчим?
- Яке завдання виявилося найлегшим?
- Я зрозуміла сьогодні…
- Я навчилася…
- Мені вдалося на уроці…
2. Повідомлення домашнього завдання
- На домашнє завдання вам потрібно виконати завдання 7 і 8 на сторінці 50