Тема: Віднімання від 16 одноцифрових чисел із переходом через десяток. Розв’язування задач. Визначення часу за годинником.
Мета: вдосконалювати навички віднімання одноцифрових чисел із переходом через десяток; вчити віднімати числа частинами; актуалізувати вміння визначати час за годинником; виробляти культуру математичних записів; розвивати уміння грамотно, логічно, повно відповідати на запитання, аргументувати свої дії; розвивати логічне мислення, пам'ять, творчу активність учнів; виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, інтерес до математики; створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Предметні компетентності: формування уміння віднімати від числа 16 з переходом через десяток, встановлення правильного порядку дій у виразах з дужками, удосконалення уміння креслити відрізки заданої довжини, розв’язувати складені задачі.
Очікувані результати: виконує віднімання від 16 одноцифрового числа з переходом через десяток, встановлює і перевіряє порядок дій у виразах із дужками
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація знань
1. Усний рахунок ( збери ягоди )
2. Хвилинка каліграфії
Встановити закономірність і продовжити числовий ряд
5 8 11 ….. 29
3. Математичний диктант
Число, у якому 5 дес. і 3 од.;
Найбільше одноцифрове число;
Сума чисел 6 і 8;
Різниця чисел 15 і 9;
Збільшити 7 на 7;
Зменшити 13 на 5;
Число, яке стоїть перед числом 76;
Число, яке стоїть за числом 49.
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку
Ми продовжуємо віднімати одноцифрові числа від двоцифрових. І сьогодні віднімаємо одноцифрові числа від 16
Пояснення вчителя 16 -7
Обчислення за зразком 16-8, 16-9. Пояснює сильний учень біля дошки
- Як ми можемо перевірити правильність виконання дії віднімання?
№ 208 с.36. Колективна робота
- Як знайти невідомий доданок?
Виконання перших трьох виразів фронтально
№208 с. 36. Щоденні 3. Математика самостійно
Останні три вирази
Перевірка
Щоденні 3. Математика разом з другом ( картки засели будиночок )
Перевірка
Фізкультхвилинка
№209 с. 36. Колективна робота над задачею на 2 дії.
Їхало – 16 п.
Вийшло – 5 п. і 3 п.
Залишилося - ? п.
1) 5 + 3 = 8 (п.) — разом вийшло на двох зупинках
2) 16 — 8 = 8 (п.)
Відповідь: 8 пасажирів залишилося в автобусі.
4.Робота в групах ( з'єднати предмети з геометричними фігурами, до яких вони найбільше подібні )
V. Узагальнення вивченого
1. Визначаємо час за годинником
№ 211 сторінка 37
2. Робота з геометричним матеріалом
Довжина першого відрізка АВ 1дм 2 см
Другий відрізок СО на 2 см коротший від АВ
Третій відрізок МЕ дорівнює різниці відрізків АВ і СО
VІ. Підсумок уроку. Рефлексія.